2019-12-24

Kamil Bednarek i święta w rytmie reggae. Zobacz wideo!

0

Ten szczególny czas także upływa zdolnemu artyście przy dźwiękach jamajskiej muzyki. Kamil Bednarek nie ustaje w popularyzacji reggae w Polsce. Spokojne tempo, miarowy i pulsujący rytm znakomicie sprawdzają się także przy świątecznych utworach, kolędach i pastorałkach. Piosenkarz został zaproszony do wykonania jednej z nich w ramach koncertu „Wielkie Kolędowanie w Polsacie”.

Muzyka reggae świetnie sprawdza się przy interpretowaniu wesołych piosenek. Takich jak na przykład „Jingle Bell Rock” z repertuaru Bobby'ego Helmsa. Wydany w 1957 roku utwór obecnie jest międzynarodowym okołoświątecznym standardem. Jak „buja” wersja Kamila Bednarka i jego zespołu?

Czy gatunek muzyczny, który ma korzenie na Jamajce może pasować do tradycyjnych polskich pastorałek? Oczywiście! Udowadnia to interpretacja „Gore gwiazda Jezusowi”, w której muzycy wyeksponowali rytmiczność utworu. Ta wyjątkowa aranżacja stała się częścią „Wielkiego Kolędowania z Polsatem”. Przedsmak tego, co czeka widzów w transmisji koncertu z pokamedulskiego kościoła na warszawskich Bielanach, dostępny jest na kanale YouTube artysty.

Kamil Bednarek ma w dorobku nie tylko wersje piosenki okołoświątecznej i pastorałki, ale i kolędy. „Gdy śliczna Panna” to najspokojniejszy z trójki utworów wprowadzających w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Który utwór podoba się wam najbardziej?

Komentarze
© Polsat 2020