2020-04-07

Totolotek Puchar Polski i Fortuna 1. Liga na trzy kolejne sezony w Polsacie

0

Transmisje spotkań obu piłkarskich rozgrywek na antenach stacji do 2024 roku. Telewizja POLSAT oraz Polski Związek Piłki Nożnej zawarły nowe umowy dotyczących praw telewizyjnych do meczów o Totolotek Puchar Polski oraz o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi w trzech kolejnych sezonach 2021/22, 2022/23 i 2023/24.

- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych, wymagających czasach. Telewizja Polsat jeszcze raz pokazała, że można na nią liczyć nawet w trudnych do wyobrażenia okolicznościach. Dziś nie gramy, czekamy na opanowanie sytuacji, ale wiadomo, że w końcu normalne życie zwycięży i zwycięży też piłka - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Wyraził także zadowolenie ze stałego podnoszenia rangi i atrakcyjności tych rozgrywek, co było możliwe także dzięki współpracy z Telewizją POLSAT. - Wywindowała nie tylko telewizyjną rangę rozgrywek o Totolotek Puchar Polski i mistrzostwo Fortuna 1. Ligi na bardzo wysoki poziom. Pokazała też, że jest bardzo odpowiedzialnym i stabilnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej - dodał.

Dyrektor ds. Sportu Marian Kmita podkreślił rolę, jaką stacja odgrywa w świecie polskiego sportu. - Od ponad dwudziestu lat Telewizja Polsat wspiera polski sport, a szczególnie polski futbol, nadając setki transmisji z meczów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, seniorskich, młodzieżowych i juniorskich. Setki razy pokazywaliśmy też, na sportowych antenach Polsatu, mecze piłkarskiej Ekstraklasy, 1. Ligi i Pucharu Polski. Były to mecze różne. I takie, jak legendarne zwycięstwo drużyny Adama Nawałki nad Niemcami w 2014 roku, ale i takie, o których pamiętają dzisiaj tylko... ich uczestnicy. Bez względu jednak na rangę wydarzenia, każdy transmitowany mecz był przez nas zawsze traktowany poważnie i zawodowo. Może właśnie w tym tkwi tajemnica świetnych relacji Polsatu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i innymi instytucjami polskiego środowiska piłkarskiego - zaznaczył.

- W jubileuszowym roku, dwudziestej rocznicy powstania Polsatu Sport, jest nam szczególnie miło, że będziemy mieli zaszczyt kontynuować naszą współpracę przy rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski i o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi aż do roku 2024. Wierzymy też, że trudne czasy szybko miną i Polsat, wielokrotnie sprawdzony przyjaciel polskiego sportu, będzie dalej skutecznie wspierał polską piłkę także na innych polach współpracy - dodał Marian Kmita.

Na mocy nowej umowy licencyjnej, dotyczącej praw telewizyjnych do Totolotek Pucharu Polski, Telewizja Polsat w każdym sezonie objętym umową (2021/22, 2022/23, 2023/24) będzie transmitować na żywo na swoich antenach co najmniej 28 meczów rozgrywek (w tym wszystkie, począwszy od 1/8 finału) oraz mecz o Superpuchar Polski w każdym z tych sezonów. Spotkania półfinałowe oraz finał będą niezmiennie transmitowane w kanałach otwartych. Na mocy porozumienia Polski Związek Piłki Nożnej zachował prawo do internetowych transmisji na własnych platformach tych meczów, które nie będą eksploatowane przez nadawcę.

- Wraz z rosnącą popularnością rozgrywek, rośnie też liczba meczów transmitowanych nie tylko w telewizji, ale również w internecie. Zamierzamy wspólnie z Telewizją Polsat aktywnie walczyć o młodsze pokolenia poprzez zwiększenie liczby transmisji meczów w internecie, a także prezentowanie materiałów wideo na kanałach oficjalnych mediów społecznościowych danych rozgrywek, tych przynależnych do Grupy Polsat oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, włącznie z Łączy nas piłka - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Na mocy nowej umowy licencyjnej, dotyczącej praw telewizyjnych do Fortuna 1. Ligi, Telewizja POLSAT w każdym sezonie objętym umową będzie transmitować na żywo na swoich antenach co najmniej 102 mecze rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi oraz wszystkie trzy spotkania barażowe o awans do Ekstraklasy. Podobnie jak w przypadku rozgrywek o Totolotek Puchar Polski, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Pierwsza Liga Piłkarska zachowują prawo do internetowych transmisji na własnych platformach tych meczów, które nie będą eksploatowane przez nadawcę. Niezmiennym dodatkiem pozostanie także 30-minutowy telewizyjny „Magazyn 1. Ligi”, podsumowujący każdą kolejkę rozgrywek.

- Przedłużenie umowy z Telewizją Polsat gwarantuje zachowanie świetnej jakości transmisji meczów rozgrywek Fortuna 1. Ligi, jak i również zapewnia pewną stabilizację finansową dla klubów uczestniczących w tych rozgrywkach w najbliższych latach. Ta umowa to potwierdzenie długofalowego partnerstwa z Grupą Polsat w kontekście budowania prestiżu i rozpoznawalności rozgrywek 1. Ligi - dodał Maciej Sawicki.

- Podpisanie nowego kontraktu telewizyjnego to dla Fortuna 1. Ligi kolejny krok w kierunku rozbudowy swojego produktu. Bardzo dziękuję przedstawicielom Telewizji Polsat za kilkuletnie już wsparcie i rozwój naszej ligi, a także władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej za bardzo sprawne przeprowadzenie procesu przetargowego. Nowy kontrakt, oprócz oczywistych walorów finansowych, podnosi również perspektywę dostępności materiałów dla kibiców. Dzięki temu będziemy w stanie w jeszcze większym stopniu zapewnić im relacje z pierwszoligowych boisk, a tym samym dostęp do interesujących ich treści - podkreślił Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Transmisje meczów Totolotek Pucharu Polski i Fortuna 1. Ligi pozostaną niezmiennie wzbogacone o przygotowaną przez PZPN atrakcyjną oprawę graficzną, dedykowaną wyłącznie tym rozgrywkom.

Komentarze