2020-04-15

„Zawsze warto” - odcinek 19: Zaciekłe starcie

0

Marta odwiedza rodziców, aby porozmawiać o adopcji bratanka. Pragnie być dla niego mamą, choć doskonale wie, że nie będzie to proste zadanie. Maria całkowicie popiera stanowisko męża, ale finalnie staje po stronie córki. Chce, aby to ona wychowywała Antka. Witold podstępnie próbuje zniweczyć plan Marty. Czy mu się uda?

Oglądaj serial „Zawsze warto” online na IPLA.TV.

Dorota wyjeżdża służbowo do Gdańska. Na konferencji przedstawia swój autorski projekt, który ma na celu ułatwienie obsługiwania serwisu bankowego przez starsze osoby. Kobieta odnosi ogromny sukces. Wszyscy są zachwyceni jej zaangażowaniem i konsekwentnym dążeniem do celu. Cała rodzina jest z niej dumna, nawet Łukasz odgrywa rolę wspierającego męża. Kiedy zaś informatyczka wraca do domu, mężczyzna nie wytrzymuje i zaczyna wyliczać negatywne skutki jej pracy.

Ada przypadkiem spotyka na swojej drodze męża Doroty. Bez owijania w bawełnę mówi mu, co o nim myśli. Zaznacza, że nigdy nie zapomni, co zrobił Majce i zawsze stanie w obronie swojej przyjaciółki. Dochodzi między nimi do sprzeczki. W dodatku ciągle zaprząta jej głowę fakt, że Kamil dowiedział się o prostytucji. Jest przekonana, że to Italian zdradził mu całą prawdę. Ma pretensje do byłego sutenera, ale ten wszystkiemu zaprzecza i okazuje współczucie. - Dziecinko. Nie żyjemy na pustyni, ale on nie ma prawa ci nic wypominać. Nie poszłabyś w to, gdybyś miała inne wyjście - pociesza byłą call-girl. Skąd więc Kamil dowiedział się o niechlubnej przeszłości Ady?

Dorian przygotowuje się do meczu. Jest smutny, ponieważ on jako jedyny będzie grał z mamą, a nie z tatą. Mówi o swoich odczuciach Adzie, ale ta jest bezradna. Niespodziewanie ratuje ją z opresji Kamil, który oferuje chłopcu, że zagrają razem. Po wygranych rozgrywkach Michalska postanawia powiedzieć synkowi prawdę o ich pokrewieństwie. Czy odbuduje z mężem zastygłe więzi?

Do Łukasza dzwoni pracownica domu opieki. Informuje, że jego ojciec traci siły i nie zostało mu dużo czasu. Wracają przykre wspomnienia z dzieciństwa. Mężczyzna nie chce się z nim widzieć. - Co on mi może powiedzieć? Że nic mi w życiu nie wyszło? Że mu wstyd przynosiłem przez całe życie? Wielki pan dyrektor, który chlał jak świnia! Może mi wytłumaczy, dlaczego się tak nad nami znęcał, co? - wyrzuca z siebie Łukasz. W końcu za namową Doroty odwiedza swojego tatę, Kiedy próbuje z nim porozmawiać, ten wyrzuca go z sali...

Czy Sofia zdradzi Adzie, jakie relacje łączą ją z Kamilem? Kiedy Antek dowie się o śmierci rodziców? Jakich krzywd dopuścił się ojciec Łukasza wobec swojego syna?

Zawsze warto w środę o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Katarzyna Zielińska: Czerpię siłę z nowej roli w „Zawsze warto”
Julia Wieniawa: „Zawsze warto” walczyć o siebie
Weronika Rosati o swojej postaci w serialu „Zawsze warto”

 

Komentarze