2019-08-06

„Ultraviolet” - odcinek 3: #explosion

0

Kolejna sprawa, w której członkowie Ultravioletu mogą się wykazać. Chodzi o potężną eksplozję w biurze kontrowersyjnego polityka. Na miejscu zostają odkryte zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że w przestępstwo mogło być zamieszanych kilka osób, w tym syn posła. Policja nie ma wyjścia i znów korzysta z pomocy Oli Serafin i jej nietuzinkowych przyjaciół.

W podłódzkiej wsi dochodzi do wybuchu gazu w biurze poselskim Karola Brodzkiego, przewodniczącego Ruchu Prawdziwej Polski. Polityk zasłynął w mediach swoimi ksenofobicznymi wypowiedziami przeciwko uchodźcom. Policja od razu aresztuje syryjskiego uchodźcę Fadi Farata, który krótko przed eksplozją został zarejestrowany na miejskim monitoringu w pobliżu biura.

Sprawa komplikuje się, gdy na miejscu zdarzenia policja odnajduje zwęglone zwłoki młodej dziewczyny. Grupa Ultraviolet angażuje się w sprawę dzięki Henrykowi, który od lat zna rodzinę Faratów. Chcą za wszelką cenę dowieść, że Syryjczyk nie miał z tym nic wspólnego. Ola i inni „fioletowi” muszą dowiedzieć się, co Fadi robił w dniu wybuchu i jaki ma związek z dziewczyną, która zginęła. Podejrzanym staje się syn posła...

Czy uda się złapać przestępcę, który próbował zabić polityka? W jaki sposób Ultraviolet dotrze do prawdy?

Komentarze