2019-06-03

„Ślad” - odcinek 83: Młody chłopak zabił starszą panią?

0

Oddział policji zajmujący się przestępczością zorganizowaną zatrzymuje Tymona Kubasińskiego, 23-letniego studenta AWF i dobrze zapowiadającego się karatekę. Sprawa zostaje przekazana komisarz Różańskiej. Chłopak jest bowiem podejrzewany nie tylko o zabicie staruszki, babci jego dziewczyny, lecz także o powiązania z gangsterami.

Mężczyzna nie przyznaje się do zabójstwa, mimo że odnaleziono przy nim telefon, z którego dzwoniono do przestępcy - Dominika Gazdy pseudonim „Gwóźdź”. Podejrzany twierdzi, że jest źle traktowany, ponieważ jest synem gangstera. A telefonu - jak mówi - nigdy nie widział na oczy. Ojcem zatrzymanego jest Józef Kubasiński, pseudonim „Kuba” - szef zorganizowanej grupy przestępczej, specjalizującej się w wyłudzeniach VAT i przemycie narkotyków.

  Tymon nie mieszka jednak z ojcem już od pięciu lat. Mimo to policja podejrzewa, że to przykrywka. Aby zdobyć gotówkę, chłopak miał zdaniem funkcjonariuszy przygotować plan zabójstwa starszej kobiety, Leokadii, która była babką jego dziewczyny - Elwiry. Kobieta przekazała wnuczce w darowiźnie starą willę, jednak dziewczyna mogła dysponować majątkiem dopiero po jej śmierci. Śmierć Leokadii miała pomóc Tymonowi w przejęciu domu i jego sprzedaży. Podejrzany wszystkiemu jednak zaprzecza.

  Co ciekawe, Kubasiński zaczynał od rozbojów i wymuszeń, a jego głównym rywalem był inny gangster, „Wodnik” - Wiesław Burak. Kiedy „Wodnik” trafił dwa lata wcześniej do więzienia, „Kuba” został królem tzw. podziemia. Jednak złote czasy się skończyły i przestępca również trafił za kratki. Przepadło jego mienie - konta i nieruchomości zostały zajęte przez Skarb Państwa.

  Niespodziewanie ktoś morduje z zimną krwią „Gwoździa” i dwóch jego kolegów z gangu. Dla śledczych to duże utrudnienie. Nie ma już twardych dowodów na Tymona, więc komisarze z CWŚ chcą go jeszcze mocniej przycisnąć…

  Czy chłopak rzeczywiście ma coś wspólnego z zabójstwem? Jaką rolę w całej sprawie odgrywa „Kuba”? Czy funkcjonariuszom uda się ustalić wszystkie fakty i przebieg wydarzeń?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 83

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 82: Śmierć architekta w kriokomorze
„Ślad” - odcinek 81: Zabójstwo sprzed kilkunastu lat
„Ślad” - odcinek 80: Dziecko z gwałtu dowodem w sprawie
„Ślad” - odcinek 79: Przemoc domowa przyczyną śmierci?
„Ślad” - odcinek 78: Uprowadzenie małego Tomka

Komentarze
© Polsat 2019