2019-05-28

Polsat SuperHit Festiwal 2019 największym hitem weekendu

0

Każdy dzień wydarzenia cieszył się ogromną popularnością wśród widzów. Od piątku 24 maja do niedzieli 26 maja Telewizja POLSAT zapewniła trzy dni najlepszej rozrywki prosto z legendarnej Opery Leśnej, w tym Koncert Platynowy, Radiowy Hit Roku, jubileuszowe występy wielu gwiazd, a także Sopocki Hit Kabaretowy. Poznaj wyniki!

Piątkowy Koncert Platynowy z udziałem artystów, którzy mogli pochwalić się największą sprzedażą płyt w ubiegłym roku, śledziło prawie 2,2 miliona, co przełożyło się na 16,7 procent udziałów wśród wszystkich widzów i 18,8 w grupie komercyjnej. Tego wieczoru bawiliśmy się także na największej imprezie urodzinowej, którą urządziła dla nas Agnieszka Chylińska. Artystka zyskała aż 20,1 procent udziałów w grupie komercyjnej i 17 procent wśród wszystkich widzów. Ogromnym powodzeniem cieszył się także sobotni „Radiowy Hit Roku”, na którym usłyszeliśmy muzyków, których utwory królowały w rozgłośniach radiowych, koncert Zenka Martyniuka i oczywiście niedzielny kabareton!

Po raz pierwszy w historii witaliśmy widzów już o poranku. Przez trzy dni, o godz. 9:00 rano, na żywo i prosto z sopockiej plaży, w Studio SuperHit Festiwal Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor rozmawiali z zaproszonymi przez siebie artystami i łączyli się z amfiteatrem, aby zabrać widzów w kulisy Opery Leśnej i podejrzeć gwiazdy na próbach. To był zdecydowanie najgorętszy weekend majowy!

Ogromne powody do radości może mieć z pewnością Kabaret Skeczów Męczących, którego skecz „Jadwiga Paździerz w sądzie” nie tylko wywoływał co chwilę salwy śmiechu na publiczności, ale i zgromadził prawie cztery miliony widzów przed telewizorami!

Wystarczyło, że pojawiła się na scenie i cały amfiteatr wstał. Równo 50 lat temu Maryla Rodowicz debiutowała na deskach Opery Leśnej, a teraz największe przeboje śpiewało z nią kilka tysięcy osób zgromadzonych na widowni. Scena to żywioł tej artystki. Tak samo, jak Michała Szpaka, którego w tym roku zobaczyliśmy nie tylko w roli piosenkarza, ale i prowadzącego. I choć jak sam przyznał, trema początkowo mocno dawała mu się we znaki, to poradził sobie znakomicie, tym bardziej że u jego boku był Krzysztof Ibisz. Panowie zapowiedzieli „Koncert Platynowy”, a ten po raz kolejny udowodnił, że polski rynek muzyczny jest niezwykle różnorodny.

Było rockowe brzmienie zespołu IRA, przeboje Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Macieja Maleńczuka, folkowa grupa Tulia, Michał Szpak, którego album „Byle być sobą” osiągnął status podwójnej platyny, B.R.O oraz absolutny ewenement, czyli aż poczwórnie platynowa piosenka „Najpiękniejsza dziewczyno” w wykonaniu zespołu Boys.

Legenda polskiej sceny i najlepsza rockowo-bluesowa grupa Dżem świętowała z nami swoje 40. urodziny, śpiewając jeden ze swoich największych hitów - „Wehikuł czasu”, a Varius Manx obchodził 30. urodziny w rytmie kultowego już przeboju „Orła cień”, a chwilę później na scenie pojawiła się ona - nieokiełznana i niepowtarzalna, czasem delikatna, innym razem ostra jak brzytwa Agnieszka Chylińska! Gwiazda pokazała swój muzyczny pazur, ale i wzruszyła się do łez, gdy cała Opera Leśna zaśpiewała jej „Sto lat”. Piątek zakończyliśmy w rytmie reggae z Kamilem Bednarkiem. Aż trudno uwierzyć, że ten niezwykle młody artysta świętował z nami 10-lecie muzycznej kariery. Tuż po koncercie czekała na niego cała rzesza fanów z transparentami, którzy śpiewali mu „Sto lat”.

