2020-02-07

Oto jury „The Four. Bitwa o sławę”. Wyjątkowy skład!

Młodość, energia, magnetyzm! Troje porywających artystów po raz pierwszy w rolach jurorów. Elektryzująca Natalia Nykiel, charyzmatyczny Igor Herbut oraz czarujący swoją osobowością i muzyką Kuba Badach dotychczas nie pokazywali się od tej strony. Teraz poszukają prawdziwych talentów w nowym programie „The Four. Bitwa o sławę”!

„The Four. Bitwa o sławę” zaczyna się tam, gdzie kończą się inne programy - od najlepszych! Czworga silnych, zdolnych i ambitnych wokalistów. Wielką Czwórkę osobiście wybierze trzyosobowe jury złożone z gwiazd branży muzycznej. Natalia Nykiel, Igor Herbut i Kuba Badach podbili polską scenę muzyczną, a teraz zadebiutują w zupełnie nowych dla siebie rolach. Jako jurorzy staną na straży programu i wspólnie poszukają nowej gwiazdy sceny muzycznej.

Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w show? - Przyjęłam zaproszenie do udziału w programie „The Four”, ponieważ oglądałam jego amerykańską edycję i podoba mi się formuła. Ten program został skrojony jakby na miarę naszych czasów. Mam wrażenie, że dzisiaj trudno utrzymać uwagę widza, słuchacza dłużej niż przez kilka minut, czyli tyle ile trwa filmik na YouTube, a i o to czasem niełatwo. W tym programie jesteśmy zaskakiwani co chwilę. W każdym momencie może wydarzyć się coś, co zmienia przebieg całego show - zapewnia Natalia Nykiel.

- Przyjąłem propozycje zostania jurorem w „The Four. Bitwa o sławę”, ponieważ to najodważniejszy muzyczny talent show, z jakim się kiedykolwiek zetknąłem. To program dla ludzi o mocnym głosie i o mocnych nerwach. To ciągła walka o przetrwanie i udowadnianie jurorom, publiczności, ale przede wszystkim samemu sobie, że zasługuje się na miejsce, w którym się jest - mówi Igor Herbut.

- Zdecydowałem się usiąść na fotelu jurora w muzycznym show telewizyjnym, gdyż po różnych propozycjach tego typu, po raz pierwszy poczułem, że może się z tego zrodzić nowa jakość. To dla mnie również szansa na zorientowanie się, „co w trawie piszczy” i jak śpiewa młode pokolenie - komentuje Kuba Badach. - Cieszę się, że obok mnie znajdą się artyści, których wrażliwość i dorobek cenię i szanuję. Myślę tu zarówno o jurorach, prowadzącej „The Four”, jak i o wszystkich muzykach akompaniujących. Ich nazwiska gwarantują najwyższą jakość muzycznych spotkań.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Panie i Panowie! Oto nasz trzeci juror KUBA BADACH 💥 #thefour #bitwaosławe #nowyprogram #polsat #thefourpolsat #jury #kubabadach

Post udostępniony przez The Four. Bitwa o sławę (@thefourbitwaoslawe)

Kogo trzyosobowe jury wybierze do programu, a komu da przepustkę do muzycznych pojedynków z najlepszymi? Kto zachowa jeden z czterech foteli aż do finału i wygra „The Four. Bitwa o sławę”?

Natalia Nykiel

Młoda wokalistka jest objawieniem polskiej sceny elektro-pop. Jako 19-latka wydała debiutancki album, który pokrył się złotem, a jego single diamentami. Porywa tłumy na koncertach. A już w marcu wystąpi na największym festiwalu w Stanach Zjednoczonych!

Natalia Nykiel weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku, zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Artystka zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro-popu.

Krążek szybko uzyskał status Złotej Płyty, a jego single „Bądź duży” i „Error” pokryły się diamentami. Drugą płytą „Discordia” (2017) tylko podwyższyła poprzeczkę. Teledysk do singla „Kokosanki” otrzymał nominację do najważniejszej nagrody w Europie - Berlin Music Video Awards oraz dwie statuetki w konkursie Innovation dla najbardziej innowacyjnego teledysku w Polsce. W muzycznych zestawieniach „Discordia” została uznana za najlepszą polską płytę 2017 roku i otrzymała najważniejszą polską nagrodę kulturalną O!Lśnienia 2017 oraz została nominowana do Fryderyka 2018 w kategorii „Album Roku Elektronika”.

W kwietniu 2018 roku Natalia Nykiel jako jedyna w historii polska artystka wystąpiła w duecie z Jaredem Leto z Thirty Seconds To Mars. Po wspólnym występie na koncercie w Łodzi otrzymała propozycję supportowania zespołu w Krakowie. Klip do kolejnego singla artystki „Łuny” otrzymał główną nagrodę na Queen Palm International Film Festival w Palm Springs oraz był nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii „Teledysk Roku”.

Stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, a teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 170 milionów wyświetleń! Ku zaskoczeniu fanów i branży muzycznej w listopadzie ubiegłego roku bez żadnych zapowiedzi wydała nową płytę! Mini-album „Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii Nykiel, które ukazało się na ryku międzynarodowym. Krótko po premierze została zaproszona z nowym materiałem na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie South by Southwest w Austin w Teksasie, na którym wystąpi już w marcu. Trzeci album już zadebiutował na 2. miejscu bestsellerów Empiku i otrzymał nominację do Fryderyka 2020 w kategorii „Album Roku Elektronika”.

Igor Herbut

Artysta obdarzony niezwykłą muzykalnością i charyzmą. Dzięki niespożytej energii i wyjątkowej emocjonalności, którą potrafi przekuć na dźwięki i słowa, udało mu się swą niekomercyjną muzyką osiągnąć komercyjny sukces.

Igor Herbut - wokalista, kompozytor, autor tekstów, lider grupy LemON. Jego płyty pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a także dostały trzy nominacje do Fryderyka, w kategoriach „Fonograficzny Debiut roku” (2013), „Album Roku Pop” (2015) i „Album roku Alternatywa” (2018). Z zespołem LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością, dając się poznać jako wszechstronny artysta, którego żywiołem są występy na żywo. Współpracuje również z wieloma legendami polskiej muzyki, tworząc zaskakujące interpretacje i aranżacje utworów. Ogromną popularnością cieszy się wyprzedana w kilka godzin solowa trasa artysty, na której występuje na scenie sam, akompaniując sobie na fortepianie.

W 2020 roku ukaże się długo wyczekiwany solowy album Igora Herbuta, na którym sam wyprodukował i napisał wszystkie kompozycje, teksty i aranżacje. Jest to najbardziej emocjonalny i osobisty materiał w jego karierze.

Wiosną 2012 roku z zespołem LemON wygrał 3. edycję kultowego talent show Polsatu „Tylko muzyka. Must be the music”. - Chcę, żeby taka muzyka obowiązywała w naszym pięknym kraju. Macie wszystko - wybitnego wokalistę, piękną muzykę, jesteście genialni - emocjonowała się wówczas Elżbieta Zapendowska. Ich występ oczarował wszystkich jurorów. Teraz to Igor Herbut zasiądzie w jury i będzie szukał prawdziwych talentów!

Kuba Badach

Każdy koncert Kuby Badacha przyciąga tłumy, sale koncertowe wypełnione są do ostatniego miejsca, a bilety rozchodzą się w sekundę. Jeden z najbardziej wszechstronnych artystów krajowej sceny muzycznej. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk, w kategorii „Wokalista Roku” (rok 2011 i 2012). Polskiej publiczności znany głównie jako wieloletni wokalista grupy Poluzjanci.

Wokalista, instrumentalista, producent, aranżer. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu w klasie fortepianu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie wokalistyki w roku 2000. Działalność muzyczną rozpoczął w wieku dwunastu lat, biorąc udział w międzynarodowym musicalu „Peace Child”. To doświadczenie zapoczątkowało współpracę z wybitnym kompozytorem, aranżerem i dyrygentem Wiesławem Pieregorólką. Owocem ich działań była pierwsza solowa płyta Kuby Badacha „Gwiazdkowe cuda” (1988), składająca się z kolęd skomponowanych przez Pieregorólkę do tekstów Jacka Cygana i Jerzego Siemasza.

W 1989 roku Kuba Badach jako najmłodszy wykonawca wziął udział w koncercie „Artyści dla Rzeczypospolitej”. Od drugiej połowy lat 90. współtworzy dwie formacje muzyczne. Pierwszą z nich jest grupa Poluzjanci (dawniej Polucjanci), w której jest głównym kompozytorem, współproducentem oraz wokalistą. Zespół nagrał dotychczas trzy albumy studyjne: „Tak po prostu” (2000), „Druga płyta” (2009) oraz „Trzy metry ponad ziemią” (2011). Ostatni album był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Płyta Roku Pop”.

Od początku swej działalności Poluzjanci koncertowali w kraju i za granicą, między innymi w prestiżowym Lincoln Centre w Nowym Jorku. Drugą grupą współtworzoną przez Kubę Badach jest quasi jazzowa formacja The Globetrotters. Zespól ten ma na swoim koncie cztery płyty: „Stay in Neverland!”, „Fairy Tales of the Trees”, „Both Sides”, „Stop! Don't Talk” i ponad 600 koncertów zagranych na scenach krajowych i zagranicznych.

W 2009 roku Kuba Badach wraz z pianistą i aranżerem Jackiem Piskorzem oraz grupą czołowych polskich muzyków stworzył album „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, oddając hołd wybitnemu i tragicznie zmarłemu artyście. Koncerty będące następstwem tego wydawnictwa, zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i zgromadziły wielotysięczną publiczność. Wiosną 2013 roku album osiągnął status Złotej Płyty.

Rok 2017 przyniósł pierwszy w dorobku artysty w pełni autorski album solowy. Płyta „Oldschool” w kilka miesięcy po premierze pokryła się złotem, a trasa promująca album była wielkim sukcesem.

  

The Four. Bitwa o sławę od 7 marca w sobotę o godz. 20:05 Telewizji POLSAT.