2019-05-24

Polsat SuperHit Festiwal 2019: 40-lecie zespołu Dżem

0

Są prawdziwym fenomenem, co udowodnili podczas koncertu w Operze Leśnej. I nie chodzi jedynie o niezwykłą historię Ryśka Riedla, którego muzyka wciąż żyje i zdobywa nowych fanów. To cudowne brzmienie i mądre teksty, czyli prawdziwa legenda bluesa i rocka w Polsce. Świętowali wyjątkowy jubileusz podczas Polsat SuperHit Festiwal 2019.

Lata płyną, a kolejne pokolenia odkrywają siłę ich twórczości. Podczas jubileuszowego występu Dżem zagrał „Naiwne pytania”, a publiczność chóralnie śpiewała refren „W życiu piękne są tylko chwile” wspólnie z aktualnym wokalistą - Maciejem Balcarem. Zespół wykonał także kultowy „Wehikuł czasu”.

Ryśka Riedla, wieloletniego frontmana grupy, wspominał jego syn Sebastian. - Był dla mnie bardziej przyjacielem niż ojcem - powiedział. - Wiele wspólnych chwil przeżywaliśmy razem, słuchając muzyki i jeżdżąc na koncerty - dodał. - Gdy śpiewam piosenki taty, to wraca dużo emocji i wspomnień. Czuję, że on patrzy na nas. Czuję, że jest - podsumował Sebastian Riedel. Syn poszedł w jego ślady i jest wokalistą oraz gitarzystą zespołu Cree.

Podczas koncertu grupa Dżem, która miała okazję grać przed takimi gwiazdami jak Eric Clapton, AC/DC czy Rolling Stones, otrzymała symboliczne Serce do Muzyki.

Polsat SuperHit Festiwal 2019 od piątku 24 maja do niedzieli 26 maja o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Varius Manx: To już 30 lat? Wierzyć się nie chce!
Paulina Sykut-Jeżyna: Festiwal w Sopocie? Czekam na...
Studio SuperHit Festiwal w gościach u Zenka Martyniuka
Maryla Rodowicz dla POLSAT.PL: 50 lat Królowej!
Mąż, żona i festiwal. Maciej Dowbor z Joanną Koroniewską!
Krzysztof Ibisz o Polsat SuperHit Festiwal 2019
Nina Terentiew o sukcesie festiwalu: Tworzą go widzowie!
Gwiazdy zapraszają na Polsat SuperHit Festiwal 2019
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2019
Polsat SuperHit Festiwal 2019. Co, gdzie, kiedy?

Komentarze
© Polsat 2019