2019-04-28

„W rytmie serca” - odcinek 49: Ukryte

0

Dzień przed swoimi urodzinami Wera znajduje przez przypadek w rzeczach Siedleckiego kosztowną bransoletkę. Jest przekonana, że wkrótce ją otrzyma. Następnego dnia okazuje się, że partner przygotował dla niej zupełnie inną niespodziankę. Policjantka już wie, że nie jest sama w tym układzie… Czy domyśli się, o kogo chodzi?

Maria szuka Heleny w kazimierskim pubie. Niespodziewanie widzi ją w telewizji, jako konserwatorkę zabytków. Odnajduje ją i prosi, aby o sobie zapomniały. Nie chce, żeby Adam wiedział, że kupowała od niej narkotyki.

Helena spotyka się z Adamem i mówi mu, że wyprowadza się z jego poddasza. - Nie mówiłeś mi, że masz rodzinę - podaje powody, po tym, co wydarzyło się między nimi. Nagle zjawia się Maria, a Żmuda je sobie przedstawia. Kobiety świetnie udają, że widzą się po raz pierwszy.

Piotr zaczyna nową pracę w Warszawie w policji. Koledzy nie przyjmują go ciepło, a szef każe mu się zająć papierkami, zamiast pozwolić mu uczestniczyć w akcji. Gdy Nowacki orientuje się, że przesłuchanie stręczyciela, którego pomógł złapać, jest powiązane z narkotykiem „pink high”, mimo zakazu przełożonego, postanawia działać na własną rękę.

Diler z Kazimierza dostaje duże zlecenie i każe Helenie wyprodukować kilogram „towaru”. Nie wie, że to zakup kontrolowany, który zaplanował Nowacki, tropiąc krok po kroku wszystkie istotne ślady.

Adam ponownie rozmawia z Heleną. Podczas dyskusji w kawiarni lekarz mówi, że operacja jej siostry może być nieskuteczna. Jego zdaniem nadzieja na wyzdrowienie Kaliny jest mglista. Kobieta wraca do mieszkania i odkrywa, że ktoś się tam włamał i zostawił jej pogróżki.

Olga jest nauczycielką w szkole. Przez przypadek dyrektorka widzi nagie zdjęcie jednego z uczniów na jej komputerze. Szefowa nie wierzy w tłumaczenia, że to żart i zawiesza ją w obowiązkach.

Wera konfiskuje komputer nauczycielki, a Szarek znajduje na dysku kolejne zdjęcia. Uczeń trafia na przesłuchanie, ale nie chce odpowiadać na pytania i stanowczo twierdzi, że nic się nie stało. Policjantka przesłuchuje inne osoby ze szkoły, ale każdy mówi coś innego.

W tym samym czasie Natalia, dziewczyna Kacpra, poruszona podejrzeniami o romans jej chłopaka z nauczycielką, postanawia z nim zerwać. Ten odwiedza Olgę, która mówi mu, że relacja między nimi nie istnieje. - Jeżeli kiedykolwiek pomyślałeś, że wysyłam ci jakieś sygnały, to jest tylko moja wina - argumentuje kobieta.

Sprawa się komplikuje. Mąż nauczycielki, trener wychowania fizycznego w tej samej szkole, dostaje zdjęcie, na którym widać Olgę z uczniem. Uważa, że to dowód na jej romans. Dochodzi między nimi do awantury. Wszystko zaczyna się wyjaśniać po szczerej rozmowie mężczyzny z Natalią.

- Powoli zamieniamy się w przedsiębiorstwo. Nigdy nie robiliśmy takiej ilości - mówi Alek do Heleny. Pełen obaw chłopak próbuje zwrócić uwagę, że to przesada i w więzieniu kasa im się nie przyda. Niespodziewanie do piwnicy wchodzi ksiądz Stanisław.

Do Marysi dzwoni Kowalczyk i prosi, żeby zjawiła się wcześniej w pracy. Gdy przychodzi do dyrektora, okazuje się, że ten wie o kradzieżach leków i zamierza ją zwolnić. W obronie Marii staje Robert, który był uzależniony od alkoholu. Szef ulega i wysyła ją na miesiąc bezpłatnego urlopu. Domaga się też specjalnego zaświadczenia od terapeuty.

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 49

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 48: Przy mnie bądź
„W rytmie serca” - odcinek 47: Bezsenność
„W rytmie serca” - odcinek 46: Pokusa
„W rytmie serca” - odcinek 45: Bracia
„W rytmie serca” - odcinek 44: Mama

Komentarze
© Polsat 2019