2019-04-24

„Ślad” - odcinek 62: Cicha woda brzegi rwie

0

Studentka Ela Malinowska zostaje zamordowana na wrocławskim Brochowie. Była znana jako skromna i cicha dziewczyna. Jak się jednak okazało w toku śledztwa, prowadziła drugie życie jako ekskluzywna prostytutka. Jaki był motyw morderstwa? Co wspólnego ma z tą sprawą Michał Borowski, którego zdjęcie znaleziono w akademiku?

W parku zostaje znalezione ciało młodej kobiety oraz kamień cały we krwi. Okazuje się, że to narzędzie zbrodni. Śledczy odnajdują także legitymację studencką. Ofiarą jest młoda i skromna Elżbieta Malinowska. Jej ciało leżało na wrocławskim Brochowie, niedaleko dworca kolejowego.

Sekcja zwłok potwierdza, że przyczyną śmierci było kilka uderzeń w głowę. Nie znaleziono jednak śladów walki. Analiza wykazuje także, że Elżbieta była po raz pierwszy w tym miejscu na Brochowie. Sygnał z jej telefonu nigdy nie był tam rejestrowany. Ktoś musiał ją tam zaciągnąć...

Malinowska mieszkała w akademiku. Funkcjonariusze znajdują w pokoju denatki zdjęcie z zaznaczoną twarzą. Jednak nawet współlokatorka nie zna wyróżnionego mężczyzny. Zaremba analizuje fotografię w obecności Walczaka:
- To jest zdjęcie z magazynu sportowego. Jak szef widzi, na zdjęciu zakreślono twarz jednego z biegaczy, Michała Borowskiego.
- Niech zgadnę, sponsoruje go ta sama firma? - snuje domysły komisarz, który szuka powiązania z odciskami butów, które śledczy znaleźli na miejscu zbrodni.
- Ta sama. Są producentem sprzętu sportowego używanego przez całą drużynę Borowskiego - mówi Zaremba. - Bardzo możliwe, że to jego ślady znaleziono przy ciele. Ale nie mamy dowodu na kontakt między nimi - referuje.

Hetman przesłuchuje mężczyznę. Sprawdza odciski jego butów. Według badań jego odciski nie pokrywają się z tymi, które znaleziono na miejscu zbrodni. Okazuje się jednak, że Elżbieta tylko formalnie mieszkała w akademiku. Detektywi odkrywają, że wynajmowała mieszkanie. Komisarze znajdują tam drogie futra, bieliznę i wyciągi z banków. Dziewczyna prowadziła podwójne życie… Była ekskluzywną prostytutką.

Czy to dlatego zginęła? Czy zabił ją jakiś klient? Dlaczego nikt nie wiedział o jej podwójnym życiu? Czy aby na pewno Borowski nie miał nic wspólnego ze śmiercią Malinowskiej?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 62

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 61: Mordercze w skutkach schadzki
„Ślad” - odcinek 60: Gwałciciel zabija po latach?
„Ślad” - odcinek 59: Z rodziną najlepiej na zdjęciach
„Ślad” - odcinek 58: Zwłoki cenne dla złodziei
„Ślad” - odcinek 57: Czy przestępca był niewinny?

Komentarze
© Polsat 2019