2020-04-09

#ZOSTAŃWDOMU! Wielkanoc z Polsatem 10-13 kwietnia

0

Jak atrakcyjnie spędzić czas w święta przed telewizorem? Poznaj szczegóły oferty! W piątek romans Leonardo DiCaprio z Kate Winslet w ponadczasowym filmie „Titanic” oraz Diogo Morgado w epickim dramacie religijnym „Syn boży”. W sobotę nasze nogi będą tupały w rytm hitu „Mama ostrzegała”, Shrek zapragnie na chwilę wrócić do kawalerskich czasów, a w „Joke Show” królować będą najlepsze „suchary” i to nie tylko Karola Strasburgera. W niedzielę mieszkańcy Radości zadbają o dobry humor, natomiast w Kazimierzu Dolnym górę wezmą emocje „W rytmie serca”. Dzień Disneya opanuje cały poniedziałek! Oto wielkanocny weekend z Telewizją POLSAT od 10 do 13 kwietnia. Zapraszamy!

PIĄTEK, 10 kwietnia 2020 r.

Titanic - godz. 20:00
Jeden z najbardziej dochodowych filmów wszech czasów - ponad 2 miliardy wpływów, ale też jedna z najdroższych produkcji w dziejach kina - blisko 200 milionów dolarów! 11 Oscarów! „Niezatapialne” cudo z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w reżyserii Jamesa Camerona.
Nagrodzona jedenastoma Oscarami, w tym dla najlepszego filmu, historia miłosna, która została jedną z najbardziej kasowych produkcji. Widowisko filmowe bezbłędnie łączące wzruszającą historię miłości parweniusza (Leonardo DiCaprio) i panienki z wyższych sfer (Kate Winslet) z zapierającą dech w piersiach scenografią i wiernym prawdzie historycznej odtworzeniem tragedii prawie dwóch tysięcy ofiar zatonięcia MS „Titanic” w kwietniu 1912 roku po zderzeniu z górą lodową.
Leonardo DiCaprio i nominowana do Oscara Kate Winslet tworzą wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie jako Jake i Rose - para młodych kochanków, którzy poznali się podczas, dziewiczego rejsu „niezatapialnego” transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie...
Współcześnie grupa łowców skarbów próbuje z wraku „Titanica” wydostać „Serce Oceanu” - brylant o bezcennej wartości. Jednak jedynym łupem ekipy staje się kaseta zawierająca między innymi rysunek nieznajomej dziewczyny ze słynnym brylantem na szyi. Informacja o tym dociera do wiekowej Rose Calvert (Gloria Stuart), która rozpoznaje siebie w osobie z obrazka. Podczas następnej wyprawy statku, Rosie towarzyszy ekipie, co staje się dla niej pretekstem do powrotu pamięcią do tego pamiętnego rejsu, który zakończył się katastrofą transatlantyka. Płynęła nim jako siedemnastoletnia dziewczyna - Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) wraz z matką (Frances Fisher) oraz bogatym, ale nie kochanym narzeczonym, Calem Hockley’em (Billy Zane). W innej biedniejszej części statku, na dolnym pokładzie wyruszył też do Ameryki Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) - obieżyświat o artystycznych zdolnościach. Przypadek sprawił, że młodzi poznali się, a wkrótce też pokochali.

  

Syn boży - godz. 0:15
Nakręcona z epickim rozmachem wersja bijącego rekordy oglądalności serialu telewizyjnego „Biblia”. Diogo Morgado w dramacie religijnym o losach Jezusa od narodzin po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.
Dorosły Chrystus (Diogo Morgado) przybywa do Jerozolimy wraz ze swymi uczniami, m.in. z Piotrem (Darwin Shaw) i Janem (Sebastian Knapp). Na dzień przed swoim pojmaniem spożywa wraz z nimi wieczerzę. Tej nocy, zdradzony przez Judasza (Joe Wredden), zostaje pojmany i postawiony przed religijnym sądem żydowskim. Ten uznaje go winnym bluźnierstwa przez nazwanie siebie Synem Bożym i wydaje więźnia w ręce rzymskiego namiestnika, Poncjusza Piłata (Greg Hicks), oskarżając Jezusa o podburzanie narodu, namawianie do niepłacenia podatków cesarzowi oraz podawanie się za żydowskiego króla. Pod presją wzburzonego tłumu i wobec szantażu ze strony arcykapłanów Piłat skazuje Chrystusa na śmierć przez ukrzyżowanie. W ostatniej drodze towarzyszą mu wierni, w tym Maria Magdalena (Amber Rose Revah) oraz jego matka (Roma Downey).

