2018-10-28

Najzdrowszy „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”

0

Jak satyrycy widzą polską służbę zdrowia? Jako „Polską ścieżkę zdrowia”. Oto ona! Pretekstem do żartów tym razem stały się szpitale, kliniki, przychodnie i gabinety. W lekarza wcielił się Michał Czernecki, zaś pielęgniarką była Katarzyna Bujakiewicz. Natomiast w gronie pacjentów znaleźli się: Katarzyna Pakosińska, kabarety K2 i Zachodni oraz Tomasz Jachimek. Paranienormalni i ich goście w kitlach - tego jeszcze nie było!

- Jak mawiają lekarze: „Czas otworzyć koperty” - rozpoczął Michał Czernecki, który w tym odcinku „Kabaretu na żywo według Paranienormalnych” odgrywa medyka. A wspiera go pielęgniarka Katarzyna Bujakiewicz.

Już po chwili Michał z Paranienormalnymi zaprezentowali, na czym polega wizyta domowa z dojazdem do pacjenta. Okazało się, że niełatwo jest zamówić lekarza przez telefon. A jak już dotrze, to może mieć dość niekonwencjonalne metody leczenia. Tym bardziej, gdy leczy kaca po imprezie - wspólnej imprezie z pacjentem po sąsiedzku!

Po raz pierwszy w „Kabarecie na żywo według Paranienormalnych” wystąpił Tomasz Jachimek. W monologu „Mężczyzna sukcesu - solo” przytoczył najświeższe wypowiedzi polityków z kampanii wyborczej. I jak co wybory - było z czego wybierać. Ale żeby nie było tendencyjnie, przytoczył również podobne wpadki ze środowiska komików. Wyszło na jaw, że u niektórych bywa zabawnie nie tylko na scenie.

Kabaret K2 w skeczu „Klient Eastwood” zaprezentował kulisy pracy w sklepie obuwniczym. Gdy sprzedawca musi się mierzyć z wyjątkowo uciążliwym klientem, bywa naprawdę ciężko. Można się wręcz rozchorować, a wtedy człowiek musi wkroczyć na słynną „Polską ścieżkę zdrowia”…

Kabaret Zachodni w shorcie „Zakupy” pokazał, jak podczas wizyty w galerii rozpoczyna się rodzinna awantura. Wystarczy, że mężczyzna z zakupami spojrzy na inną kobietę, a żona odkryje, że… sterczą mu sutki!

Guma w utworze „Weź się” wziął się przyznał do swoich wszystkich chorób. I w rytm znanego hitu Pawła Domagały wyśpiewał wszystkie żale do polskiej służby zdrowia. Żeby to było tak zabawne jak w piosence (Nie)Domagały…

Tymczasem w szpitalu okazało się, że metody NFZ-u mają głęboką logikę. Z ubóstwa pacjentom polepszają się bowiem wyniki. I nawet siostra (w tej roli Katarzyna Bujakiewicz) nie potrafi wysłać na drugą stronę pewnego feralnego pacjenta. A nawet nie tyle nie potrafi, co nie byłaby w stanie, bo taki pacjent to potrafi rozruszać i rozbawić cały szpital.

Kolejna premiera na scenie „Kabaretu na żywo według Paranienormalnych” - Kasia Pakosińska w skeczu „Profesor 3” razem z Jerzym Kryszakiem w roli legendarnego już profesora. Spotkanie po latach skłania do zwierzeń. Okazuje się bowiem, że była uczennica wyszła za mąż za członka PiS-u, który ma co najmniej intrygujące zwyczaje. Oj życie w rodzinie takiego polityka to dobra zmiana każdego dnia!

Kabaret Zachodni w skeczu „Rodzice geja” pokazał, jak wiejscy rodzice przyjęli od syna informację, że jednak nie jest gejem. A już cała wieś tak pięknie im współczuła… Jak to teraz odkręcić? Może ojciec zostanie gejem?

Tymczasem Paranienormalni i Tomasz Jachimek zdiagnozowali jeden z głównych problemów polskiej służby zdrowia. Otóż pacjent zapisał się na wizytę w 1998 roku i właśnie nadszedł jego termin. Problem w tym, że przez ten czas zapomniał, co mu dolega…

Kto miał do czynienia z rodzimą służbą zdrowia ten wie, że prędzej czy później można się za jej pośrednictwem natknąć na pogrzeb. I tak właśnie „Pogrzeb” wzięli na warsztat Michał Czernecki i Katarzyna Bujakiewicz w swoim kolejnym skeczu razem z Paranienormalnymi. Tyle że tym razem lekarze zawiedli i pacjenta wyleczyli. A rodzina już właściwie zorganizowała uroczystość i pochówek. Szkoda by było, żeby się to wszystko zmarnowało...

Na pożegnanie scenę ponownie opanowali Paranienormalni z całą rzeszą pięknych kobiet, które tego wieczora występowały na ich zaproszenie. Okazało się, że feralny pacjent zdołał uwieść wszystkie! Nic, tylko znaleźć się w szpitalu. Bo jak widać - nie taka straszna ta „Polska ścieżka zdrowia”, jak ją malują.

Kabaret na żywo według Paranienormalnych w niedzielę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Kabaret na żywo według Paranienormalnych”: TV Polak
Spocznij! Oto „Kabaret na Żywo według Paranienormalnych”
Waleczny „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”
Kariera w „Kabarecie na żywo według Paranienormalnych”
Weselny „Kabaret na żywo według Paranienormalnych”

Komentarze
© Polsat 2019