2018-12-09

Ona jest najpiękniejsza! Poznaliśmy Miss Polski 2018

0

Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna 2018” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława.

Przed popisami w Krynicy Zdroju wszystkie finalistki miały okazję przygotować się do występów podczas dwóch zgrupowań. Pierwsze odbyło się w hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa. Dziewczyny uczestniczyły tam w sesjach zdjęciowych i realizacji wizytówek do materiałów telewizyjnych. W nielicznych wolnych chwilach zwiedzały Małopolskę. Zjadły pstrąga w Ojcowskim Parku Narodowym, były też w Krynicy Zdroju, aby odwiedzić Norberta Gumolę, 12-letniego bohatera, który dzielnie walczy z nowotworem. Wsparły zbiórkę pieniędzy na jego leczenie, dzięki której Norbert rozpoczął już kurację przeciwciałami. Podczas drugiego zgrupowania w Racławicach kandydatki do korony Miss Polski 2018 wzięły udział w próbach układów choreograficznych i przymiarkach kolekcji, w których prezentowały się na scenie w czasie uroczystego finału.

Uczestniczki konkursu pochodzą z niemal wszystkich zakątków kraju. Reprezentowały Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską oraz Polonię brytyjską. Były wśród nich studentki uniwersytetów medycznych, przyrodniczych, uczelni sportowych i technicznych, właścicielki prywatnych biznesów, prezenterki telewizyjne, pielęgniarki, kelnerki, kosmetyczki oraz stewardessy. Niektóre z nich piszą wiersze, opowiadania i teksty piosenek, grają na wiolonczeli czy fortepianie, ale kiedy trzeba potrafią pomóc przy naprawie traktora.

Podczas uroczystej gali w Krynicy Zdroju najpiękniejsze Polki oceniało jury, w którym zasiedli m.in. Miss Polski 2017 Kamila Świerc czy projektanci Viola Piekut i Tomasza Olejniczak. Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2018 już po raz dziesiąty był Szymon Łosiewicz, a choreografię przygotowała Anna Bubnowska.

Kandydatki do korony zaprezentowały się w sześciu pokazach. Można było zobaczyć je w sukienkach Hector&Karger i kolekcji casual od Sugarfree, strojach kąpielowych Self Collection, kostiumach glamour od Tomaotomo oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych Violi Piekut.

O oprawę muzyczną wieczoru zadbała Margaret. Na scenie pojawiły się również Electric Girls, Mateusz Łopaciuk - zwycięzca „Śpiewajmy razem. All Together Now”, triumfatorzy ostatnich edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Mateusz Ziółko i Filip Lato oraz Riya Sokół, autorka utworu ze ścieżki dźwiękowej hitu Polsatu „Przyjaciółki”.

Kandydatki do tytułu królowej piękności po raz pierwszy wyszły na scenę w rytm przeboju Beyoncé „Run the World (Girls)”, który wykonały Electric Girls. To był energetyczny muzyczny wstęp z prawdziwego zdarzenia. Kluczową role odegrały w nim jednak najbardziej urodziwe Polki, które przez resztę wieczoru prezentowały swoje wdzięki.

Chwilę później zrobiło się naprawdę gorąco, kiedy publiczność zgromadzoną w Krynicy Zdroju oraz przed telewizorami swoim głosem postanowiła rozgrzać Margaret. I mimo grudnia temperatura tylko rosła, ponieważ wszystkie najpiękniejsze Polki zaprezentowały się w strojach kąpielowych Self Collection. A na to tylko czekali wszyscy amatorzy kobiecego piękna w najczystszej postaci!

Podczas kolejnego występu na scenie zapłonął ogień - dosłownie! Kandydatki do korony Miss Polski 2018 prezentowały się bowiem w rytm utworu Black Sabbath, który wykonał Mateusz Łopaciuk, zwycięzca programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Takie połączenie potrafi rozgrzać do czerwoności!

