2019-05-06

„Ślad” - odcinek 67: Morderstwo w trakcie wesela

0

To miał być dla nich piękny dzień. Ada i Łukasz dopiero co się pobrali. Wieczorem, podczas imprezy weselnej, kobieta została jednak zamordowana, a pieniądze, które dostali młodzi, zniknęły z sejfu. Razem z nimi ulotnił się pan młody. Teoretycznie nie ma żadnych śladów, ale od czego są specjaliści z Centralnego Wydziału Śledczego?

Młoda para otrzymuje w prezencie ślubnym duże pieniądze. Podczas wesela pan młody wychodzi, żeby schować je do sejfu. W trakcie imprezy nagle brakuje prądu. W tym czasie panna młoda zostaje zabita, a młody nagle znika. Wychodzi na jaw, że w sejf jest pusty.

Śledczy na miejscu zastanawiają się nad motywem zbrodni:
- Pan młody zabija pannę młodą i ucieka z wesela? To jest dziwne, bo z tego, co słyszałem, jej rodzina jest bardzo zamożna i chyba lepiej by zrobił, gdyby z nią trochę pożył - zastanawia się Kotowicz.
- Może uciekł z inną? - spekuluje Majski.
- Ale jeśli chciał ukraść pieniądze, to po co zabijał świeżo poślubioną żonę? - pyta śledczy.
- Może ona go nakryła, gdy próbował ukraść pieniądze? - szuka motywu komisarz Majski.

Okazuje się, że przed ceremonią rodzice denatki poprosili obsługę hotelu, aby na czas trwania imprezy weselnej został wyłączony monitoring w całym obiekcie. Wśród gości byli bowiem bardzo wpływowi ludzie, między innymi bardzo szanowani biznesmeni.

Wszystkie poszlaki zdają się prowadzić donikąd. Ale sprawa ma drugie dno - chodzi o oszustwa Łukasza. Pan młody zajmował się sprzedawaniem fałszywych pakietów medycznych emerytom, a policjanci, którzy prowadzili w tej sprawie śledztwo, organizowali fałszywe zeznania świadków. Komisarzom z CWŚ udaje się dotrzeć do tych funkcjonariuszy. Znajdują przy nich… pieniądze z wesela!

Czy to Łukasz zabił swoją żonę? A może odpowiadają za to mundurowi, przy których znaleziono weselny łup? W jaki sposób specjaliści z CWŚ dojdą do prawdy?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 67

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 66: Krwawy spór o dziecko
„Ślad” - odcinek 65: Tajemnicze porwania dziewczyn
„Ślad” - odcinek 64: Podejrzany przyjaciel szanowanej lekarki
„Ślad” - odcinek 63: Porachunki skłóconych sąsiadów
„Ślad” - odcinek 62: Cicha woda brzegi rwie

Komentarze
© Polsat 2019