2019-03-03

„Kabaret na Żywo” w mundurze. Oto „Posterunek w ogniu”!

0

Kabaret Młodych Panów w roli policjantów na straży najlepszego humoru. Służby mundurowe cierpią na poważne kadrowe braki, dlatego zaangażowani zostali liczni artyści kabaretowi. Musieli się mierzyć z bandyckimi żartami serwowanymi przez zuchwałych i nikczemnych oprychów. By odeprzeć ten atak, ogłosili dodatkowy nabór w swoje szeregi. Zgłosili się najlepsi z najlepszych: Robert Korólczyk, Piotr Zelt, Bronisław Cieślak, Tomasz Oświeciński, Ewa Błachnio, Kabaret K2, Kabaret Zachodni i Kabaret Chyba.

„Kabaret na Żywo” powrócił po zimowej przerwie! Okazało się, że nie wszyscy zdążyli wyleczyć grypę - a nawet psią grypę, bo dotyczy ona... policjantów. Skecz „Egzamin do policji” rzucił nieco więcej światła na kryzys na komendzie. To może zaskoczyć, ale nawet słynny porucznik Borewicz i  funkcjonariusze z BOR-u pragną tam pracować. A poza nimi: pospolici przestępcy, kobiety jakby lżejszych obyczajów oraz inne postaci podobnego sortu. I wisienka na torcie - Piotr Zelt, czyli Arni z „13 posterunku”. Szkoda tylko, że dość (nie)poważnie odmieniony po siedmiodniowym pobycie w Tybecie... Jakby nie patrzeć - nabór nowych kadr zdecydowanie był potrzebny.

- Zgodnie z dewizą NFZ: czas najlepiej leczy rany! - mówi recepcjonistka do pacjenta w skeczu „Trudny zapis w recepcji” Kabaretu Zachodniego. Na szczęście w Funduszu wprowadzono nowy system - losowy! Przychodzi więc człowiek z bolącym z biodrem, operacja za kilka lat, ale może mu się poszczęścić. Los może mu bowiem na przykład zaoferować termin na za dwa miesiące. Problem w tym, że na operację wyrostka. A drugi problem w tym, że - jak to w hazardzie bywa - pewnych decyzji nie da się cofnąć.

Tymczasem na komisariacie same kłopoty. Media dopytują o tak zwaną psią grypę, giną komputery, samochód rozbity, a Arni łagodzi sytuację maksymami rodem z klasztoru Shaolin. Poza komendą wcale nie lepiej - Mieczysław miał poważny problem z powrotem z delegacji. Przeciągnęło się o kilka dni, zapomniało się o rocznicy i żona miała prawo się zdenerwować. Na szczęście złotousty rzecznik prasowy policji potrafi kobiecie wszystko wytłumaczyć.

Kabaret K2 w skeczu „Nocny dyżur” pokazał najciemniejsze zakamarki komisariatu nocą. Jak tu zgłosić wielokrotny gwałt, kiedy szefowa sama ma ochotę na odrobinę (albo i więcej) czułości z aktualnie dyżurującym? I próbuje to wyegzekwować! Na szczęście dla bezbronnego mundurowego i na nieszczęście petenta kobieta przejmuje sprawę i tłumaczy ofierze, że sama jest sobie winna. - Moim zdaniem ubiera się pan prowokująco. Sweter w romby, jakby chciał się pan rąbać - mówi.

Sędzia może wszystko? A jakżeby inaczej?! Scenka „Szybki sąd” dowiodła, że alkoholizm w polskim sądownictwie to nie problem. A przy dobrych wiatrach pomaga nawet sprawniej wydawać wyroki. Artykuły wpisze się na trzeźwo, a skoro sędzia w gazie, to szybko werdykt za werdyktem i się skończą kolejki w sądach. To się nazywa dobra zmiana!

„Anetka” Kabaretu Chyba odsłoniła kulisy przetwórstwa mięsnego w Polsce. Nie dość, że w konserwach jest właściwie wszystko poza mięsem, to jeszcze tytułowa pani Anetka nie do końca rozumie, czego wymaga od niej dyrektor. Czy utrzymałaby stanowisko, gdyby nie gorąca noc spędzona z szefem po niedawnej imprezie firmowej? I gdyby nie to, że akurat nagrywała filmiki? Na domiar złego taka wieść szybko się po firmie niesie! Ot jak nieopatrzny romans zmienia życie i stosunki zawodowe...

Porucznik Borewicz po raz kolejny zabłysnął niebywałą skutecznością - schwytał nieuchwytnego Mongoła! Nadszedł więc czas na przesłuchanie, w którego trakcie wyszło na jaw, że mundurowi to prawdziwe „Troskliwe misie”. W rolach głównych członkowie Kabaretu Młodych Panów, legendarny Bronisław Cieślak oraz Tomasz Oświeciński i... Piotr Zelt w iście smerfnej roli! Tak niekonwencjonalnych metod jeszcze polska policja nie stosowała!

Oglądaj w IPLA.TV: „Kabaret na żywo” - sezon 5, odcinek 1

Zobacz także:
Utalentowany „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”
Staropolski „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”
Najzdrowszy „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”
„Kabaret na żywo według Paranienormalnych”: TV Polak
Spocznij! Oto „Kabaret na Żywo według Paranienormalnych”

Komentarze
© Polsat 2020