SOBOTA, 11 kwietnia 2020 r.

Disco Polo - 25 lat później - odcinek 5, godz. 10:40
W tym odcinku: Daj To Głośniej, Piękni i Młodzi, Redox oraz Krzysiek Gwiazdowski z zespołu MIG.
Gościem Marcina Millera będzie ikona lat 90. - zespół Redox znany z hitu „Zakochany clown”. Panowie porozmawiają, jak kiedyś sprzedawało się miliony kaset. Bohaterem felietonu koncertowego będzie zespół Piękni i Młodzi, którego utwory „Niewiara”, „Ona jest taka cudowna” czy „Tak już bez ciebie” to niekwestionowane hity porywające tłumy do tańca. O tym jak disco polo zadomowiło się w największych produkcjach telewizyjnych opowie Krzysiek Gwiazdowski z zespołu MIG. Artysta skomentuje wykonanie utworu „Wymarzona” w wersji cha-cha, do której tańczyli Marcin Korcz i Wiktoria Omyła w 7. edycji „Tańca z Gwiazdami”. Przedstawicielem artystów młodego pokolenia będzie zespół Daj To Głośniej. Członkowie formacji opowiedzą, jak zmieniło się ich życie po sukcesie „Mama ostrzegała”.

  

Shrek Forever - godz. 20:05
Żona, dzieci i pieluchy… Codzienność przerasta Shreka i zaczyna tęsknić za czasami beztroskiej samotności. Fiona nie będzie zadowolona, bo jej mąż zapragnął odmiany!
Czwarta część wielkiego przeboju kinowego. Wszystko zaczęło się od uroczego ogra, który zaprzyjaźnił się z gadającym osłem i uratował piękną księżniczkę we wspaniałej i niepowtarzalnej bajkowej opowieści, która dała początek całej sadze animacji. Teraz przyszedł czas na przezabawny koniec dekady Shreka w filmie „Shrek Forever”, ostatnim rozdziale tego bijącego rekordy popularności, nagrodzonego Oscarem fenomenu filmowego. Tęskniąc za czasami, kiedy żył jak „prawdziwy ogr” Shrek podpisuje magiczny kontrakt z Rumpelnickim i puf! W mgnieniu oka wszystko się zmienia. Osioł nie pamięta swojego najlepszego przyjaciela, Fiona jest twardą wojowniczą księżniczką, a Kot w Butach jest przeraźliwie gruby. Razem mają tylko 24 godziny, aby odwrócić zaklęcie i ocalić Zasiedmiogórogród, i żyć długo, i szczęśliwie.

  

Joke Show - odcinek 4, godz. 22:00
Król „suchara” Karol Strasburger i Robert Janowski wspominający weterynaryjne czasy!
Tym razem królować będą najlepsze kawałki z gatunku „suchar”. A jeśli o „sucharach” mowa, wśród gości Rafała Rutkowskiego nie mogło zabraknąć mistrza w tej dziedzinie - aktora i prezentera Karola Strasburgera. Nie tylko zasypie żartami, z których jest znany, ale także jako ekspert objaśni pozostałym ich znaczenie. Prezenter Robert Janowski przyzna się, czy kręcą go... gumiaki. Wróci do czasów, gdy był weterynarzem i opowie kilka związanych z tym anegdot. Standuper Michał Kempa, onieśmielony przez Karola Strasburgera, okaże się specjalistą od żartów na temat... hien. Youtuberka Paulina Mikuła nie pozostanie w tyle, bo „suchary” to jej ulubiona forma żartu.

  

NIEDZIELA, 12 kwietnia 2020 r.

Kabaret na żywo. Przystanek Radość - odcinek 7: „Kto jest ojcem?”, godz. 20:00
Skandal na całą wieś! Jak donoszą plotki, stara panna Marylka (Agnieszka Litwin) spodziewa się dziecka!
Wszak kto jak kto, ale ona - nauczycielka, powinna świecić przykładem dla młodzieży, a tu taka chryja! Najważniejsze pytanie brzmi jednak - kto jest ojcem nienarodzonego maleństwa? Gwiazdy odcinka: Majka Jeżowska na rockowo, Kasia Pakosińska i Robert Królczyk w premierowym skeczu „Rodzina na swoim” oraz kabarety Ciach i A jak!

