2019-07-30

„Ultraviolet” - odcinek 2: #alicja

0

Policja rozpoczyna dochodzenie w sprawie śmierci multimilionera, twórcy inteligentnych domów. Śledczy mają jednak problem - okazuje się, że jego dom jest sterowany przez sztuczną inteligencję o imieniu Alicja. Do akcji wkraczają członkowie Ultravioletu - Ola i Henryk. Pomagają Michałowi dostać się do środka i wspólnymi siłami szukają śladów mordercy.

Z jeziora zostają wyłowione zwłoki mężczyzny. Wezwani na miejsce wypadku policjanci - Michał Holender oraz Beata Misiak - rozpoznają w denacie geniusza informatycznego Andrzeja Fromma. Zwłoki są... ugotowane. Komendant Waldemar Kraszewski nie chce, aby ABW przejęło sprawę i nalega na szybkie rozwiązanie zagadki śmierci multimilionera, tym bardziej że sprawa za chwilę stanie się bardzo medialna.

Niestety policjanci nie mogą dostać się do inteligentnego domu właściciela. Michał pod presją czasu decyduje się skorzystać z pomocy grupy Ultraviolet, która działa w internecie. Z trudem przychodzi mu poprosić o pomoc Olę. Dziewczyna jednak przyjeżdża na miejsce.

Wraz z Henrykiem, wieloletnim przyjacielem rodziny, udaje im się wejść do domu, ale dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe trudności. Budynek jest kierowany przez „elektroniczną gospodynię” Alicję. Czy grupie Ultraviolet uda się wspólnie z policją odnaleźć mordercę Fromma i przeszukać dom sterowany przez robota?

Zobacz także:
Kto jest kim w serialu „Ultraviolet”? Sylwetki postaci
Serial „Ultraviolet” od 30 lipca w Telewizji POLSAT

Komentarze