2019-12-01

Kto jest kim w serialu „Wataha”? Poznaj bohaterów!

0

Oto najważniejsze postaci produkcji o funkcjonariuszach Straży Granicznej. Życie na pograniczu przyciąga różne osobowości. Mają odmienne motywacje, cele, a także wyznają inne wartości. Wydarzenia w niebezpiecznych Bieszczadach to prawdziwy test dla ich charakterów. „Wataha” od wtorku 3 grudnia na antenie Telewizji POLSAT.

Wiktor Rebrow (Leszek Lichota)
Kapitan i legenda Straży Granicznej. Człowiek z Bieszczad, ideowiec i romantyk. Najlepiej przeszkolony strażnik, który prowadzi najważniejsze operacje. Cudem uchodzi z życiem z wybuchu w dawnej strażnicy. W jego wyniku traci ukochaną Ewę oraz przyjaciół. Pomimo chwili zwątpienia w sens życia, wraca do pracy. Postanawia znaleźć sprawców zamachu i zemścić się na nich.

Adam „Grzywa” Grzywaczewski (Bartłomiej Topa)
Jeden z najbliższych przyjaciół Rebrowa, także posiadający stopień kapitana. Po zamachu przenosi się z Warszawy do Ustrzyk Górnych, by zająć miejsce Wiktora w nowym oddziale. Stara się pomóc koledze, ale sam boryka się z problemami rodzinnymi. Zdecydowany i przebojowy, ale w przeciwieństwie do kolegi-idealisty, ma pragmatyczne podejście do życia.

Iga Dobosz (Aleksandra Popławska)
Prokurator, której zadaniem jest rozwikłanie sprawy zamachu. Zimna, zawzięta, bezwzględnie dążąca do celu. Nie boi się rozpychać łokciami w męskim świecie straży granicznej. Zależy jej na szybkim zamknięciu dochodzenia, a Rebrow jest dla niej głównym podejrzanym. Cały czas skupia się na tym, by udowodnić jego winę.

Konrad Markowski (Andrzej Zieliński)
Doświadczony major, który całe życie służył nad morzem. Człowiek do zadań specjalnych, który ma odbudować oddział w Ustrzykach Górnych po tragicznym wybuchu. Wierzy w niewinność Rebrowa i potrzebuje jego znajomości Bieszczad, aby z rozmysłem poruszać się w nieznanym mu dotąd świecie. Stawia mu jednak ultimatum - Wiktor nie będzie prowadził śledztwa na własną rękę.

Aga Małek (Dagmara Bąk)
Kapral Straży Granicznej i żółtodziób w oddziale. Chce udowodnić, że może być wartościowym członkiem "watahy". Praca w Bieszczadach jest dla niej powołaniem - marzyła już o tym w szkole. Ma wielki szacunek do kapitana Rebrowa i chce, aby dostrzegł w niej prawdziwego pogranicznika. Pełna naiwności idealistka, która uczy się życiowej pokory.

Piotr „Rambo” Wójcik (Maciej Mikołajczyk)
Jeden z nowych strażników na bieszczadzkim posterunku. Plutonowy z dużym podziwem odnosi się do starszych kolegów i chce sobie zaskarbić ich szacunek. Z dużą odwagą i wielkim zaangażowaniem garnie się do nowych zadań. Pełen zapału marzy o karierze na posterunku, aby pewnego dnia mieć pozycję niczym Rebrow.

Natalia Tatarkiewicz (Magdalena Popławska)
Oficer w stopniu starszego chorążego sztabowego. Została ściągnięta w Bieszczady przez majora Markowskiego, ale szybko zaczyna tego żałować. Zna biegle ukraiński i rosyjski, więc jej przełożony chciałby, aby działała "pod przykryciem". Ona jednak nie potrafi sobie poradzić z emocjami, jakie towarzyszą strażnikom w codziennej pracy.

Szeptun (Marian Dziędziel)
Najbardziej tajemnicza postać serialu. Milczący samotnik i miejscowy znachor, który zna się na ziołolecznictwie. Bieszczadzki las to jego środowisko naturalne. Dużo widzi i słyszy. Wiele osób ma go za wariata, ale nie Rebrow, który postrzega go jako źródło informacji.

Odcinki pierwszego sezonu wyreżyserowali: Michał Gazda i Kasia Adamik. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”.

  

„Wataha” od 3 grudnia we wtorek o godz. 20:05 i godz. 21:05 (dwa odcinki) w Telewizji POLSAT.

Komentarze