  

W rytmie serca - odcinek 7 (72), godz. 22:05
Czy nowa sąsiadka zawładnie sercem doktora Roberta Kowalczyka, a ksiądz Stanisław pokona kryzys wiary?
Konflikt między Anną (Dorota Landowska) i Mateuszem (Jakub Dyniewicz) narasta. W końcu chłopak postanawia się wyprowadzić. Zatrzymuje się u Roberta (Piotr Polk). Tymczasem doktor Kowalczyk zaprzyjaźnia się z jedną z sąsiadek - Pauliną Krajewską (Dominika Kluźniak). Okazuje się, że jest ona autorką poczytnych kryminałów. A gdy pisarka pada ofiarą zuchwałej kradzieży, Szarek (Dariusz Toczek) od razu rozpoczyna śledztwo. Z kolei ksiądz Stanisław (Mariusz Bonaszewski) przechodzi kryzys, który powoduje, że odsuwa się od wiernych oraz kościoła.

  

PONIEDZIAŁEK, 13 kwietnia 2020 r. - Dzień Disneya w Polsacie

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii - godz. 7:50
Baśń animowana. Najsłynniejsza filmowa wróżka - Dzwoneczek i jej przyjaciółka Jelonka przeżywają kolejne niezwykłe przygody. Jelonka - beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt, wierzy, że wróżek nie należy osądzać po pozorach, a zwierząt po ich kłach. Dlatego też, nie zważając na nic, zaprzyjaźnia się z nieznanym nikomu, ogromnym potworem i decyduje się sprowadzić go do Przystani Elfów. Pomysł Jelonki jednak nie wszystkim przypada do gustu. Kiedy oddział wróżek do zadań specjalnych postanawia schwytać tajemniczego, włochatego stwora, zanim on zniszczy ich dom, Jelonka, ufając swojej intuicji, wraz z Dzwoneczkiem i pozostałymi przyjaciółkami staje dzielnie w obronie bestii z Nibylandii.
- Jelonka darzy bezwarunkową miłością wszystkie zwierzęta - opowiada reżyser Steve Loter („Kim Kolwiek”). - Ale czasem jest nadmiernie impulsywna, kieruje się wyłącznie sercem, kiedy powinna również ruszyć głową - dodaje. - Osią tej opowieści jest współczucie Jelonki - opowiada z kolei producent Michael Wigert („Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”). - Musi nie tylko stawić czoła własnemu strachowi przed tym monstrum, ale również przekonać pozostałych mieszkańców Przystani do swojego punktu widzenia i nauczyć ich kierowania się uczuciami - dodaje. Jak wyjaśnia Loter: - Chciałem nakręcić film, który wywoła w widzach podobne odczucia, jakich ja doświadczyłem w dzieciństwie, oglądając „Pinokia”, „Bambi” czy „Dumbo”. To piękne bajki o bardzo dużej rozpiętości emocji. Chciałem, aby również mój film był dla publiczności jak przejażdżka na kolejce górskiej uczuć - twierdzi.
„Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” to wielka przygoda i wielkie emocje”. W polskiej wersji językowej wystąpiły znane i lubiane aktorki: Maria Niklińska (jako Jelonka), Natalia Rybicka (Dzwoneczek), Ewa Prus (Nyks), Katarzyna Glinka-Gołdon (Mgiełka), Kaja Paschalska (Iskierka), Tamara Arciuch (Różyczka) i m.in. Monika Dryl (Widia).

Zaplątani - godz. 9:30
Animacja/musical. Pełna ciepła i humoru nowa wersja baśniowej opowieści o Roszpunce. Najbardziej czarujący awanturnik w królestwie, Flynn (w polskiej wersji - głos: Maciej Stuhr), ścigany przez rozbójników, znajduje schronienie w opuszczonej wieży. Spotyka tam piękną i pełną temperamentu Roszpunkę (Julia Kamińska) - nastolatkę, której złote włosy mają magiczną moc.
Żyjąca na odludziu, księżniczka marzy, aby poznać świat i przeżyć coś ekscytującego. Matka Gertruda zabrania jej opuścić kryjówkę, strasząc niebezpieczeństwami czyhającymi wśród ludzi. Przed laty porwała Roszpunkę, żeby móc odmładzać się za pomocą jej magicznych włosów. Zaradny, sprytny i zarazem wyjątkowo przystojny łotrzyk Flynn staje się więc dla rezolutnej Roszpunki jej przepustką do wolności. Wspólnie uciekają z wieży. Rozpoczyna się szalona eskapada z przygodami i... włosami, mnóstwem włosów.
Film ten powstał z inspiracji baśnią braci Grimm, opowiadającą o dziewczynie, zwanej Roszpunką, zamkniętej w wieży przez czarownicę. Animacja otrzymała nominację do Oscara za najlepszą piosenkę („I See the Light”; wykonanie: Mandy Moore i Zachary Levi). W tej samej kategorii była nominowana do nagrody Złotego Globu oraz jako najlepszy film animowany 2010 roku. Odważna i niezależna Roszpunka jest dziś jedną z najpopularniejszych Księżniczek Disneya!

