2019-08-20

Koszmar uczestnika „Ninja Warrior Polska”. Wspieramy go!

0

To miał być spokojny powrót motocyklem po pracy. Niestety, w ciągu sekundy zamienił się w tragiczny wypadek z ogromnymi konsekwencjami. Sylwester Wilk, czyli zawodnik „Ninja Warrior Polska”, zapamięta ten dzień do końca życia. W wyniku wypadku stracił nogę. Bliscy jednak nie dają mu się poddać. Zbierają pieniądze na specjalną protezę sportową. Dołączmy do akcji #razemdlawilka.

Cała sytuacja wydarzyła się na warszawskiej Tamce nad Wisłą w okolicy Centrum Nauki Kopernik. Sylwester opowiada o okolicznościach wypadku: - Wracałem z pracy. Jadąc Tamką w dół, zobaczyłem samochód parkujący równoległe po prawej stronie. Była to droga trzypasmowa jednokierunkowa, więc dla bezpieczeństwa zjechałem na lewy pas, oddalając się od potencjalnego zagrożenia. Gdy byłem już dość blisko, samochód nagle odbił w lewo i zmienił pas, ustawiając się prostopadle do kierunku jazdy.

W tym momencie zdarzyła się tragedia. - Nie było gdzie uciekać. Niestety pamiętam cały wypadek. Moment uderzenia. Koziołkowanie po ulicy. Dalej był już tylko krzyk… - mówi uczestnik nowego programu Telewizji POLSAT.

Pochwały należą się świadkom wydarzenia, którzy natychmiast zareagowali. - 10 sekund po wypadku stała nade mną osoba z telefonem i dzwoniła po karetkę. Nie więcej jak 30 sekund później klęczał przy mnie kolejny mężczyzna, który powiedział, że jest ratownikiem. Wziął od kogoś pasek i zaczął uciskać nogę pod kolanem. Z kolei inna dziewczyna podłożyła mi torebkę pod głowę i trzymając mnie za rękę, cały czas ze mną rozmawiała. Jej koleżanka w tym czasie zadzwoniła do moich rodziców. Jestem przekonany, że tych kilka osób uratowało mi życie. Bez ich natychmiastowej reakcji mogłem się wykrwawić na miejscu - opowiada Sylwester Wilk.

W szpitalu okazało się, że nie da się uratować nogi. Lekarze zadecydowali o amputacji. Ucierpiał też prawy łokieć uczestnika, który pękł w wyniku uderzenia w asfalt jezdni. Choć jest to wstrząsające doświadczenie, to Sylwester nie poddaje się. - Plus jest taki, że żyję. Mimo wszystko nie poddaję się i zamierzam dalej walczyć o swoje - podkreśla bohater „Ninja Warrior Polska”.

Ciężko sobie wyobrazić, jakie emocje towarzyszą sportowcowi tracącemu w ten sposób nogę. Pomimo tego koszmaru, Sylwester nie zwątpił ani na moment. Ma ogromne wsparcie od bliskich, którzy zbierają fundusze na protezę sportową. Wierzą, że dzięki niej wróci do gry. My też przyłączamy się do akcji #razemdlawilka. Informacje o tym, jak wziąć udział w zbiórce, znajdziecie na stronie razemdlawilka.pl.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Nowy program „Ninja Warrior Polska” jesienią w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ninja Warrior Polska”: Zobacz przygotowania uczestników

Komentarze
© Polsat 2020