2019-08-15

Sławomir dla POLSAT.PL o Festiwalu Weselnych Przebojów

0

Jak wyglądają weselne przyjęcia, na które chodzi z Kajrą prywatnie? Sławomir opowiedział o swoich doświadczeniach ze ślubnych imprez. Za co je kocha, a kiedy już trochę mniej? Czy daje się namówić na spontaniczne występy? No i co najchętniej wspomina ze swojej uroczystości? Artysta rock-polo był jedną z gwiazd „Festiwalu Weselnych Przebojów 2019” w Mrągowie.

- Opowiedzieliście o Waszej historii miłosnej z Kajrą w programie „The Story Of My Life. Historia naszego życia”. Wróćmy myślami do Waszego wesela. Jak je wspominasz?
- Cześć, tu Sławomir! To było prawdziwe góralskie wesele, które trwało siedem dni. Zjechała się rodzina z najdalszych części świata. Pamiętam, że jak je planowaliśmy, to nie było żadnych wolnych weekendowych terminów w sali weselnej i u orkiestry. Dlatego zdecydowaliśmy się, że zrobimy je w środę. To pomogło obejść ten problem. Ci, którzy nas kochają, wiedzieli o tym wcześniej i zaplanowali sobie nawet dla nas góralskie wakacje. Było tak hucznie i wesoło, że w ostatni dzień, kiedy impreza przeniosła się już do naszego domu i mój tata grał na trąbce i akordeonie, postanowiłem pójść do sąsiada i się wyspać. Prosiłem wtedy, żeby nikt nie budził.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Magdalena Kajra Kajrowicz (@superkajra)

- Wesela mają ogromne znaczenie w polskiej kulturze. Czy sam prywatnie lubisz na nie chodzić? Bawisz się do białego rana czy raczej obserwujesz z boku? Jakie są Twoje ulubione zwyczaje?
- Kocham wesela, bo to święto miłości młodej pary. I taki symboliczny moment, gdzie pokazują, że idą na swoje. Zawsze mnie wzrusza przysięga w kościele. Podczas wesela oczywiście jest taki moment, kiedy młodzi mają prośbę do Sławomira o wykonanie piosenki live. W taki wieczór im tego nigdy z Kajrą nie odmawiamy. Natomiast jest taki moment, kiedy procenty zaczynają mocniej krążyć w żyłach i wtedy goście weselni zaczynają mnie traktować jak małpkę. Nie rozumieją tego, że my chcemy się bawić jak zwyczajni goście i nie jesteśmy w pracy. Wtedy nadchodzi pora na sen.

- Co przygotowaliście na festiwal w Mrągowie?
- To wyjątkowy festiwal i dlatego przygotowaliśmy na niego premierową piosenkę Sławomira pod tytułem „Weselny Pyton”. Mam nadzieję, że da wszystkim dużo radości i poniesie do tańca. Muszą oczywiście też zabrzmieć piosenki, które często grane są na polskich weselach, czyli „Megiera” i „Miłość w Zakopanem”.

- Czy istnieje recepta na weselny przebój?
- Nie ma jednej recepty. To musi być piosenka, która pozwoli się ludziom dobrze bawić i będzie miała piękną melodię. Musi być zagrana w takim tempie, żeby dobrze się przy niej tańczyło. Jestem bardzo ciekawy czy legendarnej publiczności w Mrągowie spodoba się nasza muzyczna propozycja. Taki moment konfrontacji to dla każdego piosenkarza ogromne emocje. W tym roku na pewno ich nie zabraknie!

Mazurskie wesele w piątek 16 sierpnia i szalone poprawiny w sobotę 17 sierpnia w Amfiteatrze w Mrągowie oraz na antenach Telewizji POLSAT i Disco Polo Music.

Na „Festiwal Weselnych Przebojów 2019” zaprasza Telewizja POLSAT, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Miasto Mrągowo. Patronami medialnymi są Radio Vox i magazyn „Na Żywo”.

Zobacz także:
Festiwal Weselnych Przebojów 2019. Do trzech razy sztuka!
Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2018
Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2018: Poprawiny

Komentarze