I żyli długo i zaplątani - godz. 11:35
Animacja. Epilog historii Roszpunki i Juliana, którzy po zakończeniu swojej przygody wreszcie mogą wziąć ślub. Uroczystość została zaplanowana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Maximus otrzymał zadanie podania młodej parze obrączek ślubnych a siedzący na jego głowie kameleon Pascal ma sypać kwiatki. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy obejdzie się bez zbędnych komplikacji i problemów?

  

Auta 3 - godz. 11:50
Przebojowa animacja produkcji Disneya i Pixara. Trzecia część kinowego hitu dla najmłodszych, opowiadająca o niezwykłych przygodach samochodu wyścigowego i jego dzielnej ekipy. Legenda sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału kobieta-mechanik, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. Zygzak McQueen, z pomocą ambitnej przyjaciółki, staje do rywalizacji w ważnym wyścigu. I choć na swojej drodze dzielne auto napotka kilka niespodziewanych zakrętów, udowodni, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo!
- Zygzak boryka się z dylematem, który dotyka wielu sportowców w późniejszej fazie kariery - mówi producent Kevin Reher. - Zrezygnować będąc na szczycie, czy walczyć do końca? - oto jest pytanie. - Zygzaka niezmiennie cechuje hardość, determinacja i poczucie humoru, za które widzowie pokochali go już ponad dekadę temu, jednak jego pewność siebie zostaje wystawiona na próbę przez wyścigowych nowicjuszy. Kiedy poznaliśmy Zygzaka był on młodym debiutantem - superbohaterem. Miał całe życie przed sobą. Od ostatniego naszego z nim spotkania wiodło mu się niezgorzej, ale nie jest już tym młodym, bezczelnym wyścigowcem, jakiego znaliśmy - wyjaśnia reżyser Brian Fee.
Podczas prac nad filmem jego twórcy konsultowali się z weteranami wyścigów NASCAR, w tym czterokrotnym triumfatorem tych zawodów Jeffem Gordonem, jak również z Rayem Evernhamem, który jako członek ekipy Jeffa trzykrotnie przyczyniał się do tych zwycięstw.
„Auta” (2006) i „Auta 2” (2011) zarobiły razem w dystrybucji na całym świecie ponad 1 miliard dolarów! Oba przebojowe filmy zostały też docenione przez branżę filmową. „Auta” zdobyły Złotego Globa jako najlepsza animacja roku oraz były w tej kategorii nominowane do Oscara. Drugą nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej otrzymał kompozytor Randy Newman za piosenkę, napisaną specjalnie do filmu („Our Town”). Za tę kompozycję został też uhonorowany nagrodą Grammy. „Auta 2” były nominowane do Złotego Globu jako najlepszy film animowany roku.
W polskiej wersji językowej wystąpili: Piotr Adamczyk (jako Zygzak McQueen), Wiktoria Wolańska (Cruz Ramirez), Zdzisław Wardejn (Szpachel), Wojciech Malajkat (Sterling), Marian Opania (Złomek), Antoni Pawlicki (Jackson Sztorm), Piotr Gąsowski (Czesio) i m.in. Artur Barciś (Luigi).

