2019-04-23

„Ślad” - odcinek 61: Mordercze w skutkach schadzki

0

W mieszkaniu znaleziono zwłoki nastolatki oraz stłuczoną butelkę od szampana, kij bejsbolowy i nóż. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna organizowała intymne spotkania z panami, których odurzała i okradała. Czy szesnastolatka była aż tak przebiegła, ale tym razem coś poszło nie tak? A może ktoś pozoruje taką sytuację, by zmylić trop?

Szesnastolatka została dźgnięta pięć razy w brzuch. Ciało dziewczyny znalazła właścicielka mieszkania. Wygląda na to, że w chwili zabójstwa ofiara była nietrzeźwa. Śledczy znajdują bowiem na miejscu zbrodni stłuczony kieliszek od szampana. Dzięki badaniom laboratoryjnym wychodzi na jaw, że odciski palców ze szkła to te same, które znalazły się na narzędziu zbrodni. Detektywi przyjmują hipotezę, że zabita Ewelina odbywała intymne spotkanie z niezidentyfikowanym mężczyzną.

Kinga Bielska poddaje to jednak w wątpliwość:
- Na butelce od szampana znaleźliśmy odciski palców ofiary - mówi laborantka.
- Coś jeszcze? - dopytuje Wrona.
- Moim zdaniem to nie było spotkanie, tylko coś w stylu rozstania - twierdzi Bielska. - Resztki szampana na odłamkach szkła zawierały psychotropy. Czyli ktoś kogoś chciał wyłączyć ze świadomości.
- Ale jeśli odciski palców na kieliszku należały do mężczyzny, to te środki odurzające były dla niego, a nie dla dziewczyny - stwierdza komisarz.
- Tylko że na kiju bejsbolowym znalezionym na miejscu była krew nieznanego mężczyzny. W bazie danych nic nie ma - dołącza się do rozmowy Cichy.

Śledczy przyjmują wersję, która zakłada, że młoda dziewczyna zwabiała mężczyzn do swojego mieszkania, odurzała ich szampanem ze środkami psychotropowymi i okradała. Tym razem jednak mężczyzna obudził się szybciej i był silniejszy od dziewczyny. Dlatego uderzyła go kijem, a on rzucił się na nią z nożem.

Czy ta hipoteza ma rację bytu? Czy komisarze się nie mylą i to faktycznie jeden z odwiedzających mężczyzn zabił nastolatkę?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 61

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:  
„Ślad” - odcinek 60: Gwałciciel zabija po latach?
„Ślad” - odcinek 59: Z rodziną najlepiej na zdjęciach
„Ślad” - odcinek 58: Zwłoki cenne dla złodziei
„Ślad” - odcinek 57: Czy przestępca był niewinny?
„Ślad” - odcinek 56: Dzieciobójca grasuje po mieście

Komentarze
© Polsat 2020