2019-10-10

„Przyjaciółki” - odcinek 163: Żądza zemsty

0

Wiktor po raz kolejny pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Odcina Patrycję od pieniędzy, aby ukarać ją za niedogodności ich związku. Sobie zaś nie ma niczego do zarzucenia. Upokorzona kobieta nie może uwierzyć, że ten zniża się do tak niskiego poziomu. W tajemnicy obmyśla intrygę, która ma nauczyć mężczyznę poszanowania jej kobiecych wartości.

Patrycja wdraża plan zemsty na swoim partnerze. Prosi go o pieniądze na naprawę bramy. W rzeczywistości kupuje piękną kreację, a dzieci zawozi do babci Eli. Sama postanawia dobrze się zabawić. - Gdzie jest Klara, Mikołaj? - widząc przepięknie ubraną kobietę pyta zdezorientowany Wiktor. - Są bezpieczni - odpowiada z opanowaniem Kochan. - Gdzie są dzieci, słyszysz? Oddaj mi Klarę! Co ty myślisz, że wygrałaś ze mną? Za ostro poszłaś tym razem! Pożałujesz tego... - traci nad sobą panowanie. Czy to koniec ich wielkiej miłości?

Anka z Julką i Stasiem organizują dla Oliwiera przyjęcie urodzinowe. Przygotowania rozładowują negatywną energię panującą w ich domu od śmierci Frania. Jedynie Paweł uważa ten pomysł za bezsensowny. W trakcie zabawy, jedna z zaproszonych kobiet przyprowadza ze sobą swoją kuzynkę. Okazuje się, że ta jest mamą bliźniąt...

Po powrocie ze szpitala Dorota czuje się bardzo samotna. Głowę zaprząta jej były mąż, z którym rozwiodła się z powodu zdrady. Pierwszy etap uwodzenia zakończył się fiaskiem. Tym razem kobieta bez ogródek dzieli się z Łukaszem swoimi uczuciami. - Dlaczego my się w ogóle rozwiedliśmy? Nie potrafiłam ci czegoś dać? - prosto z mostu zaczyna krępującą rozmowę. - To nie twoja wina. Szukałem nie wiadomo czego, a ty mi tego nie wybaczyłaś - spokojnie odpowiada byłej żonie. - Pytanie, czy nie ukarałam sama siebie? - ze łzami w oczach pokazuje swoją bezsilność, po czym oboje rzucają się sobie w ramiona. Czy posklejają rodzinę na nowo?

Na wieść o tym, że Zuza gości u siebie Igora, Jasiek wraca do domu. Wściekły wyrzuca go za drzwi, ciągle mając mu za złe jego młodzieńcze wybryki. Dramatyzmu dodaje fakt, że ich ojciec trafia do szpitala. - Ty byłeś u niego. Dlatego to wszystko się stało. Przecież ty prawie go zabiłeś jak matkę. Zabiję cię - obwinia o cały stan rzeczy brata, rzucając się na niego z pięściami.

Czy Zuza spróbuje pogodzić męża z Igorem? Jak potoczą się dalsze losy Wiktora i Patrycji? Kiedy Anka wróci do pracy, a Paweł zacznie normalnie funkcjonować?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020