2018-10-06

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Lenny Kravitz na scenie

0

Jako Zbigniew Wodecki zanotował prawie 3 miliony wyświetleń, a teraz wcielił się w ikonę rocka. Mateusz Ziółko zaśpiewał utwór „American Woman”. Czy ta metamorfoza była równie udana i udało mu się zbliżyć do oryginału? Ile punktów w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zdobył jako Lenny Kravitz?

Mateusz Ziółko wzruszył wszystkich do łez w roli Zbigniewa Wodeckiego. Filmik z jego wykonaniem w kilka dni zanotował w sieci prawie 3 miliony wyświetleń, a w serwisach społecznościowych udostępniły go 33 tysiące osób. W piątym odcinku dziesiątej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wokalista otrzymał równie trudne zadanie, ale przyjął je z radością. - Fajna sprawa, bo Lenny ma jednak w sobie ten rockowy luz - powiedział w rozmowie z Maciejem Dowborem.

Pierwowzór „American Woman” nagrał kanadyjski zespół The Guess Who w 1970 roku, a tekst powstał spontanicznie w trakcie jednego z koncertów, gdy wokalista i gitarzysta grupy Burton Cummings zakładał nową strunę i stroił gitarę. Utwór postrzegany był jako antyamerykański i antywojenny. Do tego stopnia, że żona prezydenta USA, Richarda Nixona - Pat Nixon, nie życzyła sobie, aby zagrano go podczas gościnnego występu w Białym Domu.

Lenny Kravitz nagrał swoją wersję specjalnie na soundtrack do filmu „Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy”, a potem umieścił cover na reedycji albumu „5”, wydanej w 1999 roku. Płyta dwukrotnie została nagrodzona Grammy.

Jak z utworem poradził sobie Mateusz Ziółko? Czy udało mu się oddać ekspresję i „power” Lenny’ego Kravitza? Oto fragment programu:

Oglądaj w IPLA.TV: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 10, odcinek 5

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Niesamowity Joe Cocker! Druga wygrana Adriany Kalskiej ”
Wielkie emocje i łzy na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Rafał Szatan jako Julio Iglesias
Rafał Szatan najlepszy! Zaśpiewał jak Tanita Tikaram
Tak Adriana Kalska robi reggae! Sukces prosto z Jamajki
„Boogie”: Noszenie szpilek to dla mnie wyzwanie
Katarzyna Maciąg: To mądry i uczciwy program
Filip Lato radzi uczestnikom „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Honorata Skarbek najbardziej lubi radykalne zmiany
Mateusz Ziółko: Żaden program nie stawia tak trudnych wyzwań

Komentarze
© Polsat 2021