2019-12-10

„Wataha” - odcinek 3: Tajemnice lasu

0

Rebrow razem z Łuczakiem wyruszają na poszukiwania Ewy. Szuka także pomocy u Szeptuna, miejscowego samotnika, który mógł widzieć kobietę. Wspólna wyprawa do lasu nie przynosi jednak nic poza halucynacjami. Prokurator Dobosz nie ustaje w poszukiwaniach dowodów na Wiktora, ale zamiast tego odkrywa inne fakty. Pościg za przemytnikiem ma dla kapitana niespodziewany finał...

Rebrow po znalezieniu kolczyka Ewy w leśniczówce jest przekonany, że kobieta żyje. Zgłasza Markowskiemu grypę żołądkową i razem z Łuczakiem wyrusza na poszukiwania po lesie. Trafiają do opuszczonej chaty, w której ktoś niedawno nocował. Na ścianach widnieje świeży rysunek wilka, co intryguje Wiktora. Oczekiwania nic nie przynoszą, a mężczyznom puszczają nerwy. - Ewy tu nie było, zostawiłaby dla mnie wiadomość - mówi Rebrow. - Jaką wiadomość? Tu byłam, Ewa? Próbuję to ogarnąć, ale Ewy już nie ma - wścieka się Łuczak.

Podczas patrolu Natalia i Aga natykają się na kłusowników. Kapral Małek rozpoczyna za nimi nieudaną pogoń. Jej partnerka zauważa Rebrowa z Łuczakiem. - Może nie mów Markowskiemu, że ich widziałaś - sugeruje młodsza stopniem. - Nie mów mi, co ja mam robić! - irytuje się Tatarkiewicz. Gdy dociera do nich wsparcie, kontynuują poszukiwania. Jednak zamiast kłusowników dopadają brudnego i rannego mężczyznę, którego zabierają na posterunek. Nie mogą z niego wydobyć ani słowa...

Dobosz wciąż szuka dowodów na Rebrowa, u którego wcześniej znalazła ukryte pieniądze w różnych walutach. Rozmawia z Adamem Grzywaczewskim, który kieruje ją do Kality, lokalnego przemytnika. Przy okazji demaskuje jego wersję dotyczącą powrotu w Bieszczady. - Pański przełożony zapamiętał, że podanie o przeniesienie wyprzedziło o kilka godzin informację, że ktokolwiek przeżył - podkreśla.

Z Kalitą prokurator rozmawia o Kosowskim, pracowniku, który niedawno został zastrzelony i Rebrowie. - Miał pan z nim układ? Dawał mu pan cynk o cudzym przerzucie, a on przymykał oko na pańską działalność - pyta. - Kretyn lata i twierdzi, że ja stoję za tym zamachem - zbywa jej teorię.

Markowski zatrzymuje na korytarzu Natalię, aby raz jeszcze wrócić do tematu jej pracy „pod przykryciem” i zastąpienia w tej roli Ewy Wityńskiej. - Przemyślałaś sprawę? - pyta podopieczną. - Dziękuję, nie skorzystam - mówi kategorycznie Tatarkiewicz.

Rebrow rozpoznaje w zatrzymanym w lesie niemowę Szeptuna. - To miejscowy znachor. Nieszkodliwy typ. Od tamtej pory błąka się między Polską a Ukrainą - tłumaczy komendantowi. Gdy wchodzi do celi, jego oczom ukazują się rysunki podobne do tego z leśnej chaty. Na jednym z nich widzi czarne spirale przypominające włosy Ewy. - Kto to jest? Widziałeś ją? - pyta kilkukrotnie próbując wydusić z niego informacje.

Po służbie Wiktor odwozi Szeptuna do lasu, ale także nie może uzyskać żadnych nowych wskazówek co do losu Ewy. Daje się poczęstować sporządzonym przez niego napojem, który paraliżuje go i wywołuje halucynacje. W majakach widzi Ewę.

W lokalnej żwirowni policja znajduje martwe dzieci. Widok zmarłych z hipotermii dzieci wstrząsa Natalią, która wymiotuje. Jednostka pod wodzą Markowskiego przygotowuje zasadzkę na przemytników. W trakcie pościgu Natalia dopada jednego z nich i w ataku furii masakruje go kolbą pistoletu.

Także uczestniczący w pogoni Rebrow natyka się na ciało martwej Ewy...

„Wataha” we wtorek o godz. 20:05 i godz. 21:05 (dwa odcinki) w Telewizji POLSAT.

Komentarze