2020-03-01

„Kabaret na żywo. Przystanek Radość”: Wybory z humorem

0

Walka o urząd sołtysa to niezły kabaret. To był mityng wyborczy w najlepszym stylu. Przeciwko sobie stanęli Ewa Błachnio i Krzysztof Hanke, a znakomitą rozrywkę mieszkańcom zapewnili Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Czesuaf, Kabaret Jurki, Sławomir wraz z żoną Kajrą, Katarzyna Żak i Piotr Cyrwus. Do tego Marcin Wójcik i jego program „Jabbar na żywo”, a także wielka muzyczna gwiazda: Cleo.

Oglądaj „Kabaret na żywo. Przystanek Radość” online na IPLA.TV.

Kto jest kim w Radości? Głównych bohaterów przedstawia najlepiej poinformowana o wydarzeniach w wiosce osoba, czyli sklepowa.

No to zaczynamy! „Przystanek Radość. Proszę wysiadać”.

Pojawienie się kandydatki na sołtyskę wprowadziło w małej wiosce niemałe zamieszanie. Szczególnie kiedy Ramona Witos to młoda i atrakcyjna eko-joginka, która chce odmienić życie mieszkańców. Obecny sołtys Andrzej Bidula jest tradycjonalistą, także od razu zgłosił sprzeciw. - Baba do polityki? Przecież wy się nie nadajecie - narzekał. W dalszej części zapoznawczej musiało paść pytanie o zawód. - Jestem influencerką - zadeklarowała. - Czym? - zdziwił się towarzyszący ich spotkaniu Rysiek, komendant OSP. - Krowy zapładnia - przyszedł z odpowiedzią Bidula. A kandydatka rozpoczęła mityng wyborczy pełen najlepszych artystów...

Na początek Kabaret Ani Mru-Mru, który pokazał, jak trudne potrafią być starania o rękę wybranki u przyszłego teścia. Szczególnie jeżeli ten od samego początku jest sceptycznie nastawiony do pomysłu. - Kiedy chcecie się pobrać? - spytał Pan Rybak. - Jak najszybciej - powiedział Roman Ocuca. - Jak najszybciej, to się na setkę biega - zgasił go potencjalny teść i rozpoczął przepytywanie kandydata na zięcia. Jak dalej wyglądały „Oświadczyny” i kto do kogo mógł powiedzieć „tato”?

Lokalna nauczycielka Agnieszka „Marylka” Litwin zadeklarowała wsparcie dla Ramony, ale pod jednym warunkiem. - Jeżeli we wsi pojawi się jakieś nowe ciacho, to najpierw jest mój - przedstawiła swój wymóg. I opowiedziała o swoim powodzeniu u facetów, w tym między innymi o historii spotkania z „De Niro”. Jaki finał i puentę miała ta randka?

Kabaret Czesuaf w premierowym skeczu. Ucieczka z remontowanego mieszkania na noc do rodziców miała być iskrą, która rozpali małżeńską namiętność. - Rodzice są za ścianą. Jak ty sobie to wyobrażasz? - irytowała się małżonka, która jednak uległa namowom. Ale gdy tylko zaczynali miłosne igraszki... pojawiał się zwabiony hałasami „Teściu”. Czy udało im się spławić opiekuńczego rodzica i dokończyć figle?

Kabaret Jurki z ludową piosenką o historii jednej miłości. „Dam ci gwiazdeczkę z nieba” deklarował na początku bohater, a niewiasta uwierzyła. Jak można się domyślać, szczęśliwego zakończenia nie było.

Pojawienie się nowej kandydatki na sołtyskę sprawiło, że temat wyborów w Radości pojawił się w wielu domach. W trakcie obiadu komendant straży pożarnej Rysiek przyznał, że chce głosować na Ramonę, bo ma fajne plakaty i obiecała, że kupi straży elektryczny wóz. - A co jest nie tak z twoim obecnym? - zaczęła się doszukiwać drugiego dna żona...

Kasia Żak i Piotr Cyrwus w małżeńskiej kłótni na temat wakacyjnego wyjazdu. Żona chciała do Bułgarii, a mąż do Władysławowa. Gdy już ustalili, że ich celem będą Złote Piaski przyszła trudniejsza kwestia. Z kim pojechać w tę podróż? Wybór znajomych, którzy mieli im towarzyszyć, nie był łatwy. Rozmowa doprowadziła do niespodziewanych wyznań. - Iwona... ona ma fajne poczucie humoru. Jak raz jej opowiedziałem kawał, to tak się śmieliśmy, że o mało z łóżka nie spadliśmy - wygadał się małżonek. Czego jeszcze dowiedzieli się o sobie?

Debata przedwyborcza w Radości była nietypowa. Obecny był jedynie ubiegający się o ponowną „reerekcję” Andrzej Bidula, bo kontrkandydatka nie została zaproszona. Obecni dowiedzieli się wielu ciekawostek, jak na przykład o aktualnym sondażu, w którym wyszło, że kandydat ma 2,8... promila. Badanie było przeprowadzone metodą „exit puls”, czyli bezpośrednio po jego wyczołganiu się z lokalu...

Marcin Wójcik i jego cykliczny program „Jabbar na żywo”. Prowadzącemu chwilę zajęło ustalenie tożsamości gościa, którym okazał się Sebastian „Stanisław” Stankiewicz. Ciekawy był przegląd jego ról. - Bezdomny, tagarz zwłok, człowiek o kuli, oraz facet przechodzący obok kolektury. Szacun - wyliczał gospodarz talk-show, a to doprowadziło do nieuchronnego pytania: „Jaka jest recepta na sukces?”. Nie zabrakło także pytań prywatnych...

Kulminacyjny moment wieczoru, czyli ogłoszenie wyborów. Po ośmiokrotnym przeliczeniu głosów okazało się, że wynik jednak się nie zmienił i niespodziewaną zwyciężczynią została Ramona Witos.

Jak pod jej rządami zmieni się mała wioska? Zaczęło się od wizyty Cleo, która wykonała swój przebój „Dom”.

To był wieczór pełen radości. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Kabaret na żywo. Przystanek Radość w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020