2019-06-02

Oto wyjątkowy Dzień Dziecka z Fundacją Polsat

0

Niezwykła impreza z okazji święta najmłodszych w Lubartowie. Jak było? Z okazji Dnia Dziecka zagrała plejada znakomitych artystów. Widzowie bawili się przy przebojach takich gwiazd jak: Sławomir, Ewelina Lisowska, Cleo, Michał Szpak czy zespół Feel. Wystąpiła także znana z siódmej edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Zosia Nowakowska oraz polski boys band 4Dreamers. Koncert prowadzili Wiktoria Gąsiewska, Adam Zdrójkowski i Krzysztof Ibisz.

Imprezę rozpoczął „Medley piosenek dziecięcych” w wykonaniu słynnego Sławomira. Puszek okruszek, fantazja, pasta, szczotka, kubek, ciepła woda czy niejaki Pan Tik-Tak. Oto jego muzyczne wspomnienia z dzieciństwa. Okazało się, że to nieśmiertelne przeboje, bo wciąż porywają najmłodszych do zabawy.

A po wstępie muzycznym na scenie pojawił się Krzysztof Ibisz, który powitał wszystkie dzieci od lat trzech do lat stu trzech. I jak - zapowiedziała Wiktora Gąsiewska - tego dnia miała rządzić młodość. - Dziękuję ci, lepiej bym siebie nie przedstawił - skwitował jej zapowiedź Krzysztof Ibisz. A Adam Zdrójkowski zakończył żarty, zapowiadając artystów, którzy zdecydowali się uświetniać święto najmłodszych razem z Polsatem.

Na pierwszy ogień tego ciepłego czerwcowego popołudnia poszedł zespół Feel, który rozgrzał licznie zgromadzoną w Lubartowie publiczność i pozwolił jej poczuć klimat zbliżających się wakacji. A to dzięki swoim największym hitom, jak choćby „Pokaż na co cię stać”. Poza repertuarem własnym artyści prezentowali również covery największych przebojów innych wykonawców. Furorę zrobiła „Meluzyna” z „Podróży Pana Kleksa”.

Kolory dzieciństwa za pośrednictwem piosenki „Color of Your Life” postanowił przypomnieć Michał Szpak.

A następnie specjalnie dla najmłodszych artysta wykonał słynny utwór „Rzeka marzeń”. Bo czym byłoby bez nich dzieciństwo?

Połączenie wspaniałej piosenki i znakomitej animacji? Oczywiście „Mam tę moc” z „Krainy lodu”! Legendarny przebój, który uwielbiają wszystkie dzieci, wykonała Zosia Nowakowska. Ona zdecydowanie ma tę moc!

A jej energię podtrzymała pełna werwy Ewelina Lisowska, wykonując jakże aktualną tego dnia piosenkę „W stronę słońca”. I na tym się nie skończyło, ponieważ wokalistka wyśpiewała także jeden z kultowych utworów swojego dzieciństwa - „Wszystkie dzieci nasze są”. Oto hymn, który jak żaden inny pasował do szczytnej akcji Fundacji Polsat, która tego dnia zbierała pieniądze na pomoc dla najmłodszych.

„Niedaleko cieśniny złych przeżyć na przylądku w portowej tawernie spisywał się dzielnie”! Nie, nie, wcale nie chodzi o Pana Kleksa, lecz o Sławomira, który piosenką „Latający Holender” porwał do zabawy zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. A była to zaledwie rozgrzewka przed największym przebojem tego artysty. Mowa oczywiście o legendarnym hicie „Miłość w Zakopanem”. W wersji na Dzień Dziecka było polewanie się szampanem... bezalkoholowym! Lubartów zdecydowanie był tego popołudnia stolicą polskiej piosenki!

Na scenę powrócił również zespół Feel z przebojem „Swoje szczęście znam”, który to utwór miał na celu dołożyć kolejną cegiełkę do budowy Oddziału Położniczo-Noworodkowego szpitala w Lubartowie, którą wspiera Fundacja Polsat. Można powiedzieć, że była to wspólna bodowa szczęścia najmłodszych. A jeszcze jedną cegiełkę do niej stanowił następny utwór tego zespołu - „Jak na imię masz”.

Zosia Nowakowska to bez wątpienia jedna z najlepszych specjalistek od piosenek z bajek. „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas” w jej wykonaniu sprawił, że w Lubartowie popłynęły rzewne łzy wzruszenia. Czy w historii animacji powstał kiedykolwiek wspanialszy utwór?

4Dreamers to najmłodszy boys band w Polsce. Idole nastolatek wykonali jeden ze swoich superhitów - „Sekret”. Czy dziewczyny z Lubartowa oraz sprzed telewizorów mogły sobie wymarzyć lepszy prezent na Dzień Dziecka?

Michał Szpak zaśpiewał symboliczny przebój „Jesteś bohaterem”, którym nawiązał do szczytnej działalności Fundacji Polsat. Następnie głos zabrali oficjele i organizatorzy z Krystyną Aldridge-Holc na czele, którzy dziękowali wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom. A publiczność w Lubartowie oraz widzowie Polsatu mogli się przekonać, że jest za co dziękować.

Po krótkiej części oficjalnej mikrofon powrócił w ręce artystów. Od utworu „Pszczółka Maja” rozpoczęła Cleo, która zadedykowała to wykonanie Zbigniewowi Wodeckiemu. A po dziecięcej klasyce nadszedł czas na jeden z największych przebojów wokalistki zatytułowany „Łowcy gwiazd”!

Zorganizowany z okazji Dnia Dziecka koncert w Lubartowie zamknęła Ewelina Lisowska, która wykonała najpierw „Nieodporny rozum”, a następnie - w podziękowaniu za pogodę i świetną zabawę z licznie zgromadzoną publicznością - znakomite „W stronę słońca”. Fani wokalistki nie kryli entuzjazmu i zdzierali gardła, śpiewając razem z nią. Ten Dzień Dziecka z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim lubartowianom i widzom Polsatu.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl

Zobacz także:
Krzysztof Ibisz: Zapraszamy na Dzień Dziecka z Fundacją Polsat
Roksana Węgiel dla POLSAT.PL z okazji Dnia Dziecka
Krystyna Aldridge-Holc: Lepsze jutro dzieci zależy od nas
Dzień Dziecka z Fundacją Polsat”: Koncert z Lubartowa
Krystyna Aldridge-Holc: Telewizja to nie tylko rozrywka

Komentarze
© Polsat 2019