2020-03-08

„Kabaret na żywo. Przystanek Radość” świętował Dzień Kobiet

0

Goździk i rajstopy czy szalona impreza? Odpowiedź w drugim odcinku show Polsatu. Słynne święto obchodzone 8 marca doprowadziło do niemałej awantury. W małej wiosce znów doszło do starcia tradycji z nowoczesnością. Mieszkańców Radości odwiedzili: Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Rewers, Adam Małczyk, zespół Piersi i Adam Asanov.

Oglądaj „Kabaret na żywo. Przystanek Radość” online na IPLA.TV.

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady sołeckiej nie było łatwe do przeprowadzenia. Problemem było... zajęcie odpowiednich miejsc. Ramona Witos wiedziała, że jej miejsce jest na środku, ale co z resztą? Gdzie mieli usiąść Marylka, Zbyszek i Rysiek? Co sugerują w tej kwestii unijne dokumenty i czy w końcu znaleźć odpowiedni układ?

„Ekologia” to temat bliski sercu nowej sołtyski. Nic więc dziwnego, że Kabaret Paranienormalni przygotował o tym skecz. Prowadzący radiowy program „Z ekologią na ty” zaczął przepytywać przypadkowych plażowiczów o nawyki związane z ochroną środowiska. Wśród nich mieszkaniec Radości i... niezwykle oryginalny rozmówca. - Jestem Polakiem, znam się na wszystkim - stwierdził na początku i już było wiadomo, że czeka nas ciekawa rozmowa...

Czas także na pierwsze zebranie Koła Nowoczesnych Gospodyń Wiejskich. Na wieść o tym, że mężczyźni z Radości mają zorganizować Dzień Kobiet, kobiety postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i same zorganizować imprezę. - Spa, drinki i masaż masłem - zaproponowała Marylka. - Ej, ej, ej. Masłem? Pilnujmy kosztów - stwierdziła Ramona. Wszystkie były jednak zgodne, że należy zamówić striptizera...

Kabaret Rewers otworzył warsztat samochodowy, do którego przyszła nietypowa klientka. - Autko robi psyt, psyt - powiedziała, co wprowadziło serwisanta w zakłopotanie. - Czy auto miało jeszcze inne awarie? - dopytywał mając nadzieję, że uda mu się zrozumieć problem. - Było jeszcze „brum brum”, „fatapu fatapu”, „zaga zaga zaga” i „brzdęk brzdęk” - dodała, a konsternacja tylko rosła.... Z pomocą przyszedł dopiero mechanik, który potrafił znaleźć z nią wspólny język. Czy dobili targu w sprawie naprawy?

Męska rada wsi także podjęła temat Dnia Kobiet. Co przygotować dla płci pięknej? - Goździki, rajstopy, kawa z pączkiem... Bo zwycięskiego składu się nie zmienia - zawyrokował biznesmen Zbyszek. Andrzej Bidula szukał pomysłu, który sprawi, że wróci na stanowisko sołtysa. Czy pomógł mu w tym trzeci z członków zebrania, Rysiek?

Janusz Rewers w monologu o tym, czym jest „Oksymoron”. W takim dniu nie mogło zabraknąć przykładu związanego z kobietami. Wskazał na „urlop macierzyński”. - Tę nazwę musiał wymyślić facet. Dobrze, że nie nazwali tego „wczasy na Rodos”. Rodziła, to ma Rodos - wyjaśnił. O czym jeszcze opowiadał?

Program artystyczny na Dzień Kobiet w Radości obfitował w wiele atrakcji. Między innymi występ zespołu Piersi z utworem „07 Zgłoś się”. No bo przecież tak jak śpiewa Adam Asanov „my Polacy bawić się umiemy. Nieważne, czy u nas, czy gdziekolwiek pojedziemy”.

Kabaret pod Wyrwigroszem o bolączkach polskiej policji. Grzegorz i nowa aspirantka na zlecenie komendanta mieli „wesprzeć budżet” łapiąc kierowców, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości. Trafił im się striptizer pędzący na wieczór panieński. Dlaczego musiał trzymać „Ręce na kierownicy”, na jaką kwotę opiewał mandat i kim okazał się zatrzymany?

Adam Małczyk z kabaretu Formacja Chatelet w roli eksperta. Temat? Przemoc kobiet wobec mężczyzn, co oczywiście wywołało śmiech żeńskiej części publiczności. - Kobiety są słabe? Nie! Jeżeli tak jest, to spróbujcie w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę. Nie ma szans - podał pierwszy z brzegu przykład. Jakie jeszcze przedstawił argumenty?

Czas na profesjonalny amatorski striptiz. Męska reprezentacja Radości mogła liczyć w swoim występie na pomoc kolegów Zbyszka. Furorę zrobił Rysiek, którego żona poprosiła o przerwanie show. - Nie możesz się tak poświęcać - stwierdziła zabierając męża do domu.

A na koniec „kobiety, wino, taniec, śpiew”, czyli... zespół Piersi i „Bałkanica”. Ten przebój porwał do tańca każdego mieszkańca.

Dziękujemy za zabawę i zapraszamy ponownie do Radości!

Kabaret na żywo. Przystanek Radość w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020