2021-01-17

Miss Polski 2020: Mamy nową królową! Jak przebiegał finał?

0

Znamy wyniki 31. Narodowego Konkursu Piękności. W niedzielę 17 stycznia, podczas uroczystej gali transmitowanej na żywo przez Polsat, wybrana została najpiękniejsza Polka. Koronę Miss Polski 2020 otrzymała Anna-Maria Jaromin z Katowic. Kolejny rok będzie ambasadorką urody, stylu i klasy. Jak zaprezentowały się wszystkie kandydatki, które hity zaśpiewali muzyczni goście? Co jeszcze wydarzyło się na naszej scenie? Zobacz relację!

Takiego finału Miss Polski jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii konkursu wybory odbywały się bez udziału publiczności i przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego. Emocje były jednak równie wysokie, a wszystkim towarzyszyło motywujące i optymistyczne hasło: testy negatywne, nastawienie pozytywne! No i dobra zabawa, do której od pierwszych minut zaprosił Nick Sinckler i DJ Inox z utworem „Music Will Save The World”.

- To będzie konkurs z niezmiennie dobrą energią płynącą od naszych finalistek - nie miał wątpliwości Krzysztof Ibisz, prowadzący galę, który powitał widzów Polsatu. - Mamy doskonały dowód na to, że Polki są po prostu najpiękniejsze - dodała towarzysząca mu Paulina Sykut-Jeżyna. - Byłam z nimi na backstage’u i wiem, jak bardzo się denerwowały - zaznaczyła Agnieszka Hyży, która podczas gali przeprowadzała rozmowy z kandydatkami, wspierając dziewczyny i dzieląc się swoimi doświadczeniami z konkursu Miss Polski 2005.

O diamentową koronę uprawniającą do reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie, tytuły, wyróżnienia i nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych rywalizowały 23 najpiękniejsze Polki z niemal wszystkich zakątków kraju. Wśród nich dwanaście finalistek wybranych przez jury konkursu oraz jedenaście, które zdobyły największą ilość głosów w plebiscycie internetowym. - Oto kobiety nowego pokolenia. Są jeszcze bardziej odważne, mają więcej marzeń, aspirują, inspirują i realizują swoje cele - podkreślił Krzysztof Ibisz. - Na scenie są między innymi przyszłe panie policjantki, pracownice służb mundurowych, lekarki, prawniczki, właścicielki firm i miłośniczki sportów ekstremalnych - dodała Agnieszka Hyży. - Jednym słowem, te kobiety nie boją się żadnych wyzwań! - podsumowała Paulina Sykut-Jeżyna.

A przed nimi wyjątkowe ośmioosobowe jury, które tego wieczoru decydowało o wszystkim. Same kobiety! Fantastyczne i inspirujące, o wielkiej sile i wierze w swoje możliwości. Każda z nich to wzór do naśladowania. Joanna Liszowska - aktorka wielu talentów, kochana przez widzów Polsatu, najbardziej szalona z serialowych „Przyjaciółek”; Anna Wyszkoni - Miss Nastolatek gminy Krzyżanowice, wokalistka i piosenkarka o kryształowym głosie, która wkrótce zadebiutuje w Polsacie w zupełnie nowej roli; Viola Piekut, która już w liceum realizowała swoje szalone modowe pomysły, perfekcjonistka w każdym calu i ulubiona projektantka polskich gwiazd; Ewa Wachowicz - World Miss University 1993, producentka i dziennikarka telewizyjna, zdobywczyni Korony Wulkanów Ziemi, kobieta, która zawsze ma apetyt na więcej; Katarzyna Krzeszowska - Miss Polski 2012, właścicielka brandu modowego oraz butiku; Magdalena Kasiborska - studentka i modelka, Miss Polski 2019; Olga Buława - Miss Polski 2018, prawniczka, szefowa pokładu linii lotniczych i modelka, a także Elżbieta Sawerska - Miss Polski 2004, autorka i producentka programów telewizyjnych, jurorka międzynarodowych konkursów piękności.

Po startowym pokazie w strojach z casualowej kolekcji Violi Piekut, który otworzył galę, dziewczyny zaprezentowały się w sportowej odzieży termicznej sygnowanej przez firmę Brubeck, a na scenie towarzyszyła im Monika Lewczuk, I Wicemiss Polski 2009 i Miss Supranational 2011, z coverami największych hitów, które wylansowała Dua Lipa - „Levitating” i „Don’t Start Now”.

- Jesteśmy w środku zimy, ale spokojnie, przypominam Państwu, że oglądacie Polsat, stację, która ma słońce nie tylko w sercu, ale także w swoim logo - zapowiedział kolejny pokaz Krzysztof Ibisz. - A teraz słońce bardzo się przyda, bo przed nami pokaz, który rozpali widzów w całej Polsce. Nasze kandydatki w strojach kąpielowych Self Collection, a zaśpiewa Paweł Tur - dodała Paulina Sykut-Jeżyna.

Na tym etapie konkursu pytanie o triumfatorkę wciąż było otwarte. Widzów wciąż czekało wiele wrażeń. Także dzięki muzycznym gwiazdom, takim jak charyzmatyczny Paweł Domagała, który podzielił się ze sceny niesamowicie pozytywną energią i zaśpiewał wielki hit „Weź nie pytaj”.

