2018-10-01

Mariusz Jakus: Dwóch pijanych chciało się sprawdzić

0

Aktor znany z serialu „Ślad” odsłania kulisy swojej popularności. Jakie niespodzianki czekały w rzeczywistości na złowieszczego „Tygrysa” z filmu „Samowolka”? Jak ta i inne role wpłynęły na jego życie prywatne? Czy może czerpać z tych doświadczeń, wcielając się w policjanta?

Mariusz Jakus w serialu kryminalnym „Ślad” gra Rafała Walczaka. To zastępca szefowej Centralnego Wydziału Śledczego. Walczak nie do końca wierzy w nowoczesne metody prowadzenia śledztw. Bywa porywczy, ale w gruncie rzeczy to porządny policjant.

W wywiadzie dla dwutygodnika „Tele Świat" aktor zdradził, że w życiu prywatnym zdarzyło mu się rozwiązywać sprawy z użyciem siły, choć wolałby tego unikać. - Wbrew wizerunkowi jestem spokojnym człowiekiem. Może dlatego, że  odbijam to sobie w pracy, a kiedy przychodzę do domu, to już mi się nic nie chce i raczej wolę spokój. Ale kiedyś przydarzyła mi się niemiła sytuacja. Po tym, jak zagrałem w „Samowolce”, w knajpie dwóch podpitych panów chciało się sprawdzić z filmowym „Tygrysem”. To wcale nie była drobna sprzeczka, bo wylądowałem po niej w szpitalu. Miałem uszkodzoną przegrodę nosową. No cóż, ludzie są bardzo różni. Niektórzy stoją z aparatami przed wejściem, a inni posiłkują się kieliszkiem i ruszają do bójki, żeby potem mieć co opowiadać na rodzinnych spotkaniach - powiedział Mariusz Jakus.

Nadkomisarz Walczak często stara się rozwikłać sprawę starymi, sprawdzonymi sposobami. Kiedy trzeba, nie stroni od metod siłowych. Czy w walce ze zbrodniarzami działa na granicy prawa? Czy lubi swoją pracę? - Planują godzinami, kłamią, zakładają maski. To nie ja przekraczam linię, tylko przestępcy. Policyjna robota, to lubię - przyznał artysta.

Ślad we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Krzysztof Wach: Jestem jak „Zły porucznik”, a nie Poirot
„Ślad” - odcinek 6: Rodzinna tajemnica
„Ślad” - odcinek 5: Zabójca z siekierą
Marta Jarczewska: Gram twardą, ale wrażliwą babkę
Aleksandra Hamkało: Nigdy nie byłam w prosektorium...
„Ślad” - odcinek 4: Fatalny romans biznesmena
„Ślad” - odcinek 3: Ostatnia ofiara „Organisty”
„Ślad” - odcinek 2: Śmiertelny jad węża
„Ślad” - odcinek 1: Psychopata zabija dzieci
„Ślad”: Zbrodnie największego kalibru! Dwa odcinki we wtorki
Anita Jancia: Renata Różańska z serialu „Ślad” to twardy szef
Poznaj kulisy serialu „Ślad”. Zobacz galerię zdjęć!
„Ślad”: Anita Jancia i Mariusz Jakus prezentują plan serialu
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2019