2018-10-16

Finalistki Miss Polski wspierają potrzebującego 12-latka

0

Norbert Gumola to 12-letni superbohater z Krynicy Zdroju. Ten dzielny chłopiec już kolejny raz walczy z najgroźniejszym dziecięcym nowotworem - neuroblastomą. Leczenie jest bardzo kosztowne i niestety wciąż brakuje na nie funduszy. W zbiórkę pieniędzy zaangażowały się uczestniczki konkursu piękności.

Finalistki Miss Polski 2018 odwiedziły Norberta podczas jesiennego zgrupowania w Małopolsce. Przyjechały do Krynicy Zdroju, żeby wesprzeć go osobiście i powiedzieć mu, jakim jest twardzielem. Spotkanie z Norbertem było dla nich ważną lekcją, która pokazała, jak istotne w ludzkim życiu - często pełnym zagubionych, dobrych wartości - jest zdrowie, będące motorem do codziennego działania, nie wspominając nawet o spełnianiu marzeń czy realizowaniu pasji. To ona pozwala czerpać radości z najmniejszych rzeczy.

- Neuroblastoma zabrała Norbertowi wszystko: uśmiech, beztroskie dzieciństwo i zabawę. Nie pozwólmy, by zabrała mu także pragnienia i marzenia o pracy w policji kryminalnej - mówią finalistki.

Nasz 12-letni, młody bohater już dziś wie czego chce od życia. Wierzy także, że niemożliwe nie istnieje i, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda mu się spełnić swoje największe życzenie - odzyskać zdrowie!

Jedynym ratunkiem dla Norberta są na dziś pieniądze. Finalistki zachęcają na swoich profilach w mediach społecznościowych do wpłat na konto lub chociaż udostępniania linku do zbiórki. Wiedzą, że Internet ma ogromną moc, a wspólnymi siłami można zrobić naprawdę wiele!

 

Największym wrogiem chłopca, poza chorobą, jest uciekający czas. Powalczmy razem o życie i marzenia Norberta: www.siepomaga.pl/zycie-norberta

Komentarze
© Polsat 2019