Sobotni wieczór także zaczął się gorąco. Podczas Radiowego Hitu Roku gości amfiteatru i widzów przed telewizorami przywitał Maciej Rock w towarzystwie dwóch piękności, które debiutowały w roli prowadzących: Oli Kot z Eska TV i Radia Eska oraz najgorętszej gwiazdy młodego pokolenia - Julii Wieniawy. To właśnie oni zapowiadali artystów i przeboje, które w tym roku królowały na antenach rozgłośni radiowych.

Była między innymi grupa Komodo, najmłodszy uczestnik festiwalu Michał Szczygieł, Brave, Enej, Ania Dąbrowska, a także Sarsa, której na scenie towarzyszyła grupa młodych ludzi migających dla głuchoniemych, co bardzo poruszyło publiczność. Ogromne wrażenie zrobiła także francuska grupa Shanguy i jej hit „La Louze”, który był numerem 1 na światowych listach przebojów oraz Paweł Domagała. Wydawać by się mogło, że to niemożliwe, tymczasem już pierwsze takty jego ballady „Jestem tego wart” postawiły na nogi całą publiczność! A gdy zaśpiewał swój wielki hit „Weź nie pytaj”, ludzie wariowali ze szczęścia. Artysta otrzymał kryształowe Serce do Muzyki od Polsatu oraz platynową Telekamerę od redakcji tygodnika „Tele Tydzień”.

Podobne emocje wywołał Sławomir ze swoim hitem „Miłość w Zakopanem”, który nie tylko był wielkim przebojem radiowym, ale zanotował 198 milionów odtworzeń na YouTube. Tego dnia świętowaliśmy jednak nie tylko radiowe hity. 10. urodziny sceniczne obchodził z nami jeden z najbardziej uzdolnionych młodych artystów i kompozytorów - Mrozu, który swoimi przebojami „Jak nie my to kto” i „Nic do stracenia” porwał wszystkich do tańca.

Ukoronowaniem wieczoru był koncert Zenka Martyniuka i zespołu Akcent. Jedni go kochają, inni nie, ale jego muzyki słuchają wszyscy! To, co działo się na widowni podczas jego kultowego przeboju „Przez twe oczy zielone”, jest nie do opisania. Nie było ani jednej osoby, która by nie śpiewała razem z nim.

Trzeciego dnia scena tradycyjnie już należała do kabaretów. Najzabawniejsze skecze, monologi i piosenki w Sopockim Hicie Kabaretowym „To my” przedstawili kabaret Neo-Nówka, Jerzy Kryszak, Marcin Daniec, Kabaret Młodych Panów, Mariusz Kałamaga, kabaret Smile oraz kabaret Ani Mru-Mru. Ogromne powody do radości miała też formacja Kabaret Skeczów Męczących, którego skecz „Paździerzowa w sądzie” zgromadził przed telewizorami niemal 4 miliony widzów. Gospodarzami tego wieczoru byli Piotr Bałtroczyk, Ada Borek z Kabaretu Nowaki oraz Marcin Wójcik.

Polsat SuperHit Festiwal 2019 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Patronami medialnymi Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Radio Eska i Super Express. Wspierają nas również Eska TV, Radio VOX FM, Radio Wawa oraz TeleTydzień.

Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny partner flotowy - Grupa Zdunek.

Zobacz także:
Polsat SuperHit Festiwal 2019: Sopocki Hit Kabaretowy
„Wierzę w miłość”. Zenon Martyniuk i Akcent w Sopocie
Mrozu świętował 10-lecie na Polsat SuperHit Festiwal 2019
Polsat SuperHit Festiwal 2019: Radiowy Hit Roku
Euforia! 10-lecie Kamila Bednarka na sopockiej scenie
Urodziny Agnieszki Chylińskiej i największa domówka w Polsce
30-lecie Varius Manx podczas Polsat SuperHit Festiwal 2019
50-lecie debiutu Maryli Rodowicz w Operze Leśnej
Koncert Platynowy na początek Polsat SuperHit Festiwal 2019

Komentarze
© Polsat 2019