2019-05-27

„Ślad” - odcinek 79: Przemoc domowa przyczyną śmierci?

Podczas poszukiwań zaginionej nastolatki grupa złożona z mieszkańców osiedla natrafia na zakopane w lesie zwłoki młodej kobiety. Śledczy z CWŚ wstępnie ustalają, że kobieta zginęła od strzału w głowę, jednak przed śmiercią była wielokrotnie maltretowana. Podejrzanym staje się jej mąż. Czy to on zabił dziewczynę?

Maja Oleander referuje Różańskiej, że przy ciele denatki nie znaleziono kompletnie nic, co mogłoby pomóc w śledztwie.
- Żadnych dokumentów, biżuterii, czegokolwiek, co pomogłoby w identyfikacji zwłok - mówi.
- A na liście zaginionych jest jakiś ślad? - dopytuje szefowa.
- Nic - odpowiada zrezygnowana śledcza.

Po sekcji zwłok wychodzi na jaw, że dziewczyna miała wiele złamań - nosa, kości promieniowej oraz policzkowej i żeber. To oznacza, że prawdopodobnie padła ofiarą przemocy we własnym domu. Laboranci odkrywają jeszcze dwa fakty: urodziła jakiś czas temu dziecko i miała założone bardzo drogie implanty zębowe. To one pozwalają ją zidentyfikować. Okazuje się, że denatka to Lidia Wodzisławska. Jej mąż zeznaje, że tylko raz uderzył swoją żonę. Śledczy jednak nie dają temu wiary.

Zaręba znajduje informacje, które wreszcie podsuwają trop śledczym. Ofiara często dzwoniła do ośrodka, który zajmuje się pomocą ofiarom przemocy domowej. Gdy Majski przesłuchuje prowadzącą azyl, ta niespodziewanie nie chce zdradzać żadnych szczegółów i zaczyna sprawiać CWŚ coraz więcej problemów. Zasłania się tajemnicą zawodową, która ma rzekomo zapewnić bezpieczeństwo kobietom zamieszkującym w „Siostrzanej pomocy”. Wkrótce komisarze odkrywają, że zginęła kolejna kobieta, która również miała kontakt z tym ośrodkiem. Kto odpowiada za te zbrodnie?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 79

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 78: Uprowadzenie małego Tomka
„Ślad” - odcinek 77: Tajemnicze porwanie noworodka
„Ślad” - odcinek 76: Kto zamordował Ukrainkę?
„Ślad” - odcinek 75: Krwawe zabójstwo w domu kultury
„Ślad” - odcinek 74: Ciąża, porwanie i celebryta