2019-02-27

„Nasz nowy dom”: 12. edycja programu od 28 lutego

0

Ta szlachetna misja trwa nieprzerwanie już od ponad pięciu lat! Przez ten czas ekipa Telewizji POLSAT docierała wszędzie tam, gdzie mieszkają ludzie, którym potrzebna jest pomoc. Nawet w najdalszych zakątkach Polski tworzyła odnowione, bezpieczne domy i mieszkania, pomagając rodzinom odmienić ich życie. I nie zamierza przestać! Pierwszy odcinek 12. edycji już w czwartek 28 lutego o godzinie 20:05 w Polsacie.

Wiosną ekipa programu „Nasz nowy dom” odwiedzi między innymi: północne Podlasie, Pomorze i Śląsk. Prace budowlane będą wielkim wyzwaniem ze względu na zimową aurę. Ale bohaterowie kolejnych odcinków to ludzie wyjątkowi i dzielni, starający się radzić sobie z przeciwnościami losu, chorobami i nieszczęściami, które ich dotknęły. Ekipa nie może pozostać im dłużna i musi sprostać wyzwaniom nawet w ekstremalnych warunkach.

W pierwszym odcinku 12. edycji zawita do Opactwa, niewielkiej wsi położonej nad Wisłą, na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny. W jednym pokoju i kuchni ogrzewanych przez starą kuchnię kaflową, bez łazienki mieszka pani Jadwiga. Po śmierci męża samotnie wychowuje dwoje dzieci: 14-letniego Kubę i 10-letnią Oliwię. Bez wsparcia jest im ciężko.

W programie grupa specjalistów od remontów pomoże również pani Ewie i jej córce, 15-letniej Ewelinie ze wsi Czerwony Dwór. Pani Ewa jest wdową. Dwa lata temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Po operacji i chemioterapii praca zarobkowa jak dawniej nie jest już dla niej możliwa. Dom, w którym mieszkała z córką, był coraz starszy. Niesprawny piec nieustannie zagrażał ich życiu. Jak zaaranżowali tę przestrzeń związani w programem architekci?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Ekipa odwiedzi też panią Anetę, która wychowuje dwie 11-letnie dziewczynki - Oliwkę i Nikolę. Mama Oliwki nie była w stanie zajmować się córką z powodu choroby alkoholowej. Pani Aneta, choć była samotną matką, błyskawicznie podjęła decyzję o stworzeniu rodziny zastępczej dla siostrzenicy. Udało jej się nawet kupić mieszkanie w bloku we wsi, w której teraz mieszkają. Niestety nie ma już pieniędzy na remont, a lokal jest w tragicznym stanie…

W 12. sezonie programu widzowie zobaczą też gości specjalnych, którzy spotkają się z bohaterami „Naszego nowego domu”. Tym razem będą to m.in.: Bartosz Kurek i Rafał Maserak. Prowadzącą Katarzynę Dowbor i architektów programu Martynę Kupczyk oraz Macieja Pertkiewicza czeka wiele trudnych wyzwań w trakcie projektowania odnawianych domów i mieszkań. Na ekipę remontową, której przewodzą znani już kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski, będą zaś czekać liczne pułapki, które utrudnią im pracę i walkę z czasem.

Czy mimo trudności uda się w zaledwie pięć dni zmienić życie każdej z rodzin? Jak efekty pracy słynnej ekipy remontowej będą oceniali bohaterowie poszczególnych odcinków? O tym można się przekonać, oglądając premierowe odcinki w Polsacie lub przedpremierowe w IPLA.TV.

„Nasz nowy dom” od 28 lutego w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” zaskakuje widzów. Czym tym razem?
„Nasz nowy dom” - odcinek 130: Złota Góra
„Nasz nowy dom” - odcinek 129: Kurów
„Nasz nowy dom” - odcinek 128: Urzejowice
„Nasz nowy dom” - odcinek 127: Sobolew

Komentarze
© Polsat 2020