Alicja w Krainie Czarów - godz. 14:00
Obdarzony niezwykłą wyobraźnią amerykański twórca filmowy - Tim Burton, tworzy pełną przepychu ekranizację klasycznej prozy Lewisa Carrolla. Wizualnie zachwycająca produkcja fabularna Disneya. Dwa Oscary plus nominacja do tej najważniejszej filmowej nagrody.
Kiedy Alicja była małą dziewczynką pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się w fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją baśniowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja (Mia Wasikowska - „Jane Eyre”, „Crimson Peak”) ma już 19 lat. Musi podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu, powraca więc do tego niezwykłego miejsca, żeby odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie. Wyrusza w podróż, aby ponownie spotkać dawnych znajomych. Na jej drodze znów staną m.in. Szalony Kapelusznik (trzykrotnie nominowany do Oscara - Johnny Depp; gwiazda kinowego cyklu „Piraci z Karaibów”), Biały Królik (Michael Sheen – „Masters of Sex”) oraz Biała Królowa (uhonorowana Oscarem, Anne Hathaway - „Tajemnica Brokeback Mountain”, „Diabeł ubiera się u Prady”). Okazuje się, że w Krainie Czarów źle się dzieje, bo władzę przejęła okrutna Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter - „Miłość i śmierć w Wenecji”, „Podziemny krąg”), przy wsparciu nie mniej nikczemnego Waleta Kier (Crispin Glover - „Powrót do przyszłości”, „Truposz”). Alicja musi zmierzyć się z ich mrocznymi, magicznymi mocami, ocalić przyjaciół i siebie przed zemstą mściwej władczyni i odnaleźć drogę do domu.
Tim Burton („Edward Nożycoręki”, „Batman”, „Frankenweenie”, „Gnijąca panna młoda”) stworzył zachwycającą wariację na temat jednej z najbardziej uwielbianych opowieści wszech czasów. Fantastycznie ożywił świat doskonale znany z kart klasycznej książki Lewisa Carrolla pod tym samym tytułem (powstałej w 1865 roku), korzystając ze scenariusza, którego autorką była Linda Woolverton („Król lew”, „Piękna i bestia”, „Czarownica”). W postać tytułową wcieliła się młoda australijska aktorka polskiego pochodzenia - Mia Wasikowska („Jane Eyre”, „Crimson Peak”), która doskonale odnajduje się w kostiumowych opowieściach, ale też z powodzeniem kreuje współczesne role.
Film „Alicja w Krainie Czarów” (2010) został uhonorowany dwoma Oscarami - za najlepszą scenografię (Karen O'Hara, Robert Stromberg) i najlepsze kostiumy (Colleen Atwood). Ponadto nominację otrzymali twórcy efektów specjalnych (Ken Ralston I, Dave Schaub, Carey Villegas i Sean Phillips I). Produkcja była też nominowana w trzech kategoriach do Złotych Globów. Warto jeszcze dodać, że ta jedyna w swoim rodzaju, opowieść przygodowa fantasy powstała w technice 3D.
W polskiej wersji językowej wystąpili: Cezary Pazura (jako Kapelusznik), Marta Wierzbicka (Alicja), Katarzyna Figura (Czerwona Królowa), Małgorzata Kożuchowska (Biała Królowa), Bartłomiej Topa (Skazeusz) oraz m.in. Jan Peszek (Kot z Cheshire).

Alicja po drugiej stronie lustra - godz. 16:20
Filmowa baśń/fantasy. Alicja powraca do Krainy Czarów i odbywa podróż w czasie, żeby ocalić Szalonego Kapelusznika.
Alicja Kingsleigh (Mia Wasikowska) spędziła ostatnie lata żeglując po morzach i oceanach. Została kapitanem statku i stoczyła bohaterską walkę z piratami. Po powrocie do Londynu natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik (Michael Sheen) i Kot z Cheshire (Stephen Fry) oraz Szalony Kapelusznik (Johnny Depp), który wygląda jak cień dawnego siebie, tak bardzo się zmienił. Okazuje się, że jej przyjaciel ma poważne problemy. Aby go ratować, Alicja wyrusza w przeszłość i podejmuje nierówną walkę z Panem Czasem (Sacha Baron Cohen). Rozpoczyna się batalia. Czy zdoła przeciwstawić się złym mocom i przywrócić porządek w magicznym świecie?
Scenariusz powstał na motywach klasycznej powieści autorstwa Lewisa Carrolla i stanowi kontynuację przeboju kinowego z 2010 roku. Tim Burton tym razem był producentem, natomiast reżyserii tego filmu podjął się James Bobin („Muppety”). Na plan filmowy powróciły gwiazdy: Mia Wasikowska („Jane Eyre”, „Gangster”, „Stoker”) jako Alicja, Johnny Depp (trzykrotnie nominowany do Oscara i gwiazda przebojowego cyklu - „Piraci z Karaibów”) jako Szalony Kapelusznik, Helena Bonham Carter (dwie nominacje do Oscara - „Miłość i śmierć w Wenecji”, „Jak zostać królem”) jako Czerwona Królowa i uhonorowana Oscarem - Anne Hathaway („Rachel wychodzi za mąż”, „Les Miserables: Nędznicy”) jako Biała Królowa oraz zdobywca wielu prestiżowych nagród, Alan Rickman (w jednej ze swych ostatnich ról), który użył głosu Absolemowi, Panu Gąsienicy. W sequelu do obsady dołączyli laureaci nagród: BAFTA - Rhys Ifans („Notting Hill”, „Radio na fali”, „Anonimus”) jako ojciec Kapelusznika, Zanik Hightopp oraz Złotego Globu - Sacha Baron Cohen („Borat”, „Dyktator”), który tym razem wystąpił w futurystycznym przebraniu, jako Czas. „Alicja po drugiej stronie lustra” to film, który oferuje podróż do granic filmowej wyobraźni, gdzie królują: ekscytująca scenografia, malownicze kostiumy oraz zapierające dech w piersi efekty specjalne.
W polskiej wersji językowej wystąpili: Marta Wierzbicka (jako Alicja), Jarosław Boberek (Czas), Cezary Pazura (Kapelusznik), Katarzyna Figura (Czerwona Królowa), Małgorzata Kożuchowska (Biała Królowa) i inni.

