2019-01-31

Marta Jarczewska: Centralny Wydział Śledczy rośnie w siłę

0

Aktorka opowiada POLSAT.PL o kulisach realizacji nowych odcinków serialu „Ślad”. Jakie sprawy będzie rozwiązywał zespół CWŚ? Kto dołączy do grona funkcjonariuszy Wydziału? Jak nowe postaci wpłyną na pracę śledczych i atmosferę w grupie?

- Czego mogą oczekiwać widzowie po nowej odsłonie serialu „Ślad”?
- Na pewno kolejnych bardzo trudnych spraw. Widzowie powinni także przygotować się na nowe, fantastyczne postaci, które pojawią się w serialu.

- Jaki jest kaliber tych spraw?
- W dalszym ciągu ciężkie przypadki, których rozwikłanie CWŚ musi przejąć od policji lub wyjaśnić po latach. To najtrudniejsze zagadki jakie pojawiają się w pracy kryminalistycznej.

- Czy zespół Centralnego Wydziału Śledczego się powiększył?
- Tak, dołączyły do nas kolejne osoby. Marcel Sabat będzie grał funkcjonariusza pracującego w laboratorium. Na ekranie będzie można oglądać również Joannę Koroniewską. Ona z kolei stanie się prawą ręką szefowej wydziału - czyli Renaty Różańskiej, w którą wciela się Anita Jancia. To jednak nie koniec nowości - Ada Fijał będzie grała specjalistkę pracującą w prosektorium.

- Skoro inspektor Reneta Różańska będzie miała swoją zastępczynię, to czy oznacza to, że marginalizacji uległ drugi z kierujących CWŚ - Rafał Walczak, którego gra Mariusz Jakus?
- Absolutnie nie. Komisarz Walczak wciąż będzie czuwał na posterunku. Podobnie komisarz Wrona i inni. Natomiast Joanna Koroniewska wcieli się w postać szkoloną przez FBI na profilera. Będzie ogromną pomocą przy najtrudniejszych sprawach rozwiązywanych przez funkcjonariuszy Centralnego Wydziału Śledczego.

- Kinga Bielska, postać którą pani gra, to funkcjonariuszka z dużym doświadczeniem operacyjnym. Jako balistyk pracuje głównie w laboratorium. Czy w nowej serii serialu „Ślad” będzie szansa zobaczyć Kingę stojącą oko w oko z groźnym przestępcą?
- Kinga została w laboratorium. Jest jej tam bardzo dobrze. Może wykorzystać i pokazać tam wszystkie swoje talenty. Ta postać bardzo ciekawie się rozwija. Swoją drogą uwielbiam ją grać, jest mi coraz bliższa, tak naprawdę coraz więcej się wzajemnie od siebie uczymy. To fajna babeczka, która lubi się powydurniać, lubi ludzi, z którymi pracuje, choć czasem pokusi się o drobne uszczypliwości. Uważam, że każda kolejna sprawa to dla niej swoisty test człowieczeństwa i konieczność zastanowienia się nad tym, co człowiek jest zdolny zrobić drugiemu człowiekowi i dlaczego.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Właśnie trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i akcja #pinkchallenge Dziękuje @joannakoroniewska za nominację i wezwanie do działania 😘 Nie będę pisać o statystykach bo o tym czyta się wystarczająco dużo, podzielę się prywatnym doświadczeniem. Sama jestem po zabiegu konizacji szyjki. Gdyby nie cytologia (ale tez i mój upór) byłoby dużo gorzej. Na szczęście udało się wykryć niebezpieczne zmiany wystarczająco wcześnie. Można było jeszcze wcześniej ale nie przypilnowałam lekarzy, nie pomyślałam o tym... tylko dwa lata przerwy między jednym badaniem a drugim. Dlatego nie tylko namawiam ale zobowiązuje wszystkie babeczki do regularnych badań!!! Nikt za Was tego nie zrobi, żaden lekarz nie będzie za Was o tym pamiętał. Badanie się nie jest Waszym prawem tylko wręcz obowiązkiem! Co roku!!! Dlatego dziewczyny- marsz do gabinetów! Walczcie o siebie. Bo jak nie Wy to kto?! Chłopaki- pilnujcie swoich dziewczyn, żon, mam, sióstr i koleżanek! To krótkie badanie a może oszczędzić wielu problemów. Bo w nas jest siła! 🖤🖤🖤🖤 #pinkchallenge #pinklipsproject #okiemblondokularnicy

Post udostępniony przez Marta Jarczewska (@marta_jarczewska)

- Jak będą wyglądać relacje między funkcjonariuszami w nowych odsłonach „Śladu”. Czy sprawy prywatne zostaną bardziej uwypuklone?
- Głównie skupiamy się na sprawach zawodowych, czyli kryminalnych. To jest najważniejsze w scenariuszu i serialu. Natomiast drobne relacje będziemy starać się przemycać - kto się z kim lubi, kto kogo darzy mniejszą lub większą sympatią. Może będzie jakiś drobny romans? Być może coś się pojawi…

Rozmawiał Michał Pogodowski

Ślad na wiosnę w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad”: Jakie zagadki i wyzwania czekają w nowych odcinkach?
Okił Khamidov: Serial „Ślad” to nie jest telenowela
James Malcolm: Świetnie czuję się w laboratorium
„Ślad”: Co może ukoić ból zrozpaczonej rodziny?
Agnieszka Kawiorska: Imponują mi silne kobiety
Krzysztof Wach: Jestem jak „Zły porucznik”, a nie Poirot
Joanna Osyda zamieszana w śmierć dwóch kobiet?
Mariusz Jakus: Dwóch pijanych chciało się sprawdzić
Marta Jarczewska: Gram twardą, ale wrażliwą babkę
Aleksandra Hamkało: Nigdy nie byłam w prosektorium...
„Ślad”: Zbrodnie największego kalibru! Dwa odcinki we wtorki
Anita Jancia: Renata Różańska z serialu „Ślad” to twardy szef
Poznaj kulisy serialu „Ślad”. Zobacz galerię zdjęć!
„Ślad”: Anita Jancia i Mariusz Jakus prezentują plan serialu
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2019