2019-12-22

Sławomir i Kajra: Kolędowanie z Fundacją Polsat to zaszczyt

0

Artyści w specjalnej rozmowie z POLSAT.PL o świętach Bożego Narodzenia. Sławomir i Kajra opowiedzieli, czym jest dla nich „Kolędowanie z Fundacją Polsat”, a także zdradzili obecne w ich domu tradycje. Jaka jest ich ulubiona kolęda? Jakich potraw nie może zabraknąć na ich świątecznym stole?

- Dlaczego zaangażowaliście się w kolędowanie z Fundacją Polsat?
- Boże Narodzenie to czas dzielenia się tym, co mamy. Jeśli w ten jeden magiczny dzień możemy pokolędować razem z podopiecznymi Fundacji i ich rodzicami, to jest to dla nas zaszczyt. I my i widzowie przed telewizorami poznają historię dzieci, które są dzielne i zdolne, a swoim talentem muzycznym poruszają serca. To bardzo wyjątkowy koncert, ponieważ to nie nasz występ jest najważniejszy, choć oczywiście bardzo się staramy. Najważniejsi są właśnie ci młodzi artyści i ich rodzice.

- Święta wyzwalają w nas hojność i ofiarność, chęć czynienia dobra. Skąd czerpiecie pokłady altruizmu?
- Myślę, że przede wszystkim wyzwalają w nas gorączkę przed świątecznych zakupów, zabieganie, a często stres. Młode małżeństwa mają spory dylemat, do których rodziców jechać, żeby nikogo nie urazić. Dopiero w momencie, kiedy przypomnimy sobie kogo to urodziny, zaczynamy działać jak należy. Znamy podopiecznych Fundacji osobiście, jeszcze z koncertu w Lubartowie. Dla nas rodzice, którzy mierzą się z trudnościami i tak pięknie sobie z nimi radzą, są bohaterami. Śpiewać dla nich to radość.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Kajra Kajrowicz (@superkajra)

- Czy macie ulubioną kolędę, z którą wiążą się wspólne wspomnienia?
- Naszą ukochaną pastorałką jest „Pierwsza Gwiazda”. Oboje z Kajrą uważamy, że to najpiękniejsza nasza nuta, jaką możemy w święta zaśpiewać. Bardzo osobista. Opowiada o życiu, przyjaźni i śmierci. Jest wspomnieniem tych, których nie ma już w naszej rodzinie. Z komentarzy na naszym kanale YouTube wynika, że ludzi też bardzo porusza.

- W każdym domu są jakieś tradycje. A jakie są w waszym? Czy przykładacie do czegoś szczególną wagę?
- Są takie potrawy, bez których nie ma Świąt Bożego Narodzenia. Jemy je tylko w tym czasie. To kutia własnej receptury, orzechowiec, takie maleńkie pierożki z grzybami wypiekane w piecu. Barszcz i karp, kapusta z grochem i obowiązkowo kompot z suszu. Jest też góralska gwiazda, która zawsze przed świętami dostaje nową bateryjkę i się pięknie kręci. Każdy kolędnik w domu musi ją chwilę potrzymać.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sławomir (@slawomir_gwiazda_rock_polo)

- Czego życzycie sobie i widzom Telewizji Polsat na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok?
- Życzymy widzom czasu z rodziną. Rozmów, uśmiechu, pięknych kolęd i domu pachnącego świętami. Dla tych, którzy będą się trochę chcieli pośmiać, szykujemy świąteczną niespodziankę na naszym kanale YouTube. Zapraszamy też serdecznie na Stadion Śląski i Sylwestrową Moc Przebojów. Bardzo czekamy na ten występ.

Rozmawiała Żaneta Parszczyńska

Komentarze
© Polsat 2020