2019-01-09

Siatkarskie Plusy - Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki

0

W sobotę 12 stycznia o godz. 20:05 na żywo w Polsacie i Polsat Sport. Podczas wielkiej gali nagrodzimy najsłynniejszych siatkarzy i trenerów. Wydarzenie poprowadzą Małgorzata Glinka, Łukasz Kadziewicz oraz Jerzy Mielewski. „Siatkarskie Plusy - Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” to również okazja do świętowania jubileuszu 20-lecia sponsorowania tej dyscypliny sportu przez sieć Plus.

90 lat siatkówki w Polsce to wielkie pasmo sukcesów zarówno reprezentacji kobiet, jak i mężczyzn. Na koncie naszych siatkarzy są m.in. medale igrzysk olimpijskich (pamiętne złoto z Montrealu w 1976 roku, ale również wcześniej brązowe medale reprezentacji kobiet w 1964 i 1968 roku), mistrzostw Europy (dwukrotne złoto kobiet w 2003 i 2005 roku oraz mężczyzn w 2009 roku) czy mistrzostwo świata, które siatkarze obronili w ubiegłym roku, po raz drugi w historii pokonując w finale Brazylię. Biało-Czerwone drużyny przez 90 lat wywalczyły niemal 200 medali na imprezach międzynarodowych. Polska Siatkówka jest najbardziej „medalodajną” dyscypliną w grach zespołowych w Polsce!

W sobotę 12 stycznia o godz. 20:05 na antenie Polsatu i Polsat Sport będziemy świadkami wyjątkowej gali, podczas której wspominać będziemy najważniejsze momenty dla Polskiej Siatkówki w historii tego sportu. Uhonorujemy i przypomnimy największe sukcesy naszych siatkarzy, które widzowie mogli przeżywać wspólnie z Telewizją POLSAT, a transmitujemy mecze siatkówki od prawie 25 lat. To właśnie dzięki stacji Polsat siatkówka stała się w ostatnim ćwierćwieczu najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce.

W trakcie gali zostaną nagrodzone osoby zasłużone dla Polskiej Siatkówki. W tym dostojnym gronie znajdą się mistrzowie i medaliści najwyższej rangi siatkarskich imprez międzynarodowych: mistrzostw Europy, świata, Pucharów Świata, Ligi Światowej i igrzysk olimpijskich. Uhonorują ich osobowości ze świata sportu, działacze polskiej oraz europejskiej i międzynarodowej federacji siatkarskiej, a także przedstawiciele sieci Plus, sponsora Polskiej Siatkówki. Wydarzenie zaszczyci liczne grono przedstawicieli władz państwowych, biznesu i przyjaciół Polskiej Siatkówki. Na naszej scenie pojawią się złote gwiazdy polskiej muzyki: Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Igor Herbut, chór Sound’n’Grace oraz Filip Lato. Wydarzenie poprowadzą znakomici siatkarze Małgorzata Glinka - dwukrotna mistrzyni Europy i Łukasz Kadziewicz - wicemistrz świata, a także Jerzy Mielewski, dziennikarz i komentator Polsat Sport oraz wieloletni siatkarz.

„Siatkarskie Plusy - Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” będzie również okazją do celebrowania 20-lecia sponsorowania polskiej siatkówki przez sieć Plus. Firma była w tym czasie między innymi Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz tytularnym sponsorem PlusLigi i sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet. To najdłużej trwający i modelowy przykład współpracy wyznaczający standardy w prowadzeniu projektów z zakresu sponsoringu sportowego w Polsce. Okres wspierania siatkówki przez Plusa to czas wielu sukcesów naszej drużyny. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wszystkie reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet (seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 43 medale: 20 złotych, 12 srebrnych i 11 brązowych. Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery finały Ligi Światowej w 2001, 2007, 2011, 2016 roku, mistrzostwa Europy kobiet w 2009 roku oraz mężczyzn w 2013 i 2017 roku, a także mistrzostwa świata mężczyzn w 2014 roku.
Nieocenione jest również wsparcie pozostałych sojuszników Polskiej Siatkówki, a szczególnie PKN Orlen SA oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podczas gali Fundacja Polska Siatkówka przeprowadzi aukcję z której dochód trafi do Funduszu Opieki i Rehabilitacji dla środowiska siatkarskiego bez ograniczeń wiekowych. W tym do dzieci, młodzieży i seniorów Polskiej Siatkówki, którym kontuzje uniemożliwiły kontynuowanie kariery sportowej, jak i tym, którzy w jesieni wieku zostali osamotnieni i brakuje im środków do życia.

Od godz. 19:00 oraz po transmisji oficjalnej części gali, na antenie Polsat Sport specjalne studio, w którym m.in. relacje reporterskie Marcina Lepy, Adriana Brzozowskiego i Bożeny Pieczko. Wśród gości osoby nagrodzone podczas gali, a także gwiazdy i legendy polskiej siatkówki. Studio poprowadzą Karolina Szostak i Krzysztof Wanio.

Akredytacje dla mediów: Krzysztof Drozd - kdrozd@polsat.com.pl

Zobacz także:
Najlepszym Sportowcem Polski 2018 został Bartosz Kurek!

Komentarze
© Polsat 2019