2019-11-26

Zjawiskowa suknia Miss Polski na konkurs Miss Universe 2019

0

Olga Buława wystąpi w niej 8 grudnia w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Najpiękniejsza Polka, triumfatorka wyborów Miss Polski 2018, na międzynarodowym konkursie zaprezentuje się w wyjątkowej sukni projektu Patrycji Kujawy (ślubne atelier OrOr). To kostium narodowy naszej kandydatki do korony Miss Universe 2019, który składa się z trzech części i jest inspirowany polskim godłem.

Skrzydła mają rozpiętość i wysokość 1,5 metra. Tren rozciąga się na długość 3 metrów i szerokość około 3,5 metra. Całość rozkłada się do trzech skrzynek. Dopasowana część białej sukni, czyli kostiumu narodowego, jest ręcznie wyszywana z siedmiu różnych wielkości perełek i kamyków na cielistej siatce. Sama środkowa haftowana suknia jest cięższa niż ogon i skrzydła razem wzięte. Do skrzydeł przyklejono około 10 000 gęsich piór. Stworzenie i ozdobienie stelaża trwało około 3 tygodnie i zajmowało od 12 do 18 godzin dziennie.

- Jestem dumna, że mogę reprezentować Polskę i to w stroju, który jest arcydziełem - powiedziała podczas sesji Olga Buława, która już nie może doczekać się, kiedy zaprezentuje kostium narodowy całemu światu. Wcześniej musi się jedynie nauczyć w niej chodzić.

Tego samego dnia, czyli 8 grudnia, odbędzie się gala finałowa wieńcząca 30. edycję Narodowego Konkursu Piękności, na którą jak co roku zapraszamy do Polsatu. 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł Miss Polski 2019, a jubileusz 30-lecia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Z Olgą Buławą, startującą w wyborach Miss Universe 2019, spotkamy się tam wyłącznie wirtualnie. Kto przekaże koronę nowej Miss Polski? Niech pozostanie to niespodzianką!

Festiwal Piękna 2019 od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia w Katowicach.

Finał Miss Polski 2019 w niedzielę 8 grudnia w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020