2019-04-17

„Ślad” - odcinek 58: Zwłoki cenne dla złodziei

0

To bardzo nietypowa sprawa dla detektywów z Centralnego Wydziału Śledczego. Tym razem muszą bowiem zmierzyć się z zagadką kradzieży zwłok młodego chłopaka z przyszpitalnej kostnicy. Śledczy zachodzą w głowę, kto mógł się do tego posunąć. Czy ciało zostało wykradzione, ponieważ było z jakichś względów cenne?

Lekarze z przyszpitalnego prosektorium zgłaszają policji kradzież zwłok niejakiego Lipskiego, które miały trafić do zakładu medycyny sądowej. Kiedy śledczy przyjeżdżają na miejsce, kierownik zakładu odwołuje wezwanie. Lisowski i Herman zauważają jednak, że w nocy ktoś musiał być w szpitalu. Z komputera został skradziony dysk, brakuje nagrań z monitoringu. Okazuje się, że jednak zginęło jedno ciało.

Komisarze ustalają, że to zwłoki Daniela Murka. Lisowski i Hetman spekulują, po co komuś zwłoki:
- Wczoraj po południu zabrali go z ulicy z podejrzeniem przedawkowania. Sekcja miała być dzisiaj. Miał przy sobie uszkodzony telefon, kilka strzykawek i igieł - referuje Hetman.
- A może przemycał w żołądku narkotyki? Wiele było takich przypadków. Pojemnik pęka w środku, dochodzi do wstrząsu i przedawkowania. To by tłumaczyło, dlaczego komuś tak zależało na zwłokach - dedukuje komisarz Lisowski.
- Ale to nie pasuje. We Francji zajmowałem się tematem przemytów. Jeśli werbuje się muła do transportu narkotyków, to nie wybierasz ćpuna - tłumaczy mu kolega. - Po pierwsze rzuca się w oczy, a po drugie może chcieć ulotnić się z towarem - mówi.

Detektywi są w kropce. Nie mogą poradzić sobie z ustaleniem motywu kradzieży zwłok. Dla kogo były tak cenne? Kto i dlaczego posunął się do tak nietypowego złodziejstwa?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 58

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:  
„Ślad” - odcinek 57: Czy przestępca był niewinny?
„Ślad” - odcinek 56: Dzieciobójca grasuje po mieście
„Ślad” - odcinek 55: Ogień i zniszczenie
„Ślad” - odcinek 54: Cyrkowcy czy fachowcy?
„Ślad” - odcinek 53: Podwójne życie Katarzyny

Komentarze
© Polsat 2020