  

Toy Story: Horror - godz. 19:40
Ze studia Disney i Pixar pochodzi krótkometrażowa animacja z dreszczykiem - nowa opowieść z udziałem wszystkich ulubionych postaci z przebojowego cyklu „Toy Story”.
To, co zaczyna się jako zabawna wycieczka dla gangu „Toy Story”, przybiera nieoczekiwany obrót na gorsze, gdy wycieczka z powodu objazdu trafia do przydrożnego motelu. Po zaginięciu jednej z zabawek, pozostałe wpadają w tajemniczą sekwencję zdarzeń i muszą rozwiązać mroczną zagadkę, zanim je wszystkie spotka ten sam los...
Warto dodać, że w wersji oryginalnej sławnym animowanym bohaterom głosu użyczyły największe gwiazdy kina: Tom Hanks jako Szeryf Chudy, Tim Allen jako Buzz, Joan Cusack jako Jessie, Wallace Shawn jako Rex, Carl Weathers jako Combat Carl i m.in. Timothy Dalton jak Pan Szpikulec.

  

Iniemamocni 2 - godz. 20:10
Przebojowa animacja ze studia Disneya i Pixara. Ulubiona rodzina superbohaterów powraca w „Iniemamocni 2”, ale tym razem Helen (głos w polskiej wersji językowej: Dorota Segda) jest w centrum uwagi. Podczas gdy ona - znana także jako Elastyna - realizuje swoje zawodowe aspiracje, podejmując pracę w lidze antyprzestępczej, jej mąż, Bob (głos: Piotr Fronczewski) zostaje w domowym zaciszu ze swoimi dziećmi - Wiolą (głos: Karolina Gruszka), Maksymilianem (głos: Borys Wiciński) i niemowlęciem, żeby zmagać się z problemami wychowawczymi. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy nowy złoczyńca planuje genialny i zarazem niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych i Mrożon (głos: Piotr Gąsowski) muszą ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić - nawet dla Iniemamocnych!
Niesamowite jest też to, że oscarowi „Iniemamocni” musieli czekać aż czternaście lat na kontynuację. Twórca tego filmu, Brad Bird - mający na swoim koncie więcej filmowych sukcesów („Ratatuj” - Oscar, „Stalowy gigant” - BAFTA), zwierzył się w jednym z wywiadów, że czekał na pomysł, który spełni wszystkie oczekiwania.
Premiera kinowa „Iniemamocnych 2” w 2018 roku potwierdziła, że miał rację. Powstał jeden z najlepszych filmów animowanych ostatnich lat, równie wysoko oceniany zarówno przez widzów, jak i krytyków. Wyrazem uznania branży filmowej była nominacja do Oscara 2019 w kategorii: Najlepszy długometrażowy film animowany. Przede wszystkim jednak warto odnotować rekordową widownię na całym świecie i spektakularne zyski z dystrybucji (boxoffice: ponad 1 miliard 242 miliony dolarów).
„Iniemamocni 2” uplasowali się na pierwszym miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów animowanych w USA, deklasując takie hity, jak: „Gdzie jest Dory” czy „Shrek 2”.

#ZOSTAŃWDOMU! Świętuj z Polsatem!

Komentarze