2018-10-25

Maciej Dowbor: Czytajmy naszym dzieciom! To ważne!

0

Prowadzący „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” apeluje do wszystkich rodziców. Maciej Dowbor zachęca do czytania na głos dzieciom. - To wzmacnia więź rodzinną - podkreśla. Na co jeszcze zwraca uwagę popularny dziennikarz? Jak dba o rozwój córek? Jakie zachowania są dla niego ważne?

- W naszych czasach dzieci atakowane są ze wszystkich stron przez szybkie komunikaty, informacje, rozmaite bodźce. Ja z żoną i córkami staramy się żyć w tradycyjnym świecie - opowiada Maciej Dowbor w jednym z wywiadów. Prowadzący „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wraz z aktorką Joanną Koroniewską wychowują dwie córki - Helenę i Janinę.

Maciej Dowbor akcentuje, że stara się poświęcać dzieciom jak najwięcej czasu. Zdradził, że czyta regularnie córkom na głos książki, co spotyka się z interesującą reakcją młodszej dziewczynki, niespełna rocznej Heleny. - Wiemy, że malutka jeszcze nic nie rozumie, ale widzimy, że uważnie wsłuchuje się w nasze głosy. Jej reakcja jest cudowna - przyznaje dziennikarz.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Rzadko pojawiam się publicznie z Moją Szanowną Małżonką, ale są wyjątkowe sytuacje, dla których warto nagiąć zasady. Ta bez bez wątpienia na to zasługuje - zgodziliśmy się wystąpić w kampanii społecznej promującej czytanie dziecku od najmłodszych lat - od narodzin. Sami jesteśmy rodzicami i pomimo ciągłych pokus płynących ze wszelkich urządzeń multimedialnych nie zapominamy o tym, żeby nasze dzieci miały kontakt ze słowem pisanym. A w najmłodszych latach życia ten kontakt z literaturą zapewnić powinni rodzice czy inne bliskie osoby, które czytając na głos nie tylko wspierają rozwój intelektualny dziecka, ale również budują z nim niepowtarzalną relacje. Czytajcie swoim dzieciom - naprawdę warto! A i btw - to nie jest nasza córka tylko świetna mała aktorka Łucja, która była niezwykle dzielna na planie. 👏👏👏 MałaKsiążkaWielkiCzłowiek #BądźBliskoCzytajDziecku #InstytytKsiążki #czytambolubie #kampania #instadziecko #instamatki #dziecinstwo #instadzieci #instamatki #jestembojestes #niemowle #rodzew2018 #rodzew2019 #ksiazki #ksiazkidladzieci #czytamdziecku #spot

Post udostępniony przez Maciej Dowbor (@maciejdowbor_totalneporuszenie)

- Wierzę, że czytania na głos świetnie wpływa na rozwój malucha. Takie maleństwo szybciej uczy się mówić. Mój dziadek, który urodził się w 1927 roku czytał mi między innymi „Krzyżaków”. Leżałem na jego brzuchu i słuchałem opowieści, których nie rozumiałem. Dzięki temu jednak dziś bardzo interesuję się historią - wskazuje Maciej Dowbor.

Prowadzący „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wraz z żoną wystąpili w kampanii społecznej promującej czytanie dzieciom od najmłodszych lat. - Nie zapominamy o tym, aby nasze dzieci miały kontakt ze słowem pisanym. Czytajcie swoim dzieciom. Naprawdę warto! - apeluje.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Maciej Dowbor nagrodzony na Gali „Lodołamacze 2018”
Scorpions na topie! Mateusz Ziółko wygrał po raz trzeci
Mateusz Ziółko jest Perfect! „Nie płacz Ewka” najlepsza
Niesamowity Joe Cocker! Druga wygrana Adriany Kalskiej
Wielkie emocje i łzy na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Rafał Szatan jako Julio Iglesias
Rafał Szatan najlepszy! Zaśpiewał jak Tanita Tikaram
Tak Adriana Kalska robi reggae! Sukces prosto z Jamajki

Komentarze
© Polsat 2019