2019-05-24

30-lecie Varius Manx podczas Polsat SuperHit Festiwal 2019

0

Sopocka widownia znów usłyszała na żywo nieśmiertelny „Orła cień”. Każdy zespół chciałby pochwalić się tyloma hitami w swoim repertuarze. Dowodem na to jest także ostatni singiel z Kasią Stankiewicz. Varius Manx wrócił i ma się świetnie. Jak wypadli w Operze Leśnej?

- To już 30 lat? Wierzyć się nie chce! - powiedział Robert Janson, wieloletni lider zespołu przed występem w Sopocie. - Ponieważ muzyka jest scenografią uczuć, grupa, jak sądzę, odcisnęła swój ślad na delikatności i kruchości słuchaczy swoimi kompozycjami i tekstami. I oby tak dalej - dodał w rozmowie z POLSAT.PL.

Nie ma obaw. Varius Manx gwarantuje muzyczną jakość, a platynowy singiel „Kot bez ogona” z 2018 roku już dołączył do plejady przebojów. Kasia Stankiewicz z przyjemnością zaprezentowała go nadmorskiej publiczności.

Wcześniej jednak fani otrzymali to, na co od dawna czekali. Grupa spełniła życzenie i wykonała w Operze Leśnej legendarny „Orła cień”. Piosenka z piątej płyty w dorobku Varius Manx, zatytułowanej „Ego” i wydanej w 1996 roku, zrobiła wówczas furorę. To był pierwszy album i pierwszy hit z nową wówczas wokalistką - Kasią Stankiewicz.

Nagrodę specjalną dla grupy przekazał Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). - Za całokształt działalności - podkreślił przewodniczący zarządu, Andrzej Puczyński. Na koniec jeszcze pamiątkowe selfie z prowadzącymi koncert Krzysztofem Ibiszem i Michałem Szpakiem, a potem czas dla fotoreporterów na festiwalowej ściance.

Polsat SuperHit Festiwal 2019 od piątku 24 maja do niedzieli 26 maja o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Varius Manx: To już 30 lat? Wierzyć się nie chce!
Paulina Sykut-Jeżyna: Festiwal w Sopocie? Czekam na...
Studio SuperHit Festiwal w gościach u Zenka Martyniuka
Maryla Rodowicz dla POLSAT.PL: 50 lat Królowej!
Mąż, żona i festiwal. Maciej Dowbor z Joanną Koroniewską!
Krzysztof Ibisz o Polsat SuperHit Festiwal 2019
Nina Terentiew o sukcesie festiwalu: Tworzą go widzowie!
Gwiazdy zapraszają na Polsat SuperHit Festiwal 2019
Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2019
Polsat SuperHit Festiwal 2019. Co, gdzie, kiedy?

Komentarze
© Polsat 2019