2019-07-18

Rafał Szatan zatańczy w „Dancing with the Stars”

0

Aktor i wokalista to drugi oficjalnie ogłoszony uczestnik show Telewizji POLSAT. Jako pierwsza do obsady programu dołączyła jego żona, Barbara Kurdej-Szatan. Czy małżonkowie będą sobie kibicować, czy raczej będą ze sobą rywalizować? Jak znany ze wspaniałego głosu Rafał Szatan odnajdzie się na najgorętszym parkiecie w Polsce? Okaże się gwiazdą „Tańca z Gwiazdami”, czy pozostanie mu rola tego, który zamiast tańczyć, skłania do tańca śpiewem?

Nietuzinkowego talentu aktorskiego i wokalnego dowiódł m.in. w jubileuszowej 10. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Swoimi metamorfozami i wykonaniami zachwycał zarówno widzów, jak i jury. Dotarł do finału, w którym zajął drugie miejsce. Ale to nie był przypadek, lecz efekt ciężkiej pracy przez wiele lat, bo wcale nie były to jego pierwsze występy przed dużą publicznością.

Aktor i wokalista ma bowiem bogate doświadczenie sceniczne. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Lubinie, gdzie uczęszczał do Studia Piosenki „Estrada” w Legnicy. Następnie studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalizacji wokalistyka jazzowa. W tym czasie zaczęła się również jego przygoda z teatrem i musicalem. Dostał główną rolę Troy’a w „High School Musical on Stage”, który miał polską prapremierę w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2010 roku dostał kolejną główną rolę Clouda Bukowskiego w musicalu „Hair”. Następnie trafił do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie współpracował z kolejnymi świetnymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Magdaleną Piekorz oraz z Łukaszem Kosem i Jarosławem Stańkiem, z którymi współtworzył spektakl „Przebudzenie Wiosny”, w którym zagrał rolę Hanshena. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Variete w Krakowie, gdzie gra na przemian dwie główne role męskie (Warner/Emmet) w musicalu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza oraz występuje w show muzyczno-tanecznym „Variete Film Show” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. W maju 2018 roku jako Phoebus dołączył do obsady musicalu „Notre Dame De Paris”, który jest grany w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Od roku 2011 do 2015 współpracował z zespołem RH Plus, którego jest wokalistą. Na swoim koncie mają kilka płyt - z Rafałem ostatnią „Po prostu 3”. Jest także wokalistą zespołu Soul City i współpracuje z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha, z którą koncertuje po całej Polsce.

Jak niewątpliwie znakomity słuch muzyczny przełoży się na jego umiejętności taneczne? Czy utalentowany wokalista okaże się także zdolnym tancerzem? I jak na jego występy wpłynie konieczność rywalizowania z żoną? O tym wszystkim będzie można przekonać się już jesienią, podczas jubileuszowej 10. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

10. edycja Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami od września w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na Instagramie - @tanieczgwiazdami

Zobacz także:
Najbardziej urzekające tańce 9. edycji „Dancing with the Stars”
Lenka i Jan Klimentowie na wakacjach. Zobacz zdjęcia!
Najlepsze kreacje modowe w 9. sezonie „Tańca z Gwiazdami”
„Taniec z Gwiazdami”: Jak powstała muzyka do programu?
„Taniec z Gwiazdami”: Oto zwycięzcy dziewiątej edycji!

Komentarze
© Polsat 2019