2019-03-17

Urszula Dudziak: Seks jest też dla ludzi w starszym wieku

0

Słynna wokalistka gościła w programie „Demakijaż” na antenie Polsat Cafe. Krzysztof Ibisz usłyszał od niej wiele intymnych zwierzeń. Jak zmieniały się jej relacje z mężczyznami? Czy seks w dojrzałym wieku powinien być jej zdaniem tematem tabu? Jak poznała swoją drugą połówkę? I jaką rolę w jej życiu tak naprawdę odgrywa muzyka?

- To jest najpiękniejszy okres mojego życia. Wszystko mi wolno i nie ma słów „nie wypada”. Walczę ze stereotypami starzenia się. To nie jest choroba ani coś, czego się trzeba wstydzić. Oczywiście jeśli umiemy to wykorzystać i umiemy się odnaleźć - powiedziała autorka przeboju „Papaya”.

Urszula Dudziak urodziła się w okolicach Bielska Białej, jednak z powodu pracy ojca - agronoma - dorastała w środowisku sielskim, a nie miejskim. Od towarzystwa dziewczynek wolała strzelanie z procy z chłopcami. Rodzice odkryli jej talent muzyczny kiedy zaczęła grać na akordeonie. W szkole średniej zainteresowała się jazzem, jako 15-latka zaliczyła debiut sceniczny z zespołem Krzysztofa Komedy. Z artystą Michałem Urbaniakiem założyła rodzinę i wyjechała na podbój Ameryki. Pisarz Jerzy Kosiński sprawił, że poczuła się wulkanem kobiecości. Dudziak wciąż pozostaje jedną z najważniejszych wokalistek jazzowych świata.

W „Demakijażu” opowiedziała o tym, jak znalazła mężczyznę, na którego czekała całe życie. Jego zdjęcie zobaczyła w telefonie koleżanki i natychmiast zapytała o jego numer. Zadzwoniła, zaprosiła go na kawę, a gdy już przyjechał do Warszawy, ona się nie odezwała. Ale spotkali się raz jeszcze… i teraz tworzą szczęśliwy związek. - Bogdan jest zupełnie inny od innych. To jest pierwszy mój partner życiowy, który właściwie wszystko potrafi. Cały czas mnie zaskakuje. Traktuję ten związek jako nagrodę - powiedziała Urszula Dudziak. Partner kompozytorki jest kapitanem żeglugi wielkiej, co zdaniem artystki powoduje, że jest nieco uparty.

Prowadzący poruszył też w programie temat seksu w dojrzałym wieku, który w Polsce wciąż stanowi tabu. Jakie zdanie na ten temat ma Urszula Dudziak? - Uważam, że musimy zmienić myślenie, bo seks to jest istota życia, to jest to źródło życia i możemy cieszyć się seksem, dopóki się ruszamy. Ten seks to nie jest już taki hardcore jak kiedyś, teraz już jest na zupełnie innym poziomie, delikatniejszym, mistycznym, trochę z innego świata, piękny. Nie żałujcie sobie! - zachęcała wokalistka.

Wokalistka i kompozytorka zdradziła też swój sposób na młodość, którą ma w sobie. - Bardzo ważne jest, by być zajętym. Ja nie wiem co to jest nuda. Wstaję rano i już wiem, co mam do zrobienia. Ale najważniejsza to jest dobra myśl, stan umysłu! - podkreśliła w programie „Demakijaż” Urszula Dudziak. Co jeszcze powiedziała artystka na antenie Polsat Cafe? Z czego zwierzyła się Krzysztofowi Ibiszowi? Jakich rad udzieliła? Dlaczego ważny jest dla niej ruch? Jaki sport uprawia?

Oglądaj w IPLA.TV: „Demakijaż”

Demakijaż w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Tamara Gonzalez Perea: Zawsze byłam dociekliwa
Agata Kulesza: Wahałam się. Chciałam rzucić aktorstwo
Julia Wieniawa: Jedno życie to dla mnie za mało
Anna Dereszowska: Chciałam ułożyć młodszego partnera
Edyta Olszówka: Mam dużo wolności, za którą jednak płacę

Komentarze