2019-06-01

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Top 10 występów 11. sezonu

0

Oto niezapomniane metamorfozy, które zachwyciły widzów i jurorów. Przeżyjmy to jeszcze raz! W jedenastym sezonie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” nie brakowało spektakularnych i brawurowych przemian, po których wszyscy wstawali z miejsc i bili brawo z podekscytowania lub wzruszenia. Zobacz wideo i ułóż swój ranking dziesięciu najlepszych występów wiosną 2019 roku.

Kazik Mazur jako Halina Frąckowiak - „Papierowy księżyc”
Zwycięzca edycji doskonale wcielał się w rolę kobiet i zachwycał każdą kreacją. Ten występ zostanie zapamiętany na długo. Interpretację miłosnego przeboju z 1987 roku pochwaliła sama autorka oryginalnej wersji, która pojawiła się w show. - Jak dwie krople wody. Pięknie wokalnie! - zachwycała się Halina Frąckowiak. To był ogromny komplement dla aktora. Jurorzy także podzielili opinię znanej piosenkarki. - W ogóle nie było słychać, że to śpiewa mężczyzna - powiedziała Małgorzata Walewska. - Odtworzyłeś dokładnie całą magię - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Ela Romanowska jako Missy Elliott - „Lose Control”
Napisać, że Missy Elliott to jedna z najważniejszych postaci w hip-hopie, to nic nie napisać. Amerykanka nie tylko zrewolucjonizowała świat bitów i wyprodukowała największe przeboje dwóch poprzednich dekad, ale także była autorką najbardziej szalonych klipów. Jeden z nich to „Lose Control”, nagrany z udziałem Ciary i Fatmana Scoopa. Ela Romanowska wskoczyła w rolę ekscentrycznej MC bez najmniejszych kłopotów. Co więcej, precyzyjnie odtworzyła choreografię z teledysku. To było show! - Fenomenalne wykonanie - powiedział onieśmielony Paweł Królikowski. Jego ocena była krótka... - Braki mi słów - dodał aktor.

Kazik Mazur jako Zenon Martyniuk - „Moja gwiazda”
Taki dystans do siebie mógł mieć tylko on! Aktor podszedł do roli króla disco polo z humorem, ale też z wielkim profesjonalizmem. Zadbał o najmniejszy szczegół, dzięki czemu hit „Moja gwiazda” w jego wersji porwał jurorów do zabawy. - Masz niesamowicie plastyczny głos - podkreślił Kacper Kuszewski. - Naprawdę wielki szacun - mówił zachwycony juror. Ten występ obejrzano prawie 230 tysięcy razy na YouTube. To zasłużony wynik.

Antek Smykiewicz jako János Kóbor z zespołu Omega - „Gyöngyhajú lány”
Wspaniałe wykonanie wielkiego hitu, znanego w Polsce jako „Dziewczyna o perłowych włosach”, zaprowadziło Antka Smykiewicza aż do… węgierskiej telewizji śniadaniowej. János Kóbor z legendarnej formacji zachwalał show naszego wokalisty w jednym z programów TV2. Uczestnik ujawnił w finale „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, że panowie mają szanse wystąpić w duecie. To byłby ogromny sukces!

Iga Krefft jako Whitney Houston - „How Will I Know”
Postać Whitney Houston jest niezwykle trudna do odwzorowania, ale dla Igi Krefft nie było w tej edycji rzeczy niemożliwych. Wschodząca gwiazda serialowa i filmowa sięgnęła po jeden z pierwszych przebojów zmarłej legendy. Efekty? - Serce mi rośnie, jak na ciebie patrzę, bo byłaś absolutnie wiarygodna - ocenił Paweł Królikowski. Było lekko, zwiewnie i niezwykle czysto wokalnie. Ten występ to strzał w dziesiątkę.

Stanisław Karpiel-Bułecka jako George Harrison - „Got My Mind Set On You”
- To jest muzyka ponadczasowa - podkreślił Kacper Kuszewski po występie lidera Future Folk. Według jurorów góral nie odnalazł się w stylizacji na jednego członków legendarnego The Beatles, ale uczestnicy programu byli zupełnie innego zdania. Staszek Karpiel-Bułecka zdobył uznanie kolegów po fachu i dzięki ich punktacji znalazł się na szczycie tabeli. To pierwsza tego typu sytuacja, aby osoba z końca tabeli wygrała odcinek. Wielkie brawa!

Kasia Dąbrowska jako Amy Winehouse - „Valerie”
Nieodżałowana gwiazda brytyjskiego soulu wróciła jak żywa dzięki „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Kasia Dąbrowska bez wahania przyznała, że jest fanką zmarłej legendy. Oceny dla metamorfozy były bardzo wysokie. - Twój występ wokalnie, wizerunkowo, charakteryzacyjnie, ale przede wszystkim aurą, magią i charyzmą prawdziwej duszy Amy Winehouse, był absolutnie najlepszą jej kreacją, jaką kiedykolwiek ktokolwiek zrobił w programie „Your Face Sounds Familiar” - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Staszek Karpiel-Bułecka jako Stanisława Celińska - „Atramentowa rumba”
To był jeden z najbardziej wzruszających występów. Ekstremalna metamorfoza w fenomenalną Stanisławę Celińską była niezwykle przejmująca. Zwłaszcza że oglądała go na żywo autorka oryginału. I była nim szczerze zachwycona! - To było głębokie przeżycie - przyznała. A sami jurorzy zareagowali owacjami. - Zrobiłeś to przepięknie aktorsko - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - To, co wyczarowałeś, to jest esencja tego, czego tu szukamy - dodał Kacper Kuszewski.

Ela Romanowska jako Doris Day - „Perhaps, Perhaps, Perhaps”
- Mówi się, że to Marilyn Monroe z pazurem. Niezwykle urokliwa i kobieca - opisała swoją bohaterkę uczestniczka. Aktorka znana z seriali Polsatu doskonale weszła w kolejną rolę. Piosenką z filmu „Roztańczony buntownik” nie dała konkurencji żadnych szans! - Popłakałam się z totalnego zachwytu - stwierdziła wzruszona Kasia Skrzynecka. - Niczego mi tu nie brakowało. Lekkości, filigranowości. Cudowna kobieca kobietka! - dodała jurorka. Trudno się z nią nie zgodzić.

Marta Wiejak & Iga Krefft jako Madonna & Britney Spears - „Me Against the Music”
Najgorętszy duet tej edycji! Dwie królowe popu na jednej scenie. Dziewczyny nie tylko perfekcyjnie zaśpiewały, ale całkowicie oddały klimat teledysku. Hitowy wykon zakończyły… ognistym pocałunkiem! Napięcie rosło z każdą kolejną sekundą. To było bardzo odważne show, które przejdzie do historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

12. edycja Twoja Twarz Brzmi Znajomo od września w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” lepsza niż Eurowizja!
Zwycięzca „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” dla POLSAT.PL
Kazik Mazur ze Złotą Twoją Twarzą! Marzenie się spełniło!

Komentarze