2019-05-07

„Ślad” - odcinek 68: Zabójstwo płatnego… zabójcy

0

Zawodowy morderca o pseudonimie „Neseser” umiera w dziwnych okolicznościach. Śledczy twierdzą, że został otruty gazem, a następnie ktoś wyrzucił jego ciało przez okno. Jedynymi świadkami zdarzenia są dziennikarze lokalnej gazety, którzy jednak twierdzą, że nic nie widzieli. Czy komisarzom z CWŚ uda się wpaść na trop, który doprowadzi ich do winnego tej zbrodni?

Odkrycia, że mężczyzna został zabity jeszcze przed upadkiem, dokonuje patolog. Ciało denata zostało wyrzucone, by zmylić ślady. Ale funkcjonariusze CWŚ są czujni. Zaręba dedukuje, że zabity był płatnym mordercą, który właśnie miał kogoś zabić:

- Skąd pomysł z pistoletem? - pyta go Andrzejewska.
- Na dłoniach denata były ślady smaru do broni - odpowiada laborant. Śledcza zaczyna zgadzać się z kolegą, ale dopytuje go jeszcze o to, skąd wziął się tłumik w tej broni.
- Intuicja podpowiada mi, że strzelanie w nocy bez tłumika w budynku pełnym ludzi jest trochę mało profesjonalne - tłumaczy Zaręba.
- Wspaniała ta twoja intuicja. To ona ci powiedziała, że nasz zabity to płatny morderca? - ironizuje koleżanka, która jest jednak niezwykle zaciekawiona podejrzeniami mężczyzny.
- Tak. I nawet wiem, jaki miał pseudonim - odpowiada z nieskrywaną satysfakcją. - Nazywano go „Neseser” - stwierdza.

Komisarze odnajdują pokój, z którego wyrzucono ofiarę. Nadal jednak nie wiadomo, kogo miałby zabić. Wkrótce w ten sam sposób, gazem o nazwie teofosforyn, zostaje otruty reporter gazety - Damian Wolak. Tej samej gazety, której dziennikarze byli świadkami pierwszej zbrodni. Niedługo ginie kolejny świadek zdarzenia…

Co mają ze sobą wspólnego dziennikarze i zabójca? Czy funkcjonariusze CWŚ zdołają zapobiec kolejnym morderstwom?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 68

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 67: Morderstwo w trakcie wesela
„Ślad” - odcinek 66: Krwawy spór o dziecko
„Ślad” - odcinek 65: Tajemnicze porwania dziewczyn
„Ślad” - odcinek 64: Podejrzany przyjaciel szanowanej lekarki
„Ślad” - odcinek 63: Porachunki skłóconych sąsiadów

Komentarze
© Polsat 2019