2018-10-23

Okił Khamidov: Serial „Ślad” to nie jest telenowela

0

Reżyser nowej kryminalnej produkcji w rozmowie specjalnie dla POLSAT.PL. Twórca przybliża kulisy realizacji serialu oraz opowiada, na czym skupili się scenarzyści. Czego powinni spodziewać się widzowie? Czego unikali autorzy? Co różni ten serial od innych produkcji kryminalnych? O tym wszystkim mówi jeden z twórców formatu.

- O czym jest serial „Ślad”?
- Tak jak wszystkie kryminały - opowiada o morderstwach, porwaniach, gwałtach. Pokazuje zbrodnie i śledztwa. Wydarzenia dzieją się głównie we Wrocławiu, ale na ekranie pojawiają się też Szczecin, Kraków i Warszawa.

- Co wyróżnia ten serial na tle innych?
- W Polsce niewiele kręci się takich produkcji. Jest sporo paradokumentów o charakterze kryminalnym, jednak na antenie Polsatu od dawna nie było serialu kryminalnego z prawdziwego zdarzenia. Ostatni, który pamiętam, to „Fala zbrodni”. Emitowane są dwa odcinki z rzędu i to moim zdaniem wyróżnia „Ślad”. Na potrzeby serialu wymyślono też jednostkę nazwaną Centralny Wydział Śledczy. Jest nietuzinkowa ze względu na kompetencje i skład zespołu. Wśród funkcjonariuszy znajdują się choćby były haker czy emerytowany profesor - patolog.

- Na czele Centralnego Wydziału Śledczego stoi Renata Różańska, jej zastępcą jest komisarz Walczak - doświadczony śledczy. Czy rywalizują ze sobą?
- Rywalizowali tylko w początkowych odcinkach. Później wspólnie walczą ze złem. Różańska i Walczak zazwyczaj są autorytetami dla młodych policjantów, jednak zdarzają się przypadki niesubordynacji wśród funkcjonariuszy niższych szarżą i wiekiem.

- Czy w serialu pojawia się wątek obyczajowy?
- Oczywiście że tak, ale nie skupiamy się na tym. Nacisk położony jest na sprawy kryminalne. Nie chcemy, aby zrobiła się z tego telenowela.

Rozmawiał Michał Pogodowski

Ślad we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
James Malcolm: Świetnie czuję się w laboratorium
„Ślad”: Co może ukoić ból zrozpaczonej rodziny?
Agnieszka Kawiorska: Imponują mi silne kobiety
Krzysztof Wach: Jestem jak „Zły porucznik”, a nie Poirot
Joanna Osyda zamieszana w śmierć dwóch kobiet?
Mariusz Jakus: Dwóch pijanych chciało się sprawdzić
Marta Jarczewska: Gram twardą, ale wrażliwą babkę
Aleksandra Hamkało: Nigdy nie byłam w prosektorium...
„Ślad”: Zbrodnie największego kalibru! Dwa odcinki we wtorki
Anita Jancia: Renata Różańska z serialu „Ślad” to twardy szef
Poznaj kulisy serialu „Ślad”. Zobacz galerię zdjęć!
„Ślad”: Anita Jancia i Mariusz Jakus prezentują plan serialu
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2019