Następnie finalistki, już po raz ostatni w pełnym składzie, przedstawiły swoje atuty w kreacjach od Simony Nikołajewskiej. - Zapraszamy was do świata wyobraźni, a w nim nietypowa partia szachów, w której mamy same piękne królowe! Szach mat dla jury gwarantowany - podgrzewał temperaturę Krzysztof Ibisz, zapowiadając decydujące wyjście przed eliminacją.

Zanim poznaliśmy najlepszą „dziesiątkę”, wyemitowany został jeszcze materiał filmowy ze zgrupowania, gdzie dziewczyny miały okazję uczestniczyć w warsztatach. Szczerze mówiły o swoich dobrych i mocnych cechach, uczyły się budować poczucie wartości, bo „droga do celu jest równie ważna, jak sam cel”. A potem pierwszy werdykt... Wskazane zostały: Ewa Jakubiec (Słupice), Natalia Balicka (Poznań), Laura Wycichowska (Ciosaniec), Wiktoria Ciochanowska (Łomża), Wiktoria Kozik (Chełm), Sandra Naum (Łącza), Anna-Maria Jaromin (Katowice), Małgorzata Molik (Choszczno), Dominika Wójcik (Moszczenica) oraz z głosowania internetowego Agata Śron (Wąsosz). Wszystkie od razu udzieliły krótkich wywiadów i dały się poznać jeszcze bardziej.

Porad dla pań udzieliły także ekspertki: była top modelka, dziś psycholog, terapeutka uzależnień, promotorka zdrowego odżywiania w modelingu - Kaja Funez Sokoła, a także bizneswoman, filantropka, założycielka portalu dla kobiet #TreningSukcesu - Magdalena Mucha, a potem na scenę wrócił Paweł Domagała i zaśpiewał piosenkę z najnowszej płyty „Wracaj”.

Jak wiadomo, nic tak nie buduje podniosłej atmosfery, jak doskonałe muzyczne tło. Anna Wyszkoni sprawiła, że ten wieczór na zawsze pozostanie w sercach finalistek jako wspomnienie najpiękniejszych emocji. Do pokazu w sukniach ślubnych Violi Piekut wykonała utwór „Zapytaj mnie o to kochany”. No to pytamy. Które kreacje zrobiły największe wrażenie?

Nadszedł czas na ostatni pokaz w sukniach wieczorowych od Violi Piekut, z udziałem wszystkich finalistek, które razem pojawiły się na scenie i czekały na kolejne rozstrzygnięcia. Jeszcze tylko Krzysztof Ibisz odebrał kopertę i razem z Pauliną Sykut-Jeżyną odczytali numery oraz nazwiska top 5: Anna-Maria Jaromin (Katowice), Natalia Balicka (Poznań), Wiktoria Ciochanowska (Łomża), Sandra Naum (Łącza) i Dominika Wójcik (Moszczenica).

Ostatni etap to błyskawiczne pytania od jurorek. Wymagające, podchwytliwe, bezpośrednie, czyli takie, które miały sprawdzić, jak najpiękniejsze z najpiękniejszych Polek radzą sobie w stresującym momencie ze spontanicznymi odpowiedziami. Jakby tego było mało dodatkowy ogromny ładunek emocjonalny dorzucił Kortez w balladowym utworze „Z imbirem”.

Zanim poznaliśmy odpowiedź na najważniejsze pytanie, wręczone zostały jeszcze dwa prestiżowe wyróżnienia. Nagrodę dla Miss Polski Wirtualnej Polski 2020 otrzymała Laura Wycichowska (Ciosaniec), a przekazała ją Ewa Podleśna-Ślusarczyk, redaktor naczelna obszaru Lifestyle w WP.PL. Swoją ulubienicę tradycyjnie wybierali także widzowie. Miss Polski Widzów Polsatu 2020 została Wiktoria Ciochanowska (Łomża), której diadem uroczyście założyła Anna Wyszkoni, a Kortez podsumował całość przebojem „Hej wy”.

Podwyższone tętno, ekscytacja, oczekiwanie... To ta chwila, kiedy wszystko ma się rozstrzygnąć. Kolejne szarfy i diademy wręczane przez jurorki, kwiaty dla kolejnych laureatek i już wszystko jasne!

Oto wyniki wyborów Miss Polski 2020:
IV Wicemiss Polski 2020: Sandra Naum (Łącza)
III Wicemiss Polski 2020: Dominika Wójcik (Moszczenica)
II Wicemiss Polski 2020: Wiktoria Ciochanowska (Łomża)
I Wicemiss Polski 2020: Natalia Balicka (Poznań)
Miss Polski 2020: Anna-Maria Jaromin (Katowice)

Triumfatorkę ukoronowała ustępująca Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska, która na koniec podsumowała swój rok panowania i podziękowała za wyjątkowy czas w swoim życiu. Teraz będzie należał do nowej królowej! Gratulacje!

Reżyserem gali Miss Polski 2020 była Joanna Majorkiewicz a choreografię przygotowała Anna Bubnowska. Telewizyjne show zorganizowała Nowa Scena, a producentem była Telewizja POLSAT.

Komentarze