2019-11-21

Serial „Wataha” od 3 grudnia w Telewizji POLSAT

0

Wejdź do pełnego tajemnic świata funkcjonariuszy Straży Granicznej. Patrolowanie i ochrona krańców terytorium Polski to niezwykle niebezpieczne zadanie. Jak wygląda walka z przemytem ludzi, narkotyków i broni w Bieszczadach? Z jakimi wyborami muszą się mierzyć pełniący służbę? O tym opowiada serial „Wataha”. Teraz w Polsacie!

Akcja rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Kapitan Wiktor Rebrow w wyniku wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Jako jedyny ocalały trafia do kręgu podejrzanych.Choć oficjalne postępowanie prowadzi prokuratura, on rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Rebrowa w trudnej sytuacji wspiera Adam „Grzywa” Grzywaczewski, oficer w randze kapitana. Sam jednak nie jest wolny od tajemnic. - Grzywa jest na granicy, zarówno tej symbolicznej, jak i realnej. Ma nieustające dylematy, komu pomagać, kogo chronić, kumuluje też w sobie wiele trudnych decyzji - opowiada o swoim bohaterze Bartłomiej Topa.

Tytułowa wataha chroni wschodnią granicę Polski, która także jest zewnętrzną granicą Unii Europejskiej. Każdy ze strażników ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o bezpieczeństwo jego obywateli. Pokus jest jednak mnóstwo, gdy w grę wchodzą nieczyste interesy. - Straż graniczna okazała się bardzo dobrym pretekstem, żeby pokazać ludzi w sytuacjach najcięższych wyborów. Bo o tym jest ten serial - mówi Artur Kowalewski, producent wykonawczy ATM Grupa.

Pierwszoplanową rolę odgrywa Leszek Lichota, któremu towarzyszą m.in. Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk oraz znani z produkcji Polsatu Aleksandra Popławska („Hotel 52”) i Jarosław Boberek („Rodzina zastępcza”). Odcinki pierwszego sezonu wyreżyserowali: Michał Gazda i Kasia Adamik. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa - Artur Kowalewski.

„Wataha” od wtorku 3 grudnia w Telewizji POLSAT o godz. 20:05 i godz. 21:05 (dwa odcinki).

Komentarze