2019-11-04

„Pierwsza miłość”: 15 lat na antenie Telewizji POLSAT!

0

To wielki jubileusz dla fanów najdłużej emitowanego serialu obyczajowego stacji. Pierwszy odcinek widzowie Polsatu zobaczyli 4 listopada 2004 roku. Właśnie wtedy poznaliśmy Marysię Radosz, pochodzącą z Wadlewa, przyszłą studentkę medycyny, której losy śledzimy już od piętnastu lat. Kto jeszcze pojawił się w obsadzie na samym początku i jak zmieniały się losy postaci?

Serial „Pierwsza miłość” to nieustanny rollercoaster emocji - miłosne uniesienia, rozstania, powroty, zdrady, rozczarowania, a także smutek. Do tego cała paleta najmroczniejszych zdarzeń: morderstwa, handel narkotykami, gangsterskie porachunki i wiele innych dramatycznych sytuacji, które rozegrały się w życiu mieszkańców Wrocławia i niewielkiej wsi - Wadlewa.

Castingi do serialu trwały wiele tygodni. W tym samym czasie obsadzane były wszystkie postacie. Do roli Marysi brana była pod uwagę również Ania Ilczuk, którą widzowie finalnie poznali jako serialową Emilkę Śmiałek, sympatyczną córkę sołtysa Wadlewa. Chyba nikt nie byłby w stanie wyobrazić sobie w roli Marysi innej aktorki niż Aneta Zając! Z kolei w roli Kingi reżyser serialu Okił Khamidov widział dziewczynę, którą zapamiętał z kryminalnego serialu Polsatu „Fala Zbrodni”. Była to statystka, która bardzo zapadła mu w pamięć. Trochę zajęło, zanim udało się namierzyć Aleksandrę Zienkiewicz, ale w końcu się udało i od piętnastu lat intryguje widzów jako córka Teresy i Marka.

Serial wystartował 4 listopada 2004 roku i już po kilku miesiącach emisji aktorzy, w większości jeszcze studenci szkół aktorskich, zyskali ogromną popularność. Byli rozpoznawalni na każdym kroku, zaczepiani w sklepach, do sekretariatu przychodziło mnóstwo listów od fanów, a oryginalne fryzury Kingi, czy Artura były szeroko dyskutowane.

Pierwszy kryzys w serialu pojawił się po 60. odcinku. Tyle miał pierwszy sezon. Aktor, który grał Pawła, czyli Mateusz Janicki, zrezygnował ze swojej roli. Wznowione castingi trwały dość długo i finalnie było dwóch mocnych kandydatów na nowego Pawła. Decyzję o tym, kto nim zostanie, podjęły uczennice z jednego z wrocławskich liceów. Na chłopaka Marysi Radosz wybrały Mikołaja Krawczyka.

Przy produkcji jednego odcinka pracuje blisko 100 osób! Gdyby ktoś chciał obejrzeć na platformie IPLA, wyemitowane przez te 15 lat odcinki to zajęłoby mu to 67,5 doby! Do tej pory w „Pierwszej miłości” zagrało już ponad 2,5 tysiąca aktorów. W postaci, które są z widzami od samego początku, wcielają się: Aneta Zając (Marysia Radosz), Maria Pakulnis (Aneta Pałkowska), Maciej Tomaszewski (Marek Żukowski), Aleksandra Zienkiewicz (Kinga Żukowska), Łukasz Płoszajski (Artur Kulczycki), Wojciech Dąbrowski (Jan), Anna Ilczuk (Emilka) i Paweł Okoński (Marian Śmiałek).

Przez 15 lat krąg pierwszoplanowych bohaterów znacznie się rozszerzył i często zmieniał. Dziś w głównej obsadzie są też: Rafał Kwietniewski (Bartek), Wojciech Błach (Michał), Urszula Dębska (Sabina Weksler), Michał Koterski (Henryk „Kaśka” Saniewski), Błażej Michalski (Mikser), Karol Strasburger (Karol Weksler), Ewa Gawryluk (Ewa), Jan Jankowski (Grzegorz Król), Grażyna Wolszczak (Grażyna Weksler), Agnieszka Wielgosz (Malwina Florek), Krzysztof Wieszczek (Olek), Edyta Herbuś (Sylwia), Ewa Jakubowicz (Melka) i wielu, wielu innych aktorów.

Dziękujemy wszystkim fanom za obecność przed telewizorami i zapraszamy po dużo więcej!

Pierwsza miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Pierwsza miłość”: Najbardziej kontrowersyjne wątki - część 1
„Pierwsza miłość”: Najbardziej kontrowersyjne wątki - część 2
„Pierwsza miłość”: Jak zmienili się bohaterowie serialu?
„Pierwsza miłość”: Które śluby zapamiętamy na zawsze?

Komentarze
© Polsat 2020