2019-05-18

Kazik Mazur ze Złotą Twoją Twarzą! Marzenie się spełniło!

0

W finale show aktor wcielił się w Marilyn Monroe i zapewnił sobie zwycięstwo. Rywalizujący z nim uczestnicy przeobrazili się w takich artystów jak: Rysiek Riedel, Serj Tankian z zespołu System of a Down oraz Janet Jackson. Pozostali bohaterowie jedenastej edycji pojawili się na scenie w niezwykłych duetach. Kto otrzymał nagrody specjalne? Jak artyści podsumowali udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Finaliści stanęli razem na scenie, aby wykonać przebojowe „I Gotta Feeling” zespołu Black Eyed Peas. Utwór z 2009 roku był wielkim hitem na dyskotekach i na klubowych parkietach na całym świecie.

W tym imprezowym nastroju rozpoczęła się ostatnia walka o zwycięstwo! - Nie mam żadnych wątpliwości, że czeka nas najlepsza impreza tego sezonu - zapowiadał Maciej Dowbor. I miał rację!

- Bardzo się tego bałam, czy poradzę sobie z tym programem - przyznała szczerze Kasia Dąbrowska. Obawy te były jednak przedwczesne. Każda postać, w którą się wcieliła, zachwycała jurorów. Na finałowe starcie wybrała… Ryśka Riedla. - Cieszę się, że po raz kolejny mam okazję spotkać się z takim repertuarem - powiedziała uczestniczka. - Jak śpiewasz takie rzeczy, to stoisz na scenie nago - dodała o emocjonującym utworze „List do M.” grupy Dżem. A jak to wykonanie zostało ocenione przez jurorów? - To jest artysta, który spala się w tym, co robi. Żeby się z tym zmierzyć trzeba mieć w sobie ogromną głębię. I ty to masz - podkreślił Kacper Kuszewski. - Z całego serca ci dziękuję za wszystkie wzruszenia i zachwyty artystyczne. Za dzisiaj wielkie brawa - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Udział Kazika Mazura w programie był sporym zaskoczeniem, ale... nie dla wszystkich. - Od początku miałam wrażenie, że ten format jest stworzony dla niego - mówiła koleżanka aktora, Ola Szwed. Wszystko się potwierdziło! Oczarował jurorów przede wszystkim swoją naturalnością i poczuciem humoru. Widzowie pokochali go w damskich rolach, a metamorfozy w Zdzisławę Sośnicką czy Halinę Frąckowiak przejdą do historii. W finałowym starciu podniósł sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Zagrał samą Marilyn Monroe! Jakie oceny dla zmysłowego „Bye Bye Baby”? - Jesteś znakomity! Promieniuje z ciebie ten niewymuszony żart, który jest na niebywałym poziomie intelektualnym - chwaliła Małgorzata Walewska. - Udowadniasz, że jesteś prawdziwym facetem, który kocha i rozumie kobiety - skomentował Kacper Kuszewski.

Missy Elliott, Ewa Farna, Kelly Osbourne i Urszula Sipińska. To tylko kilka z wielkich ról Eli Romanowskiej. - Każdy jej gest głową, wokalizy - wspomniała aktorka Kasia Zielińska niezapomnianą przemianę koleżanki w Violettę Villas. Uczestniczka udowodniła, że jest kobietą-orkiestrą. W finale postanowiła zaprezentować się jako Janet Jackson. - Ma bardzo jaśniutki, cieniutki głosik - powiedziała o swojej bohaterce. - Porwałam się z motyką na słońce - oceniła swoją próbę pod „Together Again”. Czy rzeczywiście tak było? Kasia Skrzynecka nagrodziła występ owacjami na stojąco. - Nie przebijemy się przez twój tłum fanów po tym programie - powiedziała jurorka. - Sposób, w jaki sobie radzisz z drobnymi postaciami, jest imponujący. To wynika z twojej niebywałej kondycji fizycznej - opisała wrażenia zachwycona Małgorzata Walewska.

Główną obawą Antka Smykiewicza przed udziałem w programie była gra aktorska. Piosenkarz poradził sobie jednak z tym zadaniem doskonale. Żeglował z Rodem Stewartem, był wielką diwą o czarnym głosie Anastacią, a nawet nauczył się węgierskiego dla roli Jánosa Kóbora z grupy Omega. W finale uczestnik z radością powrócił do swoich rockowych i metalowych korzeni. A wszystko to w rytm piosenki „Toxicity” zespołu System of a Down. - Zastanowiłem się: czego tu nie było? I wybrałem taki numer - wyznał. Czy ryzyko się opłaciło? - Jesteś takim zjawiskiem. To jest samorodny talent - powiedziała Małgorzata Walewska. - Techniki nie masz za grosz. Lecisz na naturze - dodała jurorka. - Swoim występem przypomniałeś mi o czymś bardzo ważnym. To nie jest piosenka, którą się wybiera, żeby wygrać program, bo ona jest trudna, mało znana. Ale wybrałeś ją dlatego, że tam było coś ważnego, o czym chciałeś opowiedzieć. I to jest najważniejsze - podkreślił Kacper Kuszewski.

Po zaciętej rywalizacji o nagrodę główną przyszła pora na kolejną dawkę rozrywki na najwyższym poziomie. Uczestnicy show, którzy nie znaleźli się w finale, wystąpili w niezwykłych duetach.

