2019-03-06

Anita Sokołowska: Zawsze warto pomagać innym

0

Laureatka X edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” dla POLSAT.PL. Czy dobro do nas wraca? Kogo i jak warto wspierać. W jaki sposób pomaga sama Anita Sokołowska, czyli Zuza z serialu „Przyjaciółki”?

Aktorka została uhonorowana w kategorii zdrowie. Anita Sokołowska współpracuje z Fundacją Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” od 2015 roku. Włączyła się w pierwszą edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, aktywnie zaangażowała się w promowanie jej idei, czyli wspieranie osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. W 2017 roku została ambasadorką programu Otulinka - wieloprofilowego programu opieki nad wcześniakami i noworodkami zagrożonymi zaburzeniami rozwoju oraz ich rodzinami. Od 2017 roku współpracuje z Fundacją Mam Marzenie. Była jedną z gwiazd ogólnopolskiej akcji Kolacja Marzeń. W 2018 roku została gwiazdą Projektu Pomagam. Anita Sokołowska spełniła marzenie podopiecznej fundacji i wspólnie z nią wystąpiła w serialu „Przyjaciółki”. W rozmowie z IPLA.TV oraz POLSAT.PL zdradza, dlaczego powinno się angażować w działalność charytatywną.

- Czy warto pomagać innym?
- Zawsze warto. Wychodzę z założenia, że energia wraca. Taka, jaką wyrzucimy z siebie, też do nas przyjdzie. Czyli warto pomagać nawet z egoistycznych pobudek. Mam poczucie, że nie możemy zmienić całego świata. Jestem jednak zwolenniczką małych kroków i drobnych gestów. To one zebrane razem mają siłę, by zmieniać świat.

- Pomoc ma się łączyć wyłącznie z kwestiami finansowymi, czy możemy też wspierać w inny sposób?
- Czasami nawet zwykła rozmowa czy spędzenie z kimś czasu jest ważniejsze niż pomoc finansowa. Nie mamy takich środków, aby pomóc wszystkim. Ale czasem dla osób chorych przebywanie razem i rozmowa ma większą wartość niż czeki.

- Z podobną sytuacją mamy do czynienia w serialu „Przyjaciółki”, gdzie postać przez panią grana, Zuza Markiewicz, dotknięta chorobą nowotworową sama wspierała w szpitalu innych walczących z rakiem.
- Tak, Zuza zaprzyjaźniła się z Heidi, dziewczyną z Niemiec. Mogę zdradzić, że koleżanka Zuzy nie przeżyła, co Markiewicz bardzo mocno przeżyła. Dzielenie chwil jest bardzo ważne. Tych dobrych, ale tych przykrych też. Tylko wtedy można znaleźć siłę, aby przechodzić trudne doświadczenia i starać się wyjść cało z opresji.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
„Przyjaciółki”: Zuza i Janek wreszcie w podróży poślubnej!
„Przyjaciółki” od 28 lutego w Polsacie. Są nowi aktorzy!

Komentarze
© Polsat 2020