2020-04-07

„Pierwsza miłość”: Marysia i Michał walczą o życie Julki

0

Ich córka jest śmiertelnie chora. Czy małżeństwo wygra wyścig z czasem? Marysia i Michał w swoim związku musieli mierzyć się z wieloma problemami, ale nigdy z czymś takim. Przypadkowe omdlenie Julki prowadzi do odkrycia, że dziewczynka cierpi na wyjątkowo rzadkie schorzenie. Ratunkiem jest eksperymentalna terapia, na którą musieliby zebrać olbrzymią sumę pieniędzy.

Po utracie przytomności przez dziewczynkę w trakcie kąpieli, Marysia szuka pomocy u różnych specjalistów. Lekarze nie potrafią jednoznacznie stwierdzić, co dolega Julce. Zdesperowana Marysia prosi o pomoc Widawskiego, z którym nie utrzymywała kontaktu od jego romansu z Dominiką. Okazuje się jednak, że lekarz nie jest w najlepszym stanie.

Radosz musi zmierzyć się nie tylko z chorobą córki, ale również z alkoholizmem Widawskiego. Pogrążony w nałogu neurochirurg nadwyręży jej zaufanie, która bardziej niż kiedykolwiek będzie potrzebowała wsparcia lekarza. Mimo wszystko Marysia zmusza lekarza do pomocy i zbadania jej córki.

Po kilku dniach Widawskiemu udaje się postawić diagnozę Julce. Niestety jest ona druzgocąca. Rzadkie schorzenie, które ma dziewczynka, to śmiertelna choroba. Załamana Marysia nie dopuszcza do siebie myśli, że to koniec.

Marysia i Michał nie zamierzają się poddawać się w walce o zdrowie córki! Odkrywają, że Julka może być leczona eksperymentalną metodą w USA, jednak kosztuje ona milion dolarów. Stan dziewczynki pogarsza się z każdym dniem. Jej rodzice rozpaczliwie szukają sposobów, żeby zdobyć ogromną sumę. Zaczynają nierówny wyścig z czasem...

Pierwsza miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Pierwsza miłość” zaczyna się teraz... inaczej. Jak?
„Pierwsza miłość”: Najbardziej kontrowersyjne wątki - część 1
„Pierwsza miłość”: Najbardziej kontrowersyjne wątki - część 2

Komentarze