Utalentowane Marta Wiejak i Iga Krefft wcieliły się w dwie królowe popu: Madonnę i Britney Spears. Kooperacja artystek w „Me Against The Music” wstrząsnęła całym światem, a jak było na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? - Ależ to są gorące laski - powiedziała Małgorzata Walewska na widok dziewczyn. To było niezwykle odważne show zakończone pocałunkiem!

Są emocje, więc pora na wyróżnienia. Iga Krefft została nagrodzona zegarem, który odmierza czas... wstecz. - Twoja gwiazda nie narodziła się tylko w piosence Lady Gagi - komentował Kacper Kuszewski, wręczający nietypową statuetkę z napisem „forever young”. - Chciałabym podziękować naszej ekipie, która jest nieopisana. To zaszczyt móc was poznać - powiedziała wzruszona.

Pamiątkowy prezent dla Marty Wiejak był równie wyjątkowy. To kilka rekwizytów przydatnych aktorce musicalowej. - Laska dla, jak widać, laski. A jak głęboko zajrzysz do tego cylindra, to „Królik” na pewno tam jest - powiedziała Małgorzata Walewska w imieniu swoim i Pawła Królikowskiego. - Dziękuję jury za wsparcie i miłe przyjęcie - cieszyła się uczestniczka.

Czas na pierwsze finałowe rozstrzygnięcie! Laureatem Żelaznej Twojej Twarzy został Antek Smykiewicz. - Jestem szczęśliwy, że mogłem tu być przez dwanaście odcinków z tak utalentowanymi ludźmi. To dla mnie mega wyróżnienie - skomentował wokalista.

Napięcie rosło z każdą kolejną minutą. Atmosferę podgrzał drugi bardzo szalony duet: Kamil Pawelski i Staszek Karpiel-Bułecka. Panowie sięgnęli po taneczne „Sorry for Party Rocking” LMFAO. Mieli przy tym niezły ubaw i poradzili sobie nawet z rapem. To była bardzo dobra robota!

Bloger modowy mógł zostać uhonorowany tylko w jeden sposób. Ekskluzywny Menel otrzymał od Małgorzaty Walewskiej stylowy t-shirt. - Jakby tutaj był jeszcze konkurs na urodę męską, to też byście w trójkę zajęli jakieś czołowe miejsca - wskazała na stojących na scenie dwóch uczestników oraz Macieja Dowbora. - Zostałem pominięty - zreflektował się prowadzący Piotr Gąsowski i oddał głos wyróżnionemu. - Jesteście świetnymi ludźmi. Będzie mi was brakowało - podziękował wszystkim Kamil Pawelski.

Nagrodę specjalną dla Staszka Karpiela-Bułecki wręczyła Katarzyna Skrzynecka. Okazałe zdjęcie ze Stanisławą Celińską i dedykacją od artystki z pewnością zajmie u niego ważne miejsce. - Wspinałeś się na absolutne wyżyny metamorfoz. Nawet wyżej niż Podhale - podsumowała jurorka. - Każdy z nas przekraczał tu swoje bariery - skomentował szczęśliwy góral.

Kto zasłużył na trzecie miejsce? To Ela Romanowska. - Dziękuję całej zwariowanej ekipie - mówiła aktorka po odebraniu Brązowej Twojej Twarzy. - Pozdrawiam widzów, którzy zasiadają przed telewizorami, komentują, trzymają kciuki i dopingują. Jesteście cudowni - dodała przejęta.

Nastąpiła kulminacja emocji i ostateczny werdykt. Drugie miejsce i Srebrną Twoją Twarz otrzymała Kasia Dąbrowska. - Bardzo wam dziękuję za tę mega przygodę - powiedziała aktorka, podkreślając, jak wiele osób pracuje na końcowy efekt wyjątkowego show Polsatu. - Twoje występy zostaną w naszej pamięci na lata - podsumował Maciej Dowbor.

Wszystko już jasne! Jedenastą edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrał Kazik Mazur! - No to jest chyba jakiś żart - skomentował zaskoczony zdobywca Złotej Twojej Twarzy. - Ja naprawdę się nie spodziewałem - dodał. - Pamiętam, jak z moją żoną oglądałem ten program... A jak przychodziłem tutaj, to moim celem było nie zajmować cały czas ostatniego miejsca. Marzenia się spełniają - podkreślił laureat nagrody głównej.

Kazik Mazur przekazał zwycięski czek na 100 tysięcy złotych dla Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Zobacz finałowy występ:

Kolejna edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już jesienią 2019 roku. Do zobaczenia!

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 11, odcinek 12

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Zwycięzca „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” dla POLSAT.PL
Staszek Karpiel-Bułecka mocno wzruszył i wygrał odcinek
Klasa i gracja w jednym! Mistrzowska Ela Romanowska
Amy Winehouse wróciła! Fenomenalna Kasia Dąbrowska
Sensacja, że hej! Staszek Karpiel-Bułecka z dołu na szczyt
„Piosenka kubańska” jak wulkan gorąca. Sukces Kazika Mazura!
Ale triumf! Iga Krefft znalazła sposób na wieczną młodość
Antek Smykiewicz najlepszy! Zachwycający Rag’n’Bone Man
Zwycięski spacer Stinga w „Englishman in New York”
Co za energia! Ela Romanowska królową czarnego rapu
Twerking i rap! Marta Wiejak wiedziała jak wygrać
Kasia Dąbrowska po sukces jako Chris Isaak! To był ten czar

Komentarze