2020-02-04

Filip Gurłacz: W „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pomoże mi...

0

Uczestnik 13. edycji show w specjalnej rozmowie dla POLSAT.PL. Jak aktor znany między innymi z roli Oskara w serialu „Pierwsza miłość” poradzi sobie na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Które występy z programu stawia za wzór? Filip Gurłacz opowiedział też o tym, co pozwoli mu radzić sobie ze stresem oraz czy oceny jurorów będą dla niego motywacją.

- Czy pamięta pan pierwszy moment, w którym zetknął się z programem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Niestety nie pamiętam takiego momentu, ale program zawsze kojarzył mi się bardzo pozytywnie. Sam nie posiadam telewizora, ale jestem fanem wielu wykonań na YouTube. Niektóre metamorfozy robiły na mnie ogromne wrażenie. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w moim odczuciu trzyma naprawdę wysoki poziom. Od charakteryzacji, przez wytrenowane gesty, charaktery i osobowości uczestników, po reżyserię i montaż - wszystko sprawia, że program jest nie tylko miły dla oka, ale jako widz chętnie dawałem się wciągać w proponowaną konwencję. Teraz ze względu na mój udział obejrzałem większość odcinków. I oglądałem je z prawdziwą przyjemnością.

- Które z wcześniejszych występów pamięta pan z programu najbardziej, najmocniej i dlaczego?
- Dla mnie niekwestionowanym mistrzem programu jest Kacper Kuszewski. Jego wykonania oglądałem kilkakrotnie. Momentami trudno mi było uwierzyć w tak doskonałe metamorfozy. Oczywiście każdy z uczestników robił na mnie wrażenie. Adam Strycharczuk jako Violetta Villas - wow! Filip Lato wybitnie wcielił się w Czesława Niemena. Katarzyna Skrzynecka rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Louisa Armstronga. Mateusz Ziółko jako Zbigniew Wodecki to po prostu Zbigniew Wodecki. Jest wiele znakomitych wykonań. Cudowne w programie jest to, że właściwie każdy uczestnik w pewnym momencie przekracza własne granice i wtedy spotykamy się z czymś wyjątkowym. Powstaje nowa jakość.

- Co będzie dla pana największym wyzwaniem w trakcie show - wielogodzinne charakteryzacje, przygotowanie choreografii czy śpiew?
- Wydaje mi się, że wszystko w tym programie jest wyzwaniem. Wielogodzinne charakteryzacje są na chwilę obecną poza granicami mojej wyobraźni. Jestem bardzo ciekawy tego doświadczenia. Otarłem się w życiu o taniec, więc nie mam poczucia, że choreografia będzie dla mnie czymś najtrudniejszym. Być może zmienię zdanie po wylosowaniu Michaela Jacksona. Do tej pory jako aktor sam tworzyłem postaci. Ode mnie zależało wszystko: barwa głosu, charakter, interpretacja. Teraz te ramy będą nakreślone z góry. Bardzo mnie ciekawi jak poradzę sobie wokalnie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Filip Gurłacz (@filipgurlacz_official)

- A co będzie pana największym atutem?
- Przekonamy się (śmiech). Odpowiedzi na tego typu pytania zawsze sprawiają, że czuję się niezręcznie. Jestem otwarty na nowe wyzwania. Lubię przekraczać własne granice, nie boję się „niewygodnych” zadań czy sytuacji. Od zawsze lubię tańczyć i śpiewać. Myślę, że poczucie humoru pozwoli mi poradzić sobie ze stresem. Dużo się uśmiecham i poza oczywistą pracą w programie, zamierzam się dobrze bawić. Mam nadzieję, że mój optymizm spowoduje, że widzowie będą się bawić razem ze mną.

- Jak będzie pan podchodził do oceny jurorów? Czy ich słowa będą motywujące dla pana?
- To zależy od tego co powiedzą (śmiech). Oglądając odcinki „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jurorzy robili na mnie dobre wrażenie. Wszyscy są taktowni i z wielkim szacunkiem podchodzą do pracy uczestników. Są też doświadczonymi artystami i obserwatorami. Jeżeli więc któreś z moich wykonań będzie złe, to liczę się z tym, że opinie mogą być krytyczne. Ich uwagi są zawsze konstruktywne, więc nie boję się oceny. Zdaję sobie też sprawę, że dziesięć odcinków to bardzo dużo. Ciężko jest zachować dobrą formę przez trzy miesiące przy tak intensywnym trybie pracy. Będę robił co w mojej mocy, żeby każde z moich wykonań było jak najlepsze. A jeżeli nie wyjdzie? Trudno. Ufam jurorom i zgadzam się z ich gustem.

- Czego życzyć panu przed rozpoczęciem programu? 
- Szczęścia i dobrej zabawy.

Rozmawiała Julia Borowczyk

  

13. edycja Twoja Twarz Brzmi Znajomo od 7 marca w sobotę w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020