I nie był to jedyny tego wieczoru występ Mateusza Łopaciuka. Utalentowany wokalista wykonał także swój popisowy numer „Smells Like Teen Spirit” Nirvany, do którego wszystkie 28 finalistek zaprezentowało się w strojach koktajlowych. Zaskakująco mocny entourage dla konkursu piękności? Wręcz przeciwnie - ta energia okazała się zaraźliwa! A prawdziwej damie nie brak wdzięku w żadnych okolicznościach.

Między występami Mateusz Ziółko, zwycięzca programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wykonał jedną z najwspanialszych piosenek o miłości w historii. Co się dzieje, kiedy mężczyzna kocha kobietę? O tym można się przekonać, słuchając jego interpretacji utworu „When a Man Loves a Woman”

Po raz ostatni w komplecie! Kandydatki do korony pokazały, jak czują rytm do nowej aranżacji utworu „Hit the Road Jack!”. Nogi same rwały się do tańca, a uczestniczki rozbujały publiczność jak sam Ray Charles! Chwilę później okazało się, które z nich zakwalifikowały się do ścisłego finału. Jury postawiło na następującą dziesiątkę: Kinga Wawrzyniak, Roksana Oraniec, Joanna Babynko, Klaudia Pustkowska, Olga Buława, Marta Kaczmarczyk, Elwira Talkowska, Angelika Hejnar, Karina Szczepanek i Luiza Szczerbowska, która została także wybrana Miss Polski Internetu 2018.

Dziesięć finalistek po raz pierwszy zaprezentowało swoje wdzięki do utworu, który wykonał specjalnie dla nich zwycięzca programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, Filip Lato. Do tak brawurowego wykonania kostiumy glamour od Tomaotomo pasowały jak ulał.

A emocje tylko rosły, bo najpiękniejsze Polki zaprezentowały się w sukniach ślubnych autorstwa Violi Piekut. W tych kreacjach blask ich anielskiej urody promieniował ze sceny i budził żywe reakcje publiczności. nie brakowało także znakomitych przerw muzycznych, za które odpowiadała choćby Margaret.

Podczas ostatniego występu do przejmującej piosenki Mateusza Ziółko kandydatki do korony Miss Polski 2018 zaprezentowały się w zjawiskowych sukniach wieczorowych od Violi Piekut. Trudno pozazdrościć jury, które niewątpliwie miało twardy orzech do zgryzienia. Ale werdykt zapaść musiał!

Zanim nastąpiło finalne rozstrzygnięcie, na scenie w Krynicy Zdroju zostały ogłoszone nazwiska zwyciężczyń w licznych konkurencjach dodatkowych. Do Miss Internetu Luizy Szczerbowskiej jako pierwsza dołączyła Joanna Babynko, która została Miss Polski Wirtualnej Polski i... Miss Widzów Polsatu! Dwie nagrody z rzędu dla tej samej kandydatki!

Największe emocje podczas ceremonii miały jednak dopiero nastąpić.

Oto wyniki konkursu:
IV Wicemiss: Marta Kaczmarczyk (Mrągowo)
III Wicemiss: Kinga Wawrzyniak (Kraków)
II Wicemiss: Joanna Babynko (Białystok)
I Wicemiss: Karina Szczepanek (Siemiatycze)
Miss Polski 2018: Olga Buława (Świnoujście)

Nową Miss Polski ukoronowała ustępująca najpiękniejsza Polka - Kamila Świerc.

Główną nagrodą dla zwyciężczyni jest wyjazd na wybory Miss World 2019 oraz 50 tysięcy złotych od sponsorów konkursu.

Zobacz także:
Oto finalistki Miss Polski 2018. Która najładniejsza?
Finalistki Miss Polski 2018 w kostiumach kąpielowych
Miss Supranational 2018: Tytuł i korona dla...
Poznaliśmy Miss Polski 2017. Ona jest nową królową!

Komentarze