2018-11-27

Jubileuszowa gala Miss Supranational 2018 w Polsacie

0

Już po raz dziesiąty Krynica Zdrój będzie gościć najpiękniejsze kobiety świata. Prawie 80 reprezentantek z niemal wszystkich zakątków globu stanie 7 grudnia na scenie Hali Lodowej podczas jubileuszowej gali Miss Supranational 2018, a wśród nich Polka Magdalena Bieńkowska.

Finalistki spotkały się w Polsce 19 listopada. Tego dnia rozpoczęły dwutygodniowe zgrupowanie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Przygotowania do „Festiwalu Piękna 2018” to kluczowy etap w drodze po koronę, a przyjemnych obowiązków jest dość dużo. Należy do nich m.in. szlifowanie choreografii pod czujnym okiem twórców znakomitych scenicznych układów tanecznych Macieja Zakliczyńskiego i Janji Lesar. Oprócz tego przymiarki wszystkich kreacji prezentowanych podczas pokazów, sesje fotograficzne i wycieczki po Polsce.

Podczas urodzinowej gali Miss Supranational 2018, reżyserowanej przez Szymona Łosiewicza, uczestniczki na początek zaprezentują się w strojach narodowych. To najbarwniejszy etap konkursu, gdyż każdy kraj próbuje pokazać się od jak najciekawszej strony, a narodowi projektanci prześcigają się w nietypowych pomysłach. Kandydatki do korony wystąpią również na scenie w sukienkach koktajlowych, kostiumach kąpielowych, kolekcji streetwear, strojach własnych oraz sukniach wieczorowych od Ewy Minge. Jubileuszowy konkurs oceniać będą wyjątkowe jurorki - wszystkie zdobywczynie tego tytułu w dotychczasowej historii!

Polskę będzie reprezentowała Magdalena Bieńkowska - Miss Polski 2015, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, modelka agencji New Stage. Ostatni rok spędziła głównie za granicą, w Seulu, Barcelonie i Stambule. Przyleciała do Polski głównie po to, aby wziąć udział w wyborach Miss Supranational 2018. Wiosną wybiera się do Miami, chyba, że po grudniowej gali będzie musiała zweryfikować swojej plany na najbliższy rok. - To dla mnie zaszczyt, że będę mogła reprezentować Polskę w jubileuszowej edycji konkursu - powiedziała. - Cieszę się ogromnie, że kandydatki z całego świata będą mogły poznać Polskę, naszą kulturę i tradycję, a ja w roli gospodarza chętnie im w tym pomogę - dodała Magdalena Bieńkowska.

Z okazji dziesięciolecia Miss Supranational najpiękniejsza kobieta świata otrzyma nagrody o wartości 100 tysięcy dolarów. Koronę odbierze z rąk poprzedniej triumfatorki, 24-letniej Jenny Kim, studentki anglistyki z Seulu. Zwyciężczyni z 2017 roku pochodzi z Korei, choć pierwsze 18 lat życia spędziła w Indonezji. Uczęszczała do szkoły międzynarodowej, mówi płynnie w trzech językach i nie ma problemu z kontaktem z innymi kulturami, co z pewnością pomogło jej w wypełnianiu obowiązków miss. - Zdobycie korony bardzo zmieniło moje życie. Stałam się kobietą silną i pewną siebie. Odwiedziłam kilkanaście krajów, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Jestem bardzo wdzięczna za ten rok obfitujący w ciekawe podróże i spotkania. Z dumą pozostanę na zawsze ambasadorką konkursu Miss Supranational - stwierdziła Jenny.

Urodzinową galę Miss Supranational 2018 poprowadzi międzynarodowy duet - Maciej Dowbor i Ivan Podrez, a na scenie wystąpią Michał Szpak i zespół Blue Cafe.

Ubiegłoroczną edycję Miss Supranational transmitowały 143 kraje na całym świecie. W tym roku będzie podobnie. Jubileusz 10-lecia międzynarodowego konkursu piękności na żywo w Polsacie!

Wybory Miss Supranational 2018 w piątek 7 grudnia o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Festiwal Piękna 2018 od piątku 7 grudnia do niedzieli 9 grudnia w Krynicy Zdroju.

Zobacz także:
Mister Supranational 2018: Emisja 16 grudnia w Polsacie
„Festiwal Piękna 2018”: Finał Miss Polski 2018
Wiemy, kto został najpiękniejszą kobietą świata 2017!
Tytuł Mister Supranational 2017 należy do... Kto wygrał?
Poznaliśmy Miss Polski 2017. Ona jest nową